Znamy kandydata PO na prezydenta. Do pojedynku z Andrzejem Dudą stanie Małgorzata Kidawa-Błońska

Oficjalną kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta została Małgorzata Kidawa-Błońska. W prawyborach wewnątrz partii posłanka rywalizowała z Jackiem Jaśkowiakiem.

W sobotę podczas Konwencji Krajowej członkowie Platformy Obywatelskiej zdecydowali, że ich kandydatką w nadchodzących wyborach prezydenckich będzie Małgorzata Kidawa-Błońska. Posłanka i wicemarszałkini Sejmu otrzymała 345 głosów i tym samym wygrała prawybory w partii z Jackiem Jaśkowiakiem, prezydentem Poznania, który uzyskał 125 głosów. Tydzień wcześniej odbyła się debata pomiędzy kandydatami, która została negatywnie oceniona przez komentujących, którzy stwierdzili, że "PO jest zupełnie nieprzygotowane na wybory".

Polacy zauważyli, że w Polsce nie ma prezydenta, który upominałby się o ich prawa. (...) Ludzie widzą, że prezydent wychodzi na mównicę i na nich krzyczy. A tym głośniej krzyczy, im bardziej łamana jest Konstytucja

- powiedziała przed ogłoszeniem kandydata PO Małgorzata Kidawa-Błońska. Stwierdziła również, że prezydent nie może dopuścić do "spychania samorządu na margines życia społecznego".

Ludzie chcą przyszłości dla polskiej edukacji, kultury i nauki. Prezydent musi być promotorem kultury, a nie nocą tweetować nie wiadomo z kim

- podkreśliła Kidawa-Błońska. Dodała również, że będzie prezydentem przestrzegającym konstytucji.

Kidawa-Błońska: Wygram!

W piątek na Twitterze Małgorzata Kidawa-Błońska napisała, że wierzy w to, że Platforma odzyska urząd prezydenta. 

Dziękuję za wszystkie spotkania i rozmowy w całej Polsce. Przed nami walka w kampanii prezydenckiej. W tym roku odzyskaliśmy dla Polski Senat, na wiosnę odzyskamy urząd Prezydenta. Wierzę w to! Wygram!

W debacie kandydatów PO na prezydenta Kidawa-Błońska powiedziała, że kandyduje, bo nie zgadza się na "kolejnych Banasiów, Misiewiczów, Piotrowiczów". Stwierdziła również, że kobieta da sobie lepiej radę i stworzy w Polsce możliwość do dialogu.

Podczas Konwencji Krajowej ogłoszono również, że wybory nowego przewodniczącego partii odbędą się 25 stycznia, a ewentualna II tura - 8 lutego.

>>> Małgorzata Kidawa-Błońska: Mam pomysł i jestem gotowa, żeby pokonać Andrzeja Dudę. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (574)
Znamy kandydata PO na prezydenta. Do pojedynku z Andrzejem Dudą stanie Małgorzata Kidawa-Błońska
Zaloguj się
 • rolnikspodlublina

  Oceniono 69 razy 21

  Małgorzata przegra. To fajna kobieta z klasą, ale merytorycznie jest słaba. Na miłość boską osoba 20 lat w Sejmie nie potrafi prawidłowo wymienić nazwy unijnego sądu. To jest dość kompromitujące. Żednej wiedzy na temat gospodarki,systemu emerytalnego, podatków. Tylko gadki o łamaniu Konstytucji. Łamie to się rękę, a przepisy narusza. Albo wykona w ciągu miesiąca-dwóch gigantyczną robotę nad sobą, albo będzie Kosiniak w drugiej turze, albo nawet Duda wygra w pierwszej.

 • js08836

  Oceniono 76 razy 20

  A niech to. W PiS mogą odpalać szampana. Kidawa jest bez szans. Ogromny błąd PO.

 • robson15

  Oceniono 49 razy 19

  Mam nadzieje ze Kidawa Błońska wygra z Adrianem, podobnie jak wygrała z kurduplem w Warszawie podczas ostatnich wyborów. Być może jeszcze się musi sporo nauczyć, lecz jest pewne ze byłaby sto razy lepszym prezydentem od wrzeszczącej pacynki kurdupla z Ciemnogrodzkiej. Sporo zależy od tego jaki stworzy sztab wyborczy i jaką będzie prowadziła kampanię. Niech nie zrobi tylko błędu i nie da się prowadzić za rękę Schetynie, wtedy porażka murowana. Życzę Kidawie Błońskiej zwycięstwa a Adrianowi odejścia na śmietnik historii.

 • zielony_jamnik

  Oceniono 105 razy 19

  No to pozamiatane. Duda ma zagwarantowane kolejne 5 lat w pałacu. A tak w ogóle to spodziewam się, że do drugiej tury wejdzie Hołownia.
  Nie wiem kto na tę kobietę miałby głosować. Ona nie ma nic do powiedzenia.
  Już nawet nie chodzi o to, że nie ma nic mądrego do powiedzenia.
  W ogóle NIC!

 • kbyczek

  Oceniono 36 razy 16

  Jaśkowiak miał szanse wygrać... Ta pani jak cała platforma, taki ciut inny pis. W dupę wchodzą każdemu biskupowi.

 • ben.zilbersztajn

  Oceniono 48 razy 16

  I w taki sposób załatwili Dudzie drugą kadencję... Brawo. Nie spoczniemy, nim dojdziemy, ale nie w ciemny las tylko w ciemną dupę...

 • lenny102

  Oceniono 39 razy 15

  Troche posluchalem.Szkoda, ze juz na wstepie przegraliscie.Dziewczyna juz ledwie zyje, ńie moze sie wyslowic, sklecic poprawnie zdania, a jeszcze kampania przed wami.Jak zawsze, Schetyna musi wszystko z.....ć.Pozdrawiam byly wyborca.

 • szats69

  Oceniono 33 razy 15

  Na Jaśkowiaka bym zagłosował. A teraz nie wiem czy w drugiej turze nie zostanę w domu. Piszę jako wyborca Lewicy. Jest trochę osób w Platformie to wystawiają najbardziej mdłą, nijaką, przezroczystą, która jako prezydent będzie trwać i mówić 'zgoda buduje", "kochajmy się" zamiast podejmować działania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX