Wybory samorządowe 2018. Kto wygra w Łodzi? Podsumowanie sondaży

Kto wygra wybory samorządowe 2018 w Łodzi? O fotel prezydenta Łodzi walczy ośmioro kandydatów, ale wszystkie sondaże pokazują, że liczy się tylko jeden spośród nich.

Wybory samorządowe 2018. Sondaże pokazują, że w Łodzi wystarczy I tura

To Hanna Zdanowska, urzędująca prezydent Łodzi, jest faworytem od samego początku tegorocznej kampanii wyborczej. Sondaż „Dziennika Łódzkiego” przeprowadzony pod koniec maja tego roku pokazał, że na starającą się o reelekcję prezydent chce zagłosować 56,7 proc. mieszkańców Łodzi.

W tamtym czasie jej najważniejszy konkurent, czyli Waldemar Buda wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość, otrzymał 27,7 proc. głosów. Od tamtej pory poparcie dla Hanny Zdanowskiej nieustannie rośnie – sondaż z 28 września pokazał, że na urzędującą prezydent Łodzi chce zagłosować już 59 proc. ankietowanych, a na Waldemara Budę – 23,7 proc. spośród nich.

Wybory samorządowe Łódź. Hanna Zdanowska rozdaje karty. Kandydat PiS nie może jej dogonić

Wszystko wskazuje na to, że czas działa na korzyść Hanny Zdanowskiej. Ostatni sondaż wyborczy przeprowadzony w Łodzi w połowie października pokazał, że aż 62 proc. mieszkańców Łodzi chce zagłosować na urzędującą prezydent miasta. Drugie miejsce w sondażu zajął kandydat Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Buda, na którego chciało zagłosować zaledwie 14 proc. ankietowanych. Sondaż przeprowadzony kilka dni później przez Instytut Badań Samorządowych pokazał z kolei, że na Hannę Zdanowską chce głosować aż 73 procent badanych. Wynika z tego, że urzędującej prezydent Łodzi nie zaszkodził nawet prawomocny wyrok sądowy, a w Łodzi wybory samorządowe zakończą się na I turze.

Kto może głosować w wyborach?

Więcej o: