Sondaż: wybory prezydenckie 2020. Jacek Jaśkowiak lepszy od Andrzeja Dudy - jest jeden warunek

Chociaż większość partii nie ustaliła jeszcze swoich kandydatów w wyborach prezydenckich w 2020 roku, to w mediach pojawia się coraz więcej sondaży politycznych. Według najnowszych badań prezydent Andrzej Duda może mieć silnego konkurenta w wyborach. Przed szansą tą stoi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.
Zobacz wideo

W sobotę odbyła się prawyborcza debata kandydatów Platformy Obywatelskiej na prezydenta, w której udział wzięli wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Jak się okazuje to właśnie ten drugi kandydat miałby największe szanse, by zagrozić obecnie urzędującemu prezydentowi. Musi spełnić tylko jeden warunek. 

Wybory prezydenckie 2020. Jacek Jaśkowiak ma szanse pokonać Andrzeja Dudę w wyborach - jeśli stanie się rozpoznawalny

Jak podaje "Wyborcza" sondaż Kantar przeprowadzony został na zlecenie Platformy Obywatelskiej jeszcze przed prawyborami w PO. Wynika z niego, że gdyby Jacek Jaśkowiak był bardziej rozpoznawalny, to miałby szanse pokonać Andrzeja Dudę w wyborów prezydenckich. Potwierdzają to wyniki sondażowe osób, które znają prezydenta Poznania.

Wśród takich osób 48 procent ankietowanych zagłosowałoby na Jacka Jaśkowiaka, a 47 procent na Andrzeja Dudę. Wynik ten może mieć znaczenie, ponieważ obecnie urzędujący prezydent również nie był szeroko rozpoznawalny przed startem w wyborach pięć lat temu.

Sondaż przeprowadzony został w dniach od 29 listopada do 1 grudnia na próbie tysiąca osób. Oficjalny kandydat Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich zostanie wybrany podczas konwencji, która 14 grudnia odbędzie się w Warszawie.

Więcej o:
Komentarze (111)
Sondaż: wybory prezydenckie 2020. Jacek Jaśkowiak lepszy od Andrzeja Dudy - jest jeden warunek
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 72 razy 50

  Przypominam że Dudy przed wyborami prezydenckimi nie znał nikt - ale teraz jak już go poznaliśmy to żałujemy że w ogóle się urodził ...

 • polakadam

  Oceniono 40 razy 32

  Każdy byłby lepszy niż Duda. Po co nam prezydent który we wszystkim czeka na wytyczne kaczora.
  I prowadzi dyskusję że jadł paprykę a nie kiełbasę. ( pamietne zdjęcie z gór zrobione podczas postu). Mówił że będzie niezależny. Tylko zapomniał dodać że od samodzielności.

 • jes-ter

  Oceniono 31 razy 25

  Niestety rozgrywki wewnątrzpartyjne sprawią, że Platforma wystawi Kidawę-Błońską pomimo tego, że ich wyborcy woleliby Jaśkowiaka który jest bardziej wyrazisty i konkretny.

 • justas32

  Oceniono 40 razy 20

  Ja jestem za Jaśkowiakiem, przynajmniej udowodnił że coś potrafi - w przeciwieństwie do wiecznych posłów czy babci Kidawy ...

 • frankyy

  Oceniono 16 razy 16

  Jaśkowiak widać ma charakter i swoje zdanie a nie to co Mr DługoPIS

 • 20portal

  Oceniono 20 razy 16

  Są jeszcze tacy, którzy naprawdę zagłosują na Dudę? Nie wierzę.
  BANASIOWA REPUBLIKA trwa.

 • realistas

  Oceniono 23 razy 15

  Kidawa jest nijaka, a Jaśkowiak dość wyrazisty. Może za sobą pociągnąć ludzi. Jeśli PO postawi na Kidawę to znaczy, że nie chcą wygrać.

 • mro1975

  Oceniono 16 razy 14

  Dowolny ssak z warszawskiego zoo byłby wg. mnie lepszym prezydentem niż duda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX