Jacek Jaśkowiak

Jacek Jaśkowiak

Jacek Jaśkowiak

Jacek Jaśkowiak urodził się w 1964 roku w Poznaniu. To polityk samorządowy, prezydent Poznania od 2014 roku. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W latach 90-tych Jacek Jaśkowiak pracował jako dyrektor ds. handlowych w firmie Kulczyk Tradex. W 1997 roku został właścicielem firmy zajmującej się doradztwem gospodarczym, w tym samym roku poznał Jacka Kaczmarskiego i został jego menadżerem. W 2007 roku objął stanowisko prezesa zarządu spółki Jaśkowiak Sp. z o.o.

Jacek Jaśkowiak - polityka i wybory samorządowe

Jacek Jaśkowiak związał się z polityką w 2010 roku, kiedy kandydował na prezydenta Poznania z ramienia Porozumienia My – Poznaniacy. Otrzymał poparcie 7,16 proc. głosujących i przegrał. W 2013 roku wstąpił do Platformy Obywatelskiej i rok później startował w wyborach samorządowych jako kandydat tej partii na prezydenta Poznania. Wygrał w drugiej turze z ówczesnym prezydentem Poznania, Robertem Grobelnym, otrzymując 59,09 proc. głosów.

W 2018 roku Jacek Jaśkowiak ogłosił, że będzie starał się o reelekcję w wyborach samorządowych 2018. Został kandydatem Koalicji Obywatelskiej, tworzonej przez partie Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna.

Kontrkandydatami Jaśkowiaka w wyborach samorządowych 2018 na prezydenta Poznania zostali:
Tadeusz Zysk (PiS),
Tomasz Lewandowski (lewica),
Jarosław Pucek (związany z otoczeniem b. prezydenta, Ryszarda Grobelnego),
Dorota Bonk-Hammermeister (Prawo do Miasta),
Wojciech Bratkowski (społecznik).

Jacek Jaśkowiak

Więcej o:

Jacek Jaśkowiak