Sopot nieugięty ws. przyjęcia dzieci z Aleppo. Pomoże w tym Polska Misja Medyczna

• Polska Misja Medyczna pomoże Sopotowi w dotarciu do syryjskich rodzin
• To ustalenia ze spotkania władz miasta z koordynatorami pomocy dla Aleppo
• W Syrii PMM będzie rozmawiać ws. dzieci, które mogłyby przyjechać do Polski

Z inicjatywą sprowadzenia do Sopotu dzieci z Aleppo wyszedł prezydent, Jacek Karnowski. Jak twierdzi, wysłał do gabinetu Beaty Szydło pismo w tej sprawie, ale odpowiedź była odmowna. Przedstawiciele rządu uważają, że pismo "miało charakter apelu" i "nie zawierało konkretnych danych". Mimo to Karnowski spotkał się z przedstawicielami Polskiej Misji Medycznej. "PMM pomoże miastu Sopot w dotarciu do syryjskich rodzin i zajmie się logistyką sprowadzenia dzieci z opiekunami do Sopotu" - napisano w oświadczeniu. Koordynatorzy akcji mają spotkać się w Syrii z lekarzami, z którymi uzgodnią, "jak zdecydować, które dzieci mogłyby przyjechać do Polski". 

 

Dowiedz się więcej:

Jak pomóc mieszkańcom Syrii?

Pomoc mieszkańcom Syrii jest bardzo trudna - dużo trudniejsza, niż choćby pomoc uchodźcom poza granicami kraju. Konwoje z pomocą humanitarną nie mają zgody władz syryjskich na wjazd do wschodniego Aleppo i innych oblężonych miejsc. Jest tam skrajnie niebezpiecznie i nie wszystkie organizacje międzynarodowe działają na miejscu. Można jednak wesprzeć finansowo te, które próbują to robić:

Nie musisz się tylko przyglądać. Możesz REALNIE pomóc Syryjczykom. Wyjaśniamy jak

Ulice AleppoUlice Aleppo fot: Abdalrhman Ismail

Przeczytaj reporterską relację: "Przez morze. Z Syryjczykami do Europy" >>

Więcej o:
Komentarze (100)
Sopot nieugięty ws. przyjęcia dzieci z Aleppo. Pomoże w tym Polska Misja Medyczna
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 25 razy 11

  " "PMM pomoże miastu Sopot w dotarciu do syryjskich rodzin i zajmie się logistyką sprowadzenia dzieci z opiekunami do Sopotu" - napisano w oświadczeniu."
  ==============================================================
  To już nie "sieroty", a "dzieci z opiekunami"? Nastęne będzie "40 młodych byczków eskortujących 10 dzieci"?

 • wszyscyklamiecie

  Oceniono 25 razy 9

  ....rozgrywanie dziecmi z Syrii lokalnej nadwislanskiej polityki antypisowskiej jest wrecz obrzydliwe...panie Karnowski....jest to tak samo wstretne jak pana kariera polityczna w Sopocie...wstydz sie pan tego....jesli bys chcial faktycznie sprowadzic i pomoc tym dzieciom, to nie potrzebowalbys gosciu tego calego rozglosu....twoje intencje sa wstretne i stanowia powod do przylania rzadowi....chcesz pomoc koles.....jestes multimilionerem....to daj troche swojej kasy na te cieci.....sa przerozne projekty wspomagania Syryjczykow ....no dawaj Karnowski....dla ciebie panie..... 100 tys to tak jak splunal.....czekamy na jakis dar Karnowski....

 • kafka777

  Oceniono 22 razy 8

  "Konwoje z pomocą humanitarną nie mają zgody władz syryjskich na wjazd do wschodniego Aleppo i innych oblężonych miejsc. Jest tam skrajnie niebezpiecznie i nie wszystkie organizacje międzynarodowe działają na miejscu. Można jednak wesprzeć finansowo te, które próbują to robić:"

  99% ludności w Syrii nie jest oblężona. Wschodnie Aleppo nie jest oblężone. Na miejscu w Syrii można doskonale pomóć ludności, tylko trzeba chcieć.

 • invest_pl

  Oceniono 17 razy 7

  Oczywiście działania prez. Karonowskiego a nawet sam tytuł śmierdzą chamską antyrządową polityką. PO-lityką. Śmierdząca Obywatelska chciaa sprowadzić wprew społeczeństwu 12 000 uchodźców a teraz odstawiają jakies śmieszne harce. Sprowadzą kilkoro dzieci do Sopotu. Nieugięci... Ale gnój.

 • korgan123

  Oceniono 16 razy 6

  Współczuje mieszkańcom Sopotu, że na prezydenta wybrali człowieka który chce w ich mieście założyć islamskie getto.

 • Piter Parker

  Oceniono 18 razy 6

  Skoro jesteśmy gorszym rodzajem ludzi ,niewiernymi,nieczystymi i tak dalej to niech im bracia muzułmanie pomogą.

 • Eric Cartman

  Oceniono 11 razy 5

  W Arabii Saudyjskiej, 8 km od Mekki, jest miasteczko namiotowe. Namioty sa małe, klimatyzowane, moga pomiescic okolo 3 miliony ludzi. Są w nich dobre warunki do życia. Uzywane sa tylko raz w roku, miedzy 8 a 12 Dhu al-Hijjah, podczas pielgrzymki do Mekki. Dlaczego moslemy nie przyjma islamskich "uchodzcow", ktorych sami stworzyli podsycajac wojne w Iraku i Syrii i finansujac Panstwo Islamskie?
  Odpowiedz jest prosta: HIJRA
  Hijra to islamski koncept podboju poprzez migrację. Ten sam fortel uzyl Muhammad kiedy podstepem podbil Medine w 622. Ta sama metoda jest od 1400 lat używana do podboju kolejnych krajów - 56 do dnia dzisiejszego. Ta sama metoda jest dziś używana do podboju Europy i USA. Lewacy, którzy tak wściekle drą się o "10 sierotkach", są islamskimi kolaborantami, a , niektórzy, ukrytymi wyznawcami Szatana / Allaha.

 • rosencoff

  Oceniono 11 razy 5

  tak a potem im te 20 letnie sieroty spier_dzielą do Niemiec w podskokach... i tyli będzie z uchodźczego PRu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX