Paweł Rabiej składa zawiadomienie ws. "strefy wolnej od LGBT". Kroki zapowiada również Biedroń

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej i europoseł partii Wiosna Rober Biedroń zapowiadają kroki prawne wobec "Gazety Polskiej". Redakcja tygodnika do przygotowywanego właśnie numeru zamierza dołączyć naklejki z napisem "Strefa wolna od LGBT".
Zobacz wideo

Redakcja "Gazety Polskiej" zapowiedziała na Twitterze, że do najnowszego numeru tygodnika, który ukaże się 24 lipca, zostanie dołączona naklejka z napisem "Strefa wolna od LGBT".

Pod wpisem posypały się krytyczne komentarze w stosunku do tygodnika. Wielu widzi w naklejce analogię do polityki nazistowskiej, która przed II wojną światową i w jej trakcie zakazywała Żydom, a później też innym obywatelom okupowanych krajów, przebywania w niektórych miejscach. 

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury. "Niemieccy faszyści tworzyli strefy wolne od Żydów. Apartheid - od czarnych. Jak widać tradycja znajduje godnych naśladowców, tym razem w Polsce, pod parasolem PiS i biskupów" - napisał na Twitterze.

Kroki prawne zapowiada również lider Wiosny, europoseł Robert Biedroń. "Obrzydliwe. Wiosna nie zostawi tego bez odpowiedzi. Nie ma naszej zgody na szerzenie nienawiści" - napisał polityk na Twitterze. Jak poinformował nas rzecznik Wiosny Jan Mróz, nadal trwają ustalenia co do formy reakcji partii na nalepki.

Sakiewicz: Cenzura była typowa dla nazizmu

Jak czytamy na portalu Niezalezna.pl (publikują na nim dziennikarze związani z "Gazetą Polską"), "nalepka to znak sprzeciwu nie wobec konkretnych osób, ale wobec radykalnie lewicowej ideologii godzącej w rodzinę i wartości, na których od wieków opiera się europejska cywilizacja".

- Cenzura była typowa dla nazizmu, narzucanie ideologii też. Nikt dzisiaj nie jest bliżej nazizmu, szczególnie w wersji Ernsta Rohma, prekursora partii hitlerowskiej niż ci, którzy prześladują za odrzucenie ideologii LGBT - komentuje redaktor naczelny "GP" Tomasz Sakiewicz.

Więcej o:
Komentarze (168)
Paweł Rabiej składa zawiadomienie ws. "strefy wolnej od LGBT". Kroki zapowiada również Biedroń
Zaloguj się
 • syriusz.wila

  Oceniono 41 razy 21

  Nie rozumiem, masa homoseksualistów w pisie, chyba cały kler od proboszcza po arcybiskupa,
  setki tysięcy wśród wyborców pis. O co im chodzi z tym gejami? Wojują sami ze sobą, szczują na siebie, kompletna schizofrenia.

 • incipit

  Oceniono 30 razy 16

  Trzeba zacząć tworzyć strefy wolne od biskupów i proboszczów. Np. w zamtuzach.

 • ted2

  Oceniono 22 razy 14

  Taki numer w Szwajcarii ? Mieszkam tu od 40 lat. Nigdy nie słyszałem o ideologi gender ani ideologi lgbt. Nigdy nie spotkałem na ulicy faceta w sutannie. Homofobia natomiast uważana jest powszechnie jako rodzaj pospolitego chamstwa. Gdyby u nas jakaś gazeta zrobiła taki numer to by natychmiast była zamknięta , redakcja przed sąd i koniec kariery. Rzecz nie do pomyślenia .Niestety przepaść cywilizacyjna się rozszerza

 • wagadudu

  Oceniono 16 razy 14

  Sakiewicz, dla ciebie to nalepka "nakaz odchudzania"...

 • jtby

  Oceniono 18 razy 12

  Nigdy nie potrafię rozróżnić zwykłego kretynizmu od pazernego cynizmu. Przyjmuję więc, że u pisdolców obie cechy występują w takiej gęstości jak materia w czarnej dziurze.

 • yeah_bunny

  Oceniono 20 razy 8

  nikt by sie nawet nie zajmował LGBT gdyby PiS i reszta związanych z nią paranoików nie wpadała co chwile w panike. Zachowują się jak pruderyjne pensjonarki przy których ktoś je banana

 • mmmail

  Oceniono 16 razy 8

  Takie wnioski tylko nagłaśniają akcję GP. Tego szmatławca nikt nie czyta, więc nikt by o naklejkach nie miał pojęcia. A teraz podniósł się szum, a oni mogą pozować na męczenników.

 • rabbitt

  Oceniono 17 razy 7

  No to w pierwszej kolejności trzeba ponaklejać te obrazki na kościołach i plebaniach !

 • siekieraaxe

  Oceniono 23 razy 7

  Straszneee
  Akcja spowodowała reakcję!
  pewnie nikt sie tego "nie posdziewał"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX