Dariusz Joński wiceprezesem aquaparku. Nieoficjalnie: To część umowy Nowackiej ze Schetyną

Dariusz Joński, mimo tego, że w Łódzkiem był znany z krytyki PO i Zdanowskiej, z list KO wszedł do sejmiku, a teraz dostał posadę w miejskiej spółce. Jak opisuje "Dziennik Łódzki" było to nieprzypadkowe - miała być to część umowy Barbary Nowackiej z samym Grzegorzem Schetyną.
Zobacz wideo

"Dziennik Łódzki" poinformował, że Dariusz Joński został wiceprezesem łódzkiego Aquaparku Fala, zarządzanego przez miasto. Uwagę dziennikarzy zwróciła nie tylko sama nominacja Jońskiego, ale też droga, jaką polityk przeszedł, zanim dostał posadę.

Joński był w Łodzi znany bowiem z tego, że przez długie lata krytykował Platformę Obywatelską i prezydent miasta z tej partii Hannę Zdanowską. Robił to najpierw będąc w SLD, później także gdy zakładał Inicjatywę Polską razem z Barbarą Nowacką.

W sierpniu 2018 roku jednak wszystko uległo zmianie - Joński poparł Zdanowską w wyborach samorządowych, a sam wystartował z listy Koalicji Obywatelskiej, kandydując do sejmiku województwa łódzkiego (ostatecznie mandat uzyskał). To działo się na mocy porozumienia Inicjatywy Polskiej z KO, która włączyła się do wspólnego frontu z PO i Nowoczesną.

Nieoficjalnie: Awans Jońskiego był warunkiem Barbary Nowackiej

Jednak jak opisuje "Dziennik Łódzki", podkreślając, że to nieoficjalne doniesienia:

Awans Jońskiego był jednym z warunków Barbary Nowackiej w negocjacjach z Grzegorzem Schetyną a propos funkcjonowania Inicjatywy Polskiej w Koalicji Obywatelskiej, a prezydent Łodzi tylko ten warunek spełniła

Według gazety, choć Joński może być zadowolony z takiego biegu spraw, tak jego nowi koledzy z Koalicji Obywatelskiej raczej niechętnie przyglądają się jego rosnącym wpływom.

Więcej o: