Kidawa-Błońska i Jaśkowiak w debacie kandydatów. "Koniec z nowymi Banasiami" i "Duda przed Trybunał"

- Prezydent ma nie mówić o tym, że będzie godnie reprezentować kraj, tylko ma to robić - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska podczas debaty kandydatów Platformy Obywatelskiej w prawyborach prezydenckich. Jej przeciwnikiem był prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Kto z nich będzie walczył o prezydenturę z Andrzejem Dudą, okaże się za tydzień.

Debatę rozpoczęła Małgorzata Kidawa-Błońska, która stwierdziła, że prezydentura powinna być ponadpartyjna i łączyć Polaków, a nie dzielić.

Kandyduję, bo nie zgadzam się na kolejnych Banasiów, kolejnych Misiewiczów, kolejnych Piotrowiczów

- powiedziała Kidawa-Błońska. Posłanka Koalicji Obywatelskiej zaznaczyła również, że kandyduje dlatego, że jest kobietą, a ona uważa, że to właśnie kobieta "lepiej da radę, aby stworzyć Polsce możliwość do dialogu i współpracy" i "pozwoli zasypywać podziały" w społeczeństwie.

Żeby Polska znowu miała ten przyjazny uśmiech

- podsumowała swoją wypowiedź Kidawa-Błońska.

Debatę można obejrzeć na Facebooku Platformy Obywatelskiej:

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, powiedział natomiast, że zawsze będzie stał po stronie wykluczonych i słabszych.

Prawdziwy prezydent to prezydent wśród ludzi 

- stwierdził polityk. Dodał, że będzie miał "wyprostowaną postawę" wobec Kościoła, a także będzie otwarty na inność. Zaznaczył, że będzie proeuropejski w sprawach międzynarodowych. Podkreślił również, że te wybory będą "kluczowe".

Niech wygra ten, kto ma większe szanse na wygranie z prezydentem Dudą

- powiedział Jaśkowiak. Przekonywał, że jest człowiekiem dialogu. Potwierdzać ma to jego prezydentura w Poznaniu, która pokazuje, że umie wypracować kompromis z wojewodą z PiS-u.

Jacek Jaśkowiak zapowiada postawienie Andrzeja Dudy przed Trybunałem Stanu

Kidawa-Błońska zaznaczyła również, że chce pokazać wyborcom Prawa i Sprawiedliwości, że mają wybór. Powiedziała, że postara się o to, aby ci, którzy niszczą praworządność, zostali za to rozliczeni. Natomiast Jaśkowiak zapowiedział postawienie Andrzeja Dudy przed Trybunałem Stanu za łamanie konstytucji.

Pan prezydent ma nie mówić o tym, że będzie godnie reprezentować kraj, tylko ma to robić

- powiedziała posłanka KO.

TAK RELACJONOWALIŚMY DEBATĘ NA NASZYM PORTALU 

Małgorzata Kidawa-Błońska: Energia odnawialna jest podstawą

Na pytanie jednej z internautek dotyczące zdania kandydatów na temat energii atomowej i odnawialnych źródeł energii Kidawa-Błońska opowiedziała, że "energia odnawialna jest podstawą", a w Polsce są "ogromne zapóźnienia" w tej kwestii. Stwierdziła, że do 2035 roku trzeba zacząć korzystać z "czystych źródeł energii". Jaśkowiak przekonywał, że problem z energią jądrową jest przede wszystkim problemem ze społeczną akceptacją budowy reaktorów w określonych miejscowościach. Podkreślił, że z węgla "nie zrezygnujemy w ciągu 10 lat". Powiedział również, że musimy patrzeć na temat realistycznie.

Małgorzata Kidawa-Błońska: Rozmowy o polityce społecznej powinny trwać

Kandydaci zostali zapytani także o program 500 plus. Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła, że pomoc społeczna powinna wyciągać ludzi z trudności życiowych, a nie konserwować ich położenia. 

Rozmowy o polityce społecznej powinny trwać, bo nasze społeczeństwo się zmienia

- dodała. Jaśkowiak podkreślił, że trzeba sprawdzić, czy rzeczywiście 500 plus sprzyja większej dzietności. Zaznaczył, że świadczenie nie powinno być wypłacane "milionerom". 

Na koniec Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła, że "Polska może być krajem, który spełnia nasze marzenia". - Jacku, ja jestem kobietą, więc nie biegam długich dystansów - powiedziała ku zaskoczeniu wszystkich i dodała: - ale wiem, co to jest codzienna żmudna praca i nie zamierzam rezygnować z sympatii ludzi.

Debata Kidawy-Błońskiej i Jaśkowiaka ma pomóc zdecydować członkom Platformy, kto będzie kandydatem partii w nadchodzących wyborach prezydenckich. Decyzja zostanie ogłoszona 14 grudnia.

Więcej o:
Komentarze (265)
Prawybory prezydenckie w PO. Trwa debata kandydatów. "Żeby Polska znowu miała ten przyjazny uśmiech"
Zaloguj się
 • latozradiem

  Oceniono 46 razy 38

  Pani Kidawa dobra na czasy spokojne, ale teraz potrzebujemy wojownika Jaskowiaka, On ma siłę, żeby poradzić sobie z tymi cysternami gnojówki, , jaką Pis niechybnie wyleje przy pomocy tysięcy opłacanych (z naszej kieszeni) trolli, przy pomocy mediów, siejących (za nasze pieniędze ) chamska, goebbelsowska propagandę, Tylko Jaskowiak ma w sobie zdolność obnażenia całego kretyństwa i groteskowości głupiego ale cwanego Dudy.

 • krzysztof1952

  Oceniono 42 razy 36

  Pani Kidawa mądra, ciepła, elegancka ale no właśnie jest ale - brakuje jej (moim zdaniem) stanowczości natomiast Pan Jaśkowiak też mądry i elegancki i jednocześnie stanowczy i ma to coś co je bym nazwał ukrytym pazurem. Więc dla mnie JAŚKOWIAK!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Jerzy Krawczyk

  Oceniono 46 razy 34

  Z całym szacunkiem dla Pani Kidawy-Błońskiej ale Pan Jacek Jaśkowiak ma zdecydowanie większe szanse wygrać z kundlem kaczora. Ja osobiście zagłosuję na Pana Jaśkowiaka.

 • czarnyminio

  Oceniono 28 razy 26

  Kurrrna ! Ratunku! Pisiaki ulepili Dudę z niczego ale ta Duda trwa i ma się dobrze , niestety. Weźcie tego Jaśkowiaka i inwestujcie w niego dzień i noc. Przestańcie się mamlać w kiślu malinowym bo będzie następna bida.

 • Na glowie postawione

  Oceniono 41 razy 21

  Nijaka, mętna, bez ikry i bez wyrazu, nieumiejąca sklecić zdania babcia Kidawa versus wyrazisty, twardy i stanowczy Jacek Jaskowiak.

  Jacek Jaskowiak : Prezydent RP 2020 - 2030

 • 1moja

  Oceniono 28 razy 20

  "..."Nie zgadzam się na kolejnych Banasiów" ..." A zgadza sie pani na dalsze FEUDALNE finansowanie kosciolka, czy nadal bedziecie gieli przed ich przenajswietszymi zlodziejstwami sutannowo-habitowym swe panszczyzniane karki?
  ====
  Obecnie kazdy placacy podatki utrzymuje stalinowski /powstal za Stalina/ fundusz koscielny niezaleznie od wiary, wyznania czy swiatopogladu.
  Czy PO ma w swoim programie rodzielenie kosciolka od kieszeni podatnika i wprowadzenie DOBROWOLNEGO opodatkowania sie na kosciolek bez podatkow "karnych" dla tych, ktorzy nie beda chcieli utrzymywac ich przewielebnych zlotych cielcow?
  Czy nadal PO chce siegac ja przed wygranymi wyborami po fundusze przeznaczone np. na kulture aby kupic sobie przychylnosc ks. dobrodziejow aby dobre slowo o nich z ambony powiedzial a przeciwnikow do piekiel zeslal?
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 31 razy 19

  pan Jaskowiak bije na glowe pania Kidawe-Blonska!
  bardzo metoryczny, wykracza swoim spojrzen o krok dalej niz jego przeciwniczka, ktora ciagle cos musi dodac po za swoim czasie, nie ladnie. Po drugie pani MK-B jedzie na argumencie, ze ona kobieta to ma wieksze szansce, bo jest kobieta.. bardzo to prymitywne.

 • bunga-bunga

  Oceniono 30 razy 16

  Gonić Banasiową Zmianę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX