Jacek Karnowski

Jacek Karnowski jest polskim dziennikarzem, publicystą, a także pełni funkcję redaktora naczelnego tygodnika "W Sieci". Był także kierownikiem redakcji "Panoramy" (pracował dla TVP2) oraz redaktorem naczelnym "Wiadomości" (TVP1) w latach 2009-2010.

Życiorys

Jacek Karnowski urodził się trzeciego września 1976 roku w Koszalinie. Z wykształcenia jest socjologiem. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie studiów był aktywny, działał m. in. w samorządzie studenckim, założył także Dyskusyjny Klub Filmowy Socjologów, nazwany "Pod Spodem". Jego praca magisterska nosi tytuł: "Geneza, powstanie i funkcjonowanie Akcji Wyborczej Solidarność. Wybrane aspekty".

Rodzina

Ma brata bliźniaka, Michała Karnowskiego, który również jest dziennikarzem.

Działalność

W "Wiadomościach" TVP1 omawiał bieżące wydarzenia polityczne. Karnowski prowadził także program "Kwadrans po ósmej" (w TVP) oraz brał udział w porannych dyżurach w programie 1 Polskiego Radia. Prowadził również dwa programy serwisu informacyjnego "Puls Raport" telewizji Puls - "Temat numer 1" oraz "Puls tygodnia". Po zakończeniu współpracy z telewizją Puls stał się kierownikiem redakcji "Panoramy" w TVP2. Po zwolnieniu się z telewizji został redaktorem naczelnym portalu wPolityce.pl.

Był także publicystą "Uważam Rze" (do 2012 roku). Od tamtej pory pełni funkcję redaktora naczelnego tygodnika "W Sieci". Prowadzi też program "Salon dziennikarski Floriańska 3" w Radiu Warszawa (od 2012 roku). Ta sama audycja ukazywała się poprzednio także w Telewizji Republika, zaś od 2016 roku emituje ją TVP Info.

Jacek Karnowski

Więcej o:

Jacek Karnowski