Jacek Jaśkowiak: Duda to najgorszy prezydent w historii naszej demokracji

- Społeczeństwo niekoniecznie chce kandydata, który jest prawicowy i ma konserwatywne poglądy - mówi Jacek Jaśkowiak w rozmowie z "Super Expressem". Pytany o swoje szanse w rywalizacji z Małgorzatą Kidawą-Blońską stwierdza, że "czasem wygrywa ten, który nie jest faworytem".

- Jak startowałem na prezydenta Poznania w 2014 r., to bukmacherzy obstawiali 22 do 1 na mojego poprzednika. Moja żona na mnie postawiła i zarobiła dużo pieniędzy - mówi ze śmiechem Jaśkowiak w wywiadzie dla "Super Expressu". Jak dodaje "przyjemnie jest startować z pozycji tego, który jest lekceważony".

>>> Chcesz wiedzieć więcej o Jacku Jaśkowiaku? Posłuchaj co powiedział w rozmowie z Gazeta.pl:

Zobacz wideo

Jaśkowiak o Dudzie: najgorsza prezydentura w historii

Jaśkowiak jest jedynym konkurentem Kidawy-Błońskiej w prawyborach w PO. Do startu, który zgłosił w ostatniej chwili, przekonać miało go wycofanie się kolejnych potencjalnych konkurentów (Tuska, Trzaskowskiego, Sikorskiego) oraz zlecone przez PO badania dotyczące politycznych oczekiwań Polaków, wedle których wyborcy mają chcieć "nowych twarzy". - Ja przede wszystkim pokazałem, że potrafię walczyć - mówi prezydent Poznania i dodaje, że "potrafi rozmawiać z ludźmi z różnych warstw społecznych".

Jaśkowiak w wywiadzie w "Super Expressie" wypowiada się też o Andrzeju Dudzie:

To najgorsza prezydentura w historii naszej demokracji, partyjna. Strażnik konstytucji, który ją wielokrotnie łamał, kompromitowanie Polski - te rasistowskie żarty o Afryce, leśne ruchadła i inne... Przykro mi, że Polskę reprezentuje prezydent, który się ośmiesza, a tym samym ośmiesza też nas

- mówi polityk.

Więcej o: