Hanna Zdanowska

Hanna Zdanowska

Hanna Zdanowska

Hanna Zdanowska to inżynier środowiska, polityk samorządowy i posłanka na Sejm VI, od 2010 r. prezydent Łodzi.

Hanna Zdanowska (z domu Aleksandrzak) urodziła się w 1959 roku w Łodzi. Ukończyła studia z zakresu inżynierii środowiska na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej. Prowadziła własny biznes w branży odzieżowej, była dyrektorem biura Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Hanna Zdanowska w roku 2006 zdobyła mandat radnej w Łodzi. W styczniu 2007 roku zrezygnowała z pracy na tym stanowisku w związku z powołaniem na stanowisko zastępcy prezydenta miasta Łodzi ds. związanych z edukacją, sportem i funduszami unijnymi. W tym samym roku Hanna Zdanowska wystartowała w wyborach parlamentarnych z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu łódzkim. Zdobyła mandat posła na Sejm.

W 2010 roku Hanna Zdanowska wystartowała w wyborach samorządowych, starając się o fotel burmistrza miasta Łodzi. Startowała jako kandydatka PO. Podczas wyborów samorządowych 2014 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję, wygrywając w pierwszej turze z poparciem 54,08 proc. mieszkańców Łodzi.

Hanna Zdanowska - wybory samorządowe 2018

W roku 2018 Hanna Zdanowska postanowiła po raz drugi ubiegać się o reelekcję, tworząc Komitet Wyborczy Hanny Zdanowskiej. Poparła ją Koalicja Obywatelska.

Kontrkandydatem Zdanowskiej w wyborach samorządowych 2018 są: Waldemar Buda (poparcie PiS), Rafał Górski (Kukiz'15), Krzysztof Lipczyk - kandydat partii Wolność, Zbigniew Maurer - kandydat KWW Akcja Narodowa, Piotr Misztal - kandydat KWW Bezpartyjni, Urszula Niziołek-Janiak - kandydatka KWW Koalicja Tak!, Agnieszka Wojciechowska van Heukelom - kandydatka niezależna.

Hanna Zdanowska

Więcej o:

Hanna Zdanowska