Sondaż: wybory prezydenckie 2020. Jacek Jaśkowiak lepszy od Andrzeja Dudy - jest jeden warunek

Chociaż większość partii nie ustaliła jeszcze swoich kandydatów w wyborach prezydenckich w 2020 roku, to w mediach pojawia się coraz więcej sondaży politycznych. Według najnowszych badań prezydent Andrzej Duda może mieć silnego konkurenta w wyborach. Przed szansą tą stoi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.
Zobacz wideo

W sobotę odbyła się prawyborcza debata kandydatów Platformy Obywatelskiej na prezydenta, w której udział wzięli wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Jak się okazuje to właśnie ten drugi kandydat miałby największe szanse, by zagrozić obecnie urzędującemu prezydentowi. Musi spełnić tylko jeden warunek. 

Wybory prezydenckie 2020. Jacek Jaśkowiak ma szanse pokonać Andrzeja Dudę w wyborach - jeśli stanie się rozpoznawalny

Jak podaje "Wyborczasondaż Kantar przeprowadzony został na zlecenie Platformy Obywatelskiej jeszcze przed prawyborami w PO. Wynika z niego, że gdyby Jacek Jaśkowiak był bardziej rozpoznawalny, to miałby szanse pokonać Andrzeja Dudę w wyborów prezydenckich. Potwierdzają to wyniki sondażowe osób, które znają prezydenta Poznania.

Wśród takich osób 48 procent ankietowanych zagłosowałoby na Jacka Jaśkowiaka, a 47 procent na Andrzeja Dudę. Wynik ten może mieć znaczenie, ponieważ obecnie urzędujący prezydent również nie był szeroko rozpoznawalny przed startem w wyborach pięć lat temu.

Sondaż przeprowadzony został w dniach od 29 listopada do 1 grudnia na próbie tysiąca osób. Oficjalny kandydat Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich zostanie wybrany podczas konwencji, która 14 grudnia odbędzie się w Warszawie.

Więcej o: