Dariusz Joński wiceprezesem aquaparku. Nieoficjalnie: To część umowy Nowackiej ze Schetyną

Dariusz Joński, mimo tego, że w Łódzkiem był znany z krytyki PO i Zdanowskiej, z list KO wszedł do sejmiku, a teraz dostał posadę w miejskiej spółce. Jak opisuje "Dziennik Łódzki" było to nieprzypadkowe - miała być to część umowy Barbary Nowackiej z samym Grzegorzem Schetyną.

"Dziennik Łódzki" poinformował, że Dariusz Joński został wiceprezesem łódzkiego Aquaparku Fala, zarządzanego przez miasto. Uwagę dziennikarzy zwróciła nie tylko sama nominacja Jońskiego, ale też droga, jaką polityk przeszedł, zanim dostał posadę.

Joński był w Łodzi znany bowiem z tego, że przez długie lata krytykował Platformę Obywatelską i prezydent miasta z tej partii Hannę Zdanowską. Robił to najpierw będąc w SLD, później także gdy zakładał Inicjatywę Polską razem z Barbarą Nowacką.

W sierpniu 2018 roku jednak wszystko uległo zmianie - Joński poparł Zdanowską w wyborach samorządowych, a sam wystartował z listy Koalicji Obywatelskiej, kandydując do sejmiku województwa łódzkiego (ostatecznie mandat uzyskał). To działo się na mocy porozumienia Inicjatywy Polskiej z KO, która włączyła się do wspólnego frontu z PO i Nowoczesną.

Nieoficjalnie: Awans Jońskiego był warunkiem Barbary Nowackiej

Jednak jak opisuje "Dziennik Łódzki", podkreślając, że to nieoficjalne doniesienia:

Awans Jońskiego był jednym z warunków Barbary Nowackiej w negocjacjach z Grzegorzem Schetyną a propos funkcjonowania Inicjatywy Polskiej w Koalicji Obywatelskiej, a prezydent Łodzi tylko ten warunek spełniła

Według gazety, choć Joński może być zadowolony z takiego biegu spraw, tak jego nowi koledzy z Koalicji Obywatelskiej raczej niechętnie przyglądają się jego rosnącym wpływom.

Więcej o:
Komentarze (83)
Łódź. Dariusz Joński wiceprezesem Aquaparku Fala. Nieoficjalnie: To część umowy Nowackiej ze Schetyną
Zaloguj się
 • 68jacekw

  Oceniono 27 razy 19

  Jeżeli przed wyborami robią skok nawet na basen to co będzie jeśli wygrają??Odpowiadam-pełna transparentność,konkursy dla najlepszych i zadnego kumoterstwa i kolesiostwa.Ale to w Szwajcarii po wyborach a nie w PL.

 • dante_waw

  Oceniono 16 razy 16

  Dla specjalisty ktory twierdzil ze Powstanie Warszawskie wybuchlo w 1988 r. stanowisko zawsze sie znajdzie.... tylko prosze mi potem nie wmawiac ze "misiewicze" sa tylko u dobrej "zmiany"

 • andrzej2310

  Oceniono 18 razy 14

  To nie wygląda dobrze - TKM Jońskiego

 • Oceniono 12 razy 12

  Kryształowo czysta Basienka. Najpierw przejście do opozycyjnego obozu, potem deal. Co następne?

 • isiah.thomas

  Oceniono 17 razy 11

  Ta Nowacka taka niby feministka, a chłopa na stołek wcisnęła. A później płacz, że szklany sufit i brak równych szans.

 • ps11111ps

  Oceniono 21 razy 11

  Platformo! Obudz sie i przestan sie tak podkladac! Czy warto bylo tak sie sprzedawac dla jakiejs nikomu nie znanej kanapowej partyjki? Domagam sie moralnej odnowy i niekupczenia stanowiskami

 • jurek3000

  Oceniono 9 razy 9

  Lał wodę w SLD, to na wodzie się zna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX