"Gazeta Polska" planuje koncert w Carnegie Hall. Znany pianista odmawia udziału przez naklejki anty-LGBT

- Wyjść na tę scenę to wielki honor. To bardzo przykre dowiedzieć się, że sponsorem koncertu jest ktoś, kto by ten honor oczernił - powiedział znany pianista Paul Bisaccia. Tak uzasadnił rezygnację z udziału w koncercie organizowanym przez "Gazeta Polska" Community of America w Carnegie Hall, jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie.

Fundacja "Gazeta Polska" Community of America organizuje koncert "Od Chopina do Gershwina" w jednej z najbardziej znanych sal koncertowych na świecie - Carnegie Hall w Nowym Jorku. Wydarzenie ma się odbyć 24 października. Udział w nim miał wziąć słynny pianista Paul Bisaccia, jednak - jak podaje telewizja NBC - postanowił z tego zrezygnować, kiedy dowiedział się o działaniach "Gazety Polskiej".

Bisaccia rezygnuje m.in. przez naklejki "Strefa wolna od LGBT"

64-letni pianista początkowo czuł się zaszczycony propozycją - relacjonuje NBC. W dotychczasowej karierze nie miał okazji zagrać w Carnegie Hall, co uznaje się w środowisku za niezwykły honor. 

Kiedy jednak sprawdził w internecie, kim jest organizator, natrafił na doniesienia o kontrowersyjnych akcjach "Gazety Polskiej" w naszym kraju i poglądach, które prezentuje. Dowiedział się m.in. o akcji sprzedawania naklejek "Strefa wolna od LGBT". Zaczął się zastanawiać, czy na pewno powinien wziąć udział w koncercie. - To niemała rzecz odmówić zagrania koncertu w Carnegie Hall, nikt tak nie robi - powiedział w rozmowie z amerykańską stacją telewizyjną.

Ostatecznie Paul Bisaccia zdecydował się zrezygnować ze współpracy z "Gazeta Polska" Community of America. - Wyjść na tę scenę to wielki honor, być zaproszonym, żeby tam zagrać to wielki honor. To bardzo przykre dowiedzieć się, że sponsorem koncertu jest ktoś, kto by ten honor oczernił - stwierdził artysta.

"Gazeta Polska" Community of America odcina się od działań polskiej "GP"

Zapytany o stanowisko w tej sprawie rzecznik "Gazeta Polska" Community of America Maciej Rusiński, podkreślił, że fundacja "nie popiera, nie bierze udziału i nie promuje" akcji z naklejkami zorganizowanej przez "Gazetę Polską". 

- Fundacja sprzeciwia się politycznej cenzurze, dyskryminacji z powodu przekonań, narodowości czy orientacji seksualnej, jak również systemom totalitarnym i takim ideologiom - podkreślił.

Jednocześnie jednak "Gazeta Polska" Community of America jest wspierana przez "Gazetę Polską", a Tomasz Sakiewicz (redaktor naczelny "GP" - red.) pojawiał się na wydarzeniach i uroczystościach przez nią organizowanych.

"Gazeta Polska" i jej akcja "Strefa wolna od LGBT". Sąd nakazał wycofać naklejki z dystrybucji

Pod koniec lipca razem z tygodnikiem "Gazeta Polska" pojawiły się naklejki z napisem "Strefa wolna od LBT". Akcję taką zapowiedziano kilka dni przed ich faktycznym pojawieniem się. 

Pomysł wyprodukowania i rozdania takich naklejek spotkał się z falą krytyki. Niektóre sieci, jak np. Empik, zapowiedział, że nie będzie sprzedawał numeru gazety, która promuje hasło "Strefa wolna od LGBT". Zawiadomiona została m.in. prokuratura. Ostatecznie sąd nakazał wycofać z dystrybucji naklejki z dyskryminującym osoby LGBT napisem. 

W ostatnią środę "Gazeta Polska" zapowiedziała, że do najbliższego numeru gazety dołączona zostanie kolejna naklejki o tajemniczej treści, której "zło przestraszy się naprawdę". Po akcji "Strefa wolna od LGBT", Empik chce poznać treść naklejek zanim trafią one do dystrybucją.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
"Gazeta Polska" planuje koncert w Carnegie Hall. Znany pianista odmawia udziału przez naklejki anty-LGBT
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl