Jacek Jaśkowiak pisze list przed prawyborami do delegatów PO: Potrafię pokonać Andrzeja Dudę

"Dla mnie najważniejszym źródłem prawa jest konstytucja, a nie dyrektywa partyjna. Chcę przywrócić powagę urzędu prezydenta RP" - napisał w liście do delegatów Platformy Obywatelskiej kandydat w partyjnych prawyborach Jacek Jaśkowiak. W sobotę członkowie PO zdecydują, kto będzie reprezentował partię w majowych wyborach prezydenckich.

Kilkuset delegatów podejmie w sobotę na Krajowej Konwencji Platformy Obywatelskiej decyzję o tym, kto będzie reprezentantem partii w majowych wyborach prezydenckich. O partyjną nominację walczą wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Konwencja rozpocznie się o godz. 10.30.

Jacek Jaśkowiak pisze do delegatów PO

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", w piątek, na kilkanaście godzin przed głosowaniem, samorządowiec wystosował list do delegatów z prośbą o poparcie.

Jacek Jaśkowiak w listopadzie: Chcę "upuszczać krew" Dudzie i PiS-owi. To mój plan

Zobacz wideo

"Będziecie musieli wskazać kandydata, który ma doświadczenie, kompetencje, ale także energię i odwagę, by pokonać obecnego prezydenta. Wiem, że potrafię to zrobić" - napisał Jacek Jaśkowiak.

"Dla mnie najważniejszym źródłem prawa jest konstytucja, a nie dyrektywa partyjna. Chcę przywrócić powagę urzędu prezydenta RP" - dodał. Zapewnił m.in., że będzie słuchał głosu ludzi, dbał o umocnienie Polski na arenie międzynarodowej oraz działał na rzecz poprawy sytuacji w służbie zdrowia.

Obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda jak dotąd nie zadeklarował oficjalnie startu w przyszłorocznych wyborach. Z wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości, w tym prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wynika, że będzie ubiegał się o drugą kadencję.

Partyjne prawybory organizuje również Konfederacja. Obecnie wszystko wskazuje na to, że kandydatem PSL-u będzie prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz. Swojego kandydata nie przedstawiła jak dotąd Lewica.

Więcej o: