Hanna Zdanowska zawiadamia prokuraturę ws. Jacka Sasina. "Przekroczenie uprawnień"

Wybory samorządowe 2018. Komitet Hanny Zdanowskiej złożył do prokuratury zawiadomienie ws. słów Jacka Sasina. Polityk powiedział, że "nie ma możliwości", by Zdanowska została znowu prezydentem. Według komitetu Sasin "włączył się w kampanię wyborczą i próbuje straszyć mieszkańców".

Komitet Hanny Zdanowskiej zawiadomił w środę prokuraturę ws. słów Jacka Sasina. Doniesienie dotyczy "przekroczenia uprawnień" przez szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów - donosi Onet.

Wybory samorządowe Łódź. Jacek Sasin o zarządzie komisarycznym w Łodzi

W poniedziałek Sasin powiedział, że "nie ma żadnej możliwości, nawet w przypadku wygranej, aby [Zdanowska] miała możliwość objąć skutecznie urząd prezydenta Łodzi". Jak dodał, wskazują na to analizy prawne. Minister zapowiedział, że jeśli jednak obecna prezydent Łodzi wygra wybory samorządowe, wojewoda łódzki Zbigniew Rau będzie musiał zwrócić się do premiera o ustanowienie zarządu komisarycznego w mieście.

- W naszym przekonaniu, minister Sasin przekroczył swoje uprawnienia. Włączył się w kampanię wyborczą, próbuje straszyć mieszkańców i zakłócić wolny wybór, jakiego mieszkańcy powinni dokonać 21 października - oceniał w środę rzecznik komitetu Zdanowskiej Bartosz Domaszewicz - To jest absolutnie nie do przyjęcia i narusza wszelkie standardy demokratycznego i wolnego wyboru - dodał.

Wybory samorządowe 2018. Hanna Zdanowska prezydentem po raz trzeci?

Hanna Zdanowska została skazana na karę 20 tys. zł grzywny w marcu tego roku. Jej życiowy partner otrzymał karę grzywny w wysokości 25 tys. zł. Oboje zostali uznani za winnych poświadczania nieprawdy w dokumentach bankowych. Pod koniec września sąd okręgowy utrzymał wyrok sądu rejonowego, a wyrok stał się prawomocny.

Niedawno przeprowadzony sondaż wyborczy "Dziennika Łódzkiego" dla Łodzi nie pozostawia złudzeń - Zdanowska prawie na pewno po raz trzeci zostanie prezydentem miasta. Polityk może cieszyć się poparciem prawie 60 proc. łodzian.

Rafał Trzaskowski: będę Asterixem i pogonię złych Rzymian