Prawica chciała pokazać swoją siłę i zrobić wielki marsz dla PiS. Co zostało z zapowiedzi?

Dwaj prawicowi publicyści nawoływali do wyjścia na ulice z hasłami poparcia dla rządu. Teraz obaj wycofują się rakiem z szumnych zapowiedzi.

Jacek Karnowski kreślił wizję "marszu miliona" w sobotę 29 lipca. "Trzeba działać szybko" - pisał na łamach portalu wpolityce.pl. "Tej próbie sterroryzowania Polaków obrazami tysięcy ludzi z lampkami (tysięcy! nie setek tysięcy, i nie milionów!) trzeba się przeciwstawić. Potrzebny jest wielki marsz zwolenników rządu, zwolenników Dobrej Zmiany" - zachęcał. 

Z kolei Tomasz Sakiewicz pisał: "Jeżeli protesty przeciwników zmian w sądach nie ustaną pod koniec tygodnia kluby Gazety Polskiej i inne organizacje zrobią ogólnopolską manifestację". I podał inny termin: niedziela 30 lipca.

"Kluby Gazety Polskiej mówią "dość"! Będzie wielka demonstracja - razem z innymi środowiskami" - grzmiał portal niezalezna.pl. 

- Najwierniejsi z wiernych zapraszają na dwie manifestacje jedności w poparciu dla rządu PiS - w sobotę (W Sieci) i niedzielę (Gazeta Polska) - podsumował prawicowy publicysta, Rafał Ziemkiewicz.

A co wyszło z zapowiedzi? Na razie niewiele. Obaj panowie już wycofali się z demonstracji.

- "Komitet: żądamy reform sądów" zbiera milion podpisów pod petycją do władz. Po ich złożeniu dopiero będzie demonstracja - napisał Sakiewicz na swoim Twitterze. 

- Ja pisałem, że potrzebna jest demonstracja, a nie że ją organizuję. Po wecie demo nie ma sensu - skomentował uwagę Ziemkiewicza Karnowski.

W siedzibie PiS zwołano naradę, na polityków czekali demonstranci

Więcej o:
Komentarze (196)
Miał być marsz miliona. Sakiewicz się wycofuje
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 82 razy 68

  zabrakło na benzynę w Autosanach? bo nie wierze żeby więcej niż kilka osób z Warszawy przyszło na manife popierającą Ziobrę i prezia i ich, pożal się boże "reformy"

 • fakiba

  Oceniono 68 razy 54

  Na zwiezienie wyznawców kaczej bady kasy zabrakło i demonstracji "ochotników" wyszło g.....

 • haritka

  Oceniono 53 razy 37

  zapomnieli ze ktos musi zapłacić za autokary a ze sa wakacje to i ceny wynajmu wzrosły :)

 • fakiba

  Oceniono 46 razy 32

  Kaczor nie będzie szczęśliwy , już zacierał krótkie łapki i przemówienie po nocach pisał na okoliczność marszów poparcia , a tu Sakiewicz i Karnowscy odwołują paradę z powodu braku chętnych do pokazywania gęby popierającej kaczora dyktatora , obetnie obu dziadom kasę i wtedy się nauczą

 • zielona-galazka

  Oceniono 41 razy 27

  Nie nazywajmy szamba perfumerią, a bolszewików prawicą.

 • def11

  Oceniono 39 razy 25

  zawsze możecie przyjść w piętnastu, TVPiS pokaże milion a policja powie, że były dwa :)

 • fakiba

  Oceniono 37 razy 23

  No i "najwierniejsi z wiernych" olali kaczora i pajaców organizatorów Karnowskich i Sakiewicza

 • Black Swan

  Oceniono 37 razy 21

  na plac apelowy niech se idą i tam apelują...
  Po dwóch latach ich rządów został im już tylko tzw. "żelazny elektorat" bo ludzi bardziej zdroworozsądkowych, którzy dali im zwycięstwo wyborcze, to oni odepchnęli tuż po wygranych
  wyborach... Nie mogło być inaczej bo skoro do władzy parli pod sztandarem etyki czy moralności a jak już ja dostali to pokazali jakimi są załganymi mendami to ludzie wpadli w dysonans poznawczy i dziś kaczyści mają u nich pozamiatane...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX