Według Jacka Kurskiego "Wiadomości" są "chwilami nudne". O Banasiu: TVP go w sumie pogrążyła

- W sprawie prezesa Banasia - w sumie to TVP go pogrążyła. Słowa, które u nas wypowiedział na żywo w "Gościu Wiadomości" były dlań dużym problemem, przedmiotem ataku opozycji - mówi w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi Jacek Kurski. Prezes TVP twierdzi ponadto, że obecnie "Wiadomości" są spokojniejsze, "chwilami nawet nudne".

Jacek Kurski udzielił w "Sieciach" obszernego wywiadu. W pierwszej połowie prezes TVP odpowiada na zarzuty, że pod auspicjami telewizji nie powstają porządne patriotyczne produkcje. Kurski żali się na "brak talentu, paliwa, profesjonalnych projektów po stronie tożsamościowej". Dalsza część wywiadu jest zdecydowanie bardziej polityczna. Prezes publicznej telewizji odpowiada na głosy krytyki, jakoby TVP pomijała niewygodne dla PiS sprawy. - Niczego nie pomijamy, ale nie pozwolimy, by nagonki sterowane przez opozycję decydowały o naszym programie. Za bardzo szanujemy widza, za dużą cenę wielu odważnych ludzi zapłaciło za walkę o obecny pluralizm medialny, by teraz wszystko było znowu takie samo - mówi Kurski. - W sprawie prezesa Banasia - w sumie to TVP go pogrążyła. Słowa, które u nas wypowiedział na żywo w "Gościu Wiadomości" były dlań dużym problemem, przedmiotem ataku opozycji. A środowe posiedzenie komisji sejmowej, na którym został mocno zaatakowany przez opozycję, zostało obszernie zrelacjonowane - dodał.

>>> Kluzik-Rostkowska: Kurski będzie się smażył w piekle:

Zobacz wideo

Kurskiemu może chodzić o wystąpienie Banasia w "Gościu Wiadomości" 23 września. To wtedy szef NIK publicznie odpowiedział na zarzuty, które pojawiły się w "Superwizjerze" TVN oraz tłumaczył, że kamienicę w Krakowie dostał od oficera Armii Krajowej.

Jacek Kurski: "Wiadomości" są dużo spokojniejsze, chwilami nawet nudne

Prezes TVP odpowiedział też na zarzuty, jakoby "Wiadomości" były programem propagandowym. - To bzdura. Gdyby "Wiadomości" lub nasz kanał informacyjny TVP Info nadawały propagandę, nikt by tego nie oglądał, bo w warunkach tak dużego pluralizmu, mediów społecznościowych i krytycyzmu widzów zostałoby to dostrzeżone i odrzucone - powiedział.

Jacek Kurski w wywiadzie z Karnowskimi podzielił się też szczerym wyznaniem na temat obecnej formy "Wiadomości". Na uwagę dziennikarzy, że wobec nawoływań Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego do współpracy z opozycją, może warto "kształt informacji i publicystyki przemyśleć", Kurski stwierdza: - Zgadzam się i mam wrażenie, że "Wiadomości" są dużo spokojniejsze, chwilami nawet nudne. Mam wątpliwości, czy ta nowa epoka, o której panowie mówią, potrwa długo, bo słychać, jak grzeją się motory opozycyjnych czołgów, widać przygotowania do ofensywy w sprawach sądownictwa, cywilizacyjnych, przed nami wybory prezydenckie.

Więcej o:
Komentarze (133)
Według Jacka Kurskiego "Wiadomości" są teraz "chwilami nudne". O Banasiu: TVP go w sumie pogrążyła
Zaloguj się
 • kunwyscigowy

  Oceniono 63 razy 59

  Serdeczne wyrazy współczucia dla rodziny jacka kurskiego - szczególnie dla jego brata Jarosława.

 • koment7

  Oceniono 42 razy 40

  Jacek Kurski jest przykładem jak ludzie potrafią się zeszmacić dla kasy. W czasie okupacji byłby pewnie volksdeutschem albo szmalcownikiem (a może dwa w jednym). Przy spotkaniu kiedyś pewnie bym mu splunął w twarz, ale teraz uważam że nawet tego nie jest godny.

 • biesczad1

  Oceniono 39 razy 35

  Panie, jak on kłamie, to mu nawet brewka nie drgnie!!!

 • okoni18

  Oceniono 32 razy 32

  Odnośnie przekazu w TVP, w weekend jakimś cudem załapałem się na kilka minut teleexpressu. Pierwsze info o Dudzie, któremu wydaje się, że jest super mentorem i przywódcą, opowiadał, jaka ta nasza Polska jest piękna i jedyna. Następne info, pan Morawiecki. Sztywny jegomość wyglądający na przed chwilą obudzonego, przekazywał jak nasz kraj jest miodem i mlekiem płynący, a unia się czepia. Następny na tapecie był Błaszczak, tu było coś o armii, no potęga prawie, Rosję rozniesiemy, gdyby nie my to NATO się zawali.
  Kolejnej wrzutki już nie doczekałem, przelaczylem na jakąś muzykę. Chyba nawet disco polo jest lepsze od tej bełkotliwej propagandy.

 • jurand48

  Oceniono 33 razy 29

  Wyjątkowy sukinsyn !!!!!!

 • kuba161048

  Oceniono 24 razy 22

  Zakłamany ciul .

 • at-at-68

  Oceniono 24 razy 22

  A, co będę się powtarzać:
  " Gdyby nie było powszechnie wiadomo, że to szuja, to można by pomyśleć, że to tylko schizofrenik.... "

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX