Politycy zadowoleni z debaty, inni mniej. "PO jest nieprzygotowana na wybory prezydenckie"

"Najwięksi zwycięzcy debaty to Lewica, PSL, PiS i sztab Szymona Hołowni. Wszyscy, którzy podkreślają, że świat się zmienia, a polityka wraz z nim" - napisał po przedwyborczej debacie Magłorzaty Kidawy-Błońskiej i Jacka Jaśkowiaka dziennikarz "Rzeczpospolitej" Michał Kolanko. Publicyści zgodnie krytykują zorganizowaną przez PO debatę wyborczą, politycy są zaś podzieli w ocenie tego, kto jest jej zwycięzcą.

Choć politycy Platformy Obywatelskiej wyprodukowali całą serię tweetów podkreślających to, że sobotnia debata była "udana", "merytoryczna" i "bardzo ciekawa", przeważająca część publicystów jest innego zdania. "Jedyne, co ta debata pokazuje, to jak bardzo PO jest nieprzygotowana na wybory prezydenckie" - napisał dziennikarz "Rzeczpospolitej" Michał Kolanko.

>>> Jak wyglądała przedwyborcza debata PO? Zobacz naszą relację:

Komentarze publicystów: coś takiego zdarza się raz na tysiąc lat

"Zamiast komentarza do debaty PO piszę właśnie oficjalne pismo do Platformy w sprawie zwrócenia mi półtorej godziny mojego życia. ¡No pasarán!" - napisał Łukasz Rogojsz z Gazeta.pl.

Z kolei Anna Mierzyńska stwierdziła, że "w zasadzie mamy debatę dwojga polityków, którzy mają prawie identyczny program. Jedyne, co można więc oceniać jako różnicujące ich, to: 1. wygląd, 2. sposób mówienia".

"He, he. Wy sobie tu debatujcie, a ja już objechałem wszystkie powiaty w kraju..." - rzucił ironicznie Robert Feluś z WP zamieszczając zdjęcie zadowolonego Andrzeja Dudy.

"Coś takiego zdarza się chyba raz na tysiąc lat? Cóż za wyjątkowy dzień, że dziennikarze TVP, Wyborczej, DGP, TVN, Niezależnej, Do Rzeczy, WP, Sieci, Rzeczpospolitej przemówili jednym głosem. Debata połączyła nas co najmniej jak Robert Lewandowski" - napisał Patryk Ostrowski z "WP", odnosząc się do licznych krytycznych wypowiedzi po przedwyborczej debacie PO.

Politycy podzieleni w ocenie debaty

Sceptycyzmu komentatorów nie podzielał marszałek Senatu Tomasz Grodzki. "Bardzo ciekawa debata w prawyborach prezydenckich w PO. Jacek Jaśkowiak bardzo dobry, ale Małgorzata Kidawa-Błońska w mojej ocenie REWELACYJNA. Przygotowana, zmotywowana, precyzyjna, pełna energii. Format prezydenta RP!" - napisał na Twitterze.

Wtórował mu Borys Budka i inni politycy PO popierający kandydaturę Kidawy-Błońskiej.

Z drugiej strony Marcin Bosacki i Adrian Tomaszkiewicz, poznańscy sprzymierzeńcy Jaśkowiaka, ogłosili, że to prezydent Poznania wypadł w debacie lepiej. "Pierwszy wniosek z trwającej debaty. Jacek Jaśkowiak mówi o konkretach, Małgorzata Kidawa-Błońska mówi ogólnie" - napisał ten drugi.

Tomaszkiewicz dodał, że "warto po dzisiejszej debacie przypomnieć" o spektakularnym zwycięstwie Jaśkowiaka w wyborach w Poznaniu. "Jackowi Jaśkowiakowi dawali tylko 12 procent. Dwa miesiące później otrzymał 59 procent i wygrał wybory prezydenckie w Poznaniu. Ten człowiek wie jak wygrywać. To są fakty! Szanowni delegaci PO - warto wziąć to pod uwagę" - napisał polityk na Twitterze.

Równie zadowoleni z przebiegu debaty, co politycy PO byli przedstawiciele obozu władzy. "Obejrzałem debatę przedwyborczą KO. Nie możemy popełnić błędu Bronisława Komorowskiego, musimy potraktować konkurentów poważnie. Ale po tym występie jeszcze trudniej będzie nam się zmobilizować" - napisał ironicznie Adam Bielan.

Z kolei Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zwróciła uwagę na to, że "prawybory prezydenckie w PO dowodzą, jak antykobieca jest to partia". "Małgorzata Kidawa-Błońska o tym, że trzeba przestrzegać restrykcyjnego prawa antyaborcyjnejgo. Jacek Jaśkowiak decyzje kobiet o ciąży i macierzyństwie nazywa 'dramatycznymi', do podjęcia tylko pod nadzorem psychologa" - napisała przedstawicielka Lewicy na Twitterze.

Więcej o:
Komentarze (286)
Komentarze pod debacie Kidawy-Błońskiej i Jaśkowiaka. "PO jest nieprzygotowana"
Zaloguj się
 • izopropanol

  Oceniono 61 razy 29

  PO zwyczajnie nie ma potrzeby wygrywania wyborów. Bo i po co? Jeszcze by trzeba zacząć rządzić ? A tak ? Siedzimy sobie spokojnie w opozycji, za nic nie odpowiadamy, syfu po PIS nie trzeba sprzątać a kasa leci prawie tak samo. Po co sie nadwyrężać i nadstawiać karku jak sobie spokojnie można posiedzieć w Sejmie do niezłej emerytury ? . A jak ktoś myśli że politycy w PL nic nie robią tylko siedzą i myślą żeby mu dobrze zrobić to sam sobie jest winien i nie ma prawa do odszkodowania za własną głupotę.

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 58 razy 24

  Jaskowiak bil na glowe pania marszlkinie, ktora nie tylko ze byla bardzo zdenerwowana, ale jescze po za swoim czasem wtraca swe uwagi, nieladnie. Jaskowiak nie tylko wyprzedzal swoja mysla, wizja ale stoi za nim kilka lat doswiadczenia, jak rzadzic i jak rozmawiac. Natomiast pani Kidawa-Blonska to typowy polityk PO, ciamciaramcia, chcialabym ale boje sie. Slaba i nieudolna. A argument , ze jestem kobieta i bede lepsza, to che przypomniec, ze pani Szydlo tez jest kobieta .

 • wujekdolf

  Oceniono 35 razy 23

  ogarnijcie się wreszcie - tak długo jak ten idiota będzie długopisem kaczyńskiego tak długo kaczyński będzie przy korycie.

 • jan12121

  Oceniono 29 razy 21

  To komentarzy jest jakoś dziwnie znajomy... Wolicie Suskiego (czy Dudę, jeden czort)? Będziecie go mieli...

 • elak2013

  Oceniono 34 razy 20

  Niestety,niestety,niestety, nie spodziewam się,żeby Koalicja wygrała te wybory.Duda zatańczy na dożynkach,odwiedzi wymarłą prawie wieś, napuszy się, nakrzyczy i zostanie wybrany przez suwerena.To już dawno jest efekt śnieżnej kuli, nic nie idzie opozycji i nie pójdzie.Nie ma co zaklinać rzeczywistości.Żadne afery PiS-u nie odebrały im przewodnictwa.Teraz buntują się Czesi, Słowacy,nawet Węgrzy.Francuzi nap...ją się od miesięcy,pół Ameryki Łacińskiej w ogniu. A połowa Polski nie widzi nic niestosownego w tych okropnych ludziach-cwaniakach i wybierze sobie Dudę.

 • akiraxx

  Oceniono 24 razy 14

  Ale czego powinniśmy oczekiwać po prezydencie? Ma obiecywać 15-te emerytury. Ma pier... o wstawaniu z kolan? A może ma zapier... po wszystkich powiatach w Polsce, kłamać i robić z ludzi durniów?

  Dla mnie wystarczy że spełni jedną rolę - będzie strzegł przestrzegania konstytucji. Nie interesuje mnie czy to będzie Kidawa-Błońska Jaśkowiak czy ktoś inny. Wiem, że na pewno nie może to być ponownie Duda.

 • xouveyer11

  Oceniono 18 razy 14

  Czytanie Łukasza Rogojsza wciąż zabiera mi ileś tam minut życia. I nie wiem dlaczego to robię. A teraz dowiedziałem się, że niejaki red. Kolanko to autorytet redaktorów gazety.pI. Naszym wzorem wrzaski Dudy w powiatowych świetlicach!!!

 • jacmenos

  Oceniono 26 razy 14

  niestety PO nie uczy się na błędach ! szkoda , bo PIS tak się podkłada , ze nic tylko ich punktować ! ale wygrać samymi chęciami się nie da ! dzisiaj to trzeba uruchomić miliony i najlepszych specjalistów !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX