Wybory samorządowe 2018. Sondaż dla Łodzi. Hanna Zdanowska wygra mimo wyroku?

Sondaż wyborczy "Dziennika Łódzkiego" dla Łodzi nie pozostawia złudzeń - Hanna Zdanowska po raz trzeci zostanie prezydentem miasta. Polityk może cieszyć się poparciem prawie 60 proc. łodzian.

Hanna Zdanowska z 59 proc. głosów wygra w pierwszej turze wyborów samorządowych 2018 - wynika z sondażu prezydenckiego "Dziennika Łódzkiego".

Sondaż przeprowadzono w dniach 19-24 września, a więc jeszcze przed prawomocnym skazaniem obecnej prezydent Hanny Zdanowskiej. Była oskarżona o poświadczenie nieprawdy w dokumentach, m.in. dzięki którym jej życiowy partner Włodzimierz G. otrzymał z Banku Pocztowego kredyt w wysokości 200 tys. złotych.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wybory samorządowe 2018 Łódź. Zdanowska prowadzi

Na drugim miejscu plasuje się Waldemar Buda z Komitetu Wyborczego PiS - w wyborach dostałby 23,7 proc. głosów.

Dalej są: Rafał Górski (KWW Kukiz'15) - 5,7 proc., Urszula Niziołek-Janiak (KWW Tak!) - 4,9 proc., Agnieszka Wojciechowska van Heukelom (KKW Agnieszki Wojciechowskiej - Bezpartyjni) - 4,5 proc., Piotr Misztal (KWW Bezpartyjni - Piotr Misztal) - 1 proc., Krzysztof Lipczyk (KWW Wolność #MuremZaŁodzią) - 0,8 proc. i Zbigniew Maurer (KWW Akcja Narodowa) - 0,4 proc.

Wybory samorządowe 2018 Łódź - kandydaci na prezydenta [SYLWETKI]

Badanie na próbie 500 dorosłych mieszkańców Łodzi przeprowadzono metodą wywiadu bezpośredniego. W ankiecie znalazły się nazwiska ośmiorga kandydatów - nie było w niej Janusza Rutkowskiego (KWW Prawo i Moc), który decyzję o kandydowaniu ogłosił już po rozpoczęciu sondażu.

Wybory samorządowe. Hanna Zdanowska po raz trzeci?

W wyborach z 2014 r. Hanna Zdanowska ubiegała się o reelekcję (rządzi miastem od 2010 r.). Wygrała, zdobywając 54,08 proc. głosów. Kandydatka PiS Joanna Kopcińska uzyskała wtedy poparcie na poziomie 22,89 proc.

Znamy numery list na kartach wyborczych. PiS na ostatnim miejscu

Więcej o:
Komentarze (54)
Wybory samorządowe 2018. Sondaż dla Łodzi. Hanna Zdanowska wygra mimo wyroku?
Zaloguj się
 • Barry Kent

  Oceniono 20 razy 8

  I bardzo dobrze. Buda do budy, Łódź doskonale pamięta prezenty od PiSu: uwalone carracale, uwalony terminal na Górnej, uwalenie S-14. Nie macie tu czego szukać, prawackie oszołomy.

 • antyvn

  Oceniono 18 razy 8

  I dobrze, że wygra. Po 4 latach wpadłem do Łodzi i przecierałem oczy ze zdziwienia, jak fajnie to miasto się rozwinęło. Ulica Piotrkowska znów najlepszą ulicą w Polsce!

 • Tworzywa 500

  Oceniono 13 razy 5

  Po pierwsze: Łódź to nie jest buda dla pisu!
  Po drugie: Wystarczy przejść się po mieście i widać efekty .
  Po trzecie: premier Pinokio też ma wyrok i nie zrezygnował, więc o co chodzi.

 • pysio62

  Oceniono 23 razy 5

  Oczywiscie, ze Zdanowska wygra. Ten wyrok jest w ogole mocno watpliwy, ale dotyczy takiej sprawy, ze naprawde malo kto nim sie przejmuje.

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 22 razy 4

  Grzebali, grzebali, a tylko taką pierdółkę na nią znaleźli. Cały aparat zaprzęgnęli żeby ją uwalić i tylko taki bzdet na nią wymyślili. Znaczy, że Hanka jest czysta jak łza.

 • chi-neng

  Oceniono 20 razy 4

  Moje gratulacje.

 • polakadam

  Oceniono 19 razy 3

  A tak ją prawicowcy hejtują. I na darmo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX