Sasin straszy ws. Zdanowskiej. Dworczyk: Powiedzieć można wszystko, w mediach

Jacek Sasin ws. Hanny Zdanowskiej był bardzo zdecydowany. O wiele bardziej stonowany w tej kwestii jest jego kolega z rządu, który stwierdził: - Powiedzieć można wszystko, w mediach. I błędnie stwierdził, że Sasin ma wykształcenie prawnicze.

Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, pojawił się niedawno w Łodzi, by porozmawiać z wojewodą łódzkim na temat przyszłości obecnej prezydent Hanny Zdanowskiej. Według Sasina Zdanowska, nawet jeśli wygrałaby w wyborach samorządowych, nie będzie mogła objąć fotela prezydenta.

Jak wskazują analizy prawne, nie ma żadnej możliwości, nawet w przypadku wygranej, aby miała możliwość objąć skutecznie urząd prezydenta Łodzi

- przekonywał Sasin. Skąd te wątpliwości? Zdanowska została skazana na karę 20 tys. zł grzywny w marcu tego roku.

O ile PKW określiło, że Hanna Zdanowska może ubiegać się o reelekcję, to nie wiadomo, czy objęcie przez nią prezydentury nie stałoby w sprzeczności z ustawą o pracownikach samorządowych (osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo nie może pełnić takiej funkcji). Ta kwestia, według opinii niektórych prawników, pozostaje do rozstrzygnięcia.

Szef KPRM: Sasin to prawnik. Prowadzący: Zmartwię pana, nie

O całą sprawę, a także deklarację Sasina, został zapytany w TVN24 Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak stwierdził w "Rozmowie Piaseckiego", wystepują różnice interpretacyjne w tej kwestii, zaznaczając przy tym, że to "wystąpienie ministra Sasina", a nie oficjalne wystąpienie kogoś z KPRM.

Dopytywany przez prowadzącego, Dworczyk w pewnym momencie stwierdził, o wiele mniej zdecydowanie niż jego kolega z rządu:

Powiedzieć można wszystko, w mediach, natomiast jak powiedziałem, stan prawny nie jest jasny i trzeba będzie wyjaśnić tę sytuację.

Wówczas Konrad Piasecki zapytał, czy w takim razie minister Sasin może "powiedzieć wszystko". - Jacek Sasin jest prawnikiem i doświadczonym politykiem i jeżeli stawia określoną tezę, to są ku temu bardzo poważne przesłanki - odpowiedział Dworczyk, ale przerwał mu wtedy Piasecki.

- Zmartwię pana, Jacek Sasin nie jest prawnikiem - doprecyzował, a Dworczyk przyznał mu rację, ponieważ Sasin z wykształcenia jest historykiem. Aczkolwiek szef KPRM dalej chwalił atuty Sasina, mówiąc m.in.,że  ten"ma bardzo duże doświadczenie" w administracji państwowej.

Więcej o:
Komentarze (76)
Wybory samorządowe 2018. Szef KPRM o sprawie Zdanowskiej: Powiedzieć można wszystko
Zaloguj się
 • mk_1972

  Oceniono 30 razy 22

  Sasin dostatecznie się skompromitował, firmując projekt ustawy o metropolii warszawskiej, więc lepiej, by na tematy samorządowe się nie wypowiadał.

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 25 razy 13

  Dlaczego Sasin jeszcze nie siedzi za organizację wycieczki do Smoleńska i jej finałowy skutek oraz za kontakty z WSI w SKOKu Wołomin?

 • sil.m

  Oceniono 25 razy 11

  Metropolita Sasin prezentuje pis-owską mentalność w interpretacji prawa jak w "Samych swoich
  ' - ewntualny wyborczy werdykt i kodeks to jedno a nasza racja to drugie -kota ogonem odwracać umiemy / prezes dał nam przykład i wskazówki praktyczne.

 • danusia2016

  Oceniono 10 razy 10

  Co za łotrowska organizacja. PiSiory to organizacja w której zasiadają kłamcy i oszuści ale w tej pro faszystowskiej organizacji są jeszcze : dyktator, despoci, bufony i satrapii. Mumie faraona i agresorzy w tym nawet agresywna baba mająca ponoć tytuł profesora. Można by jeszcze dalej wyliczać ale obrzydzenie nie pozwala mi dalej ciągnąc.

 • 2fat

  Oceniono 20 razy 10

  PiSBolszewia chce podłożyć łodziakom swojego komisarza. Żeby zbudować kilka pomników przeklętego Wypierdka.

 • remo29

  Oceniono 29 razy 9

  Sasin jest jak Mazurek - powie co ma wpisane. Z resztą, oni wszyscy są na baterie.

 • emerytgw

  Oceniono 35 razy 9

  Jednostką głupoty i kłamliwej manipulacji w PISie jest sasin, który dzieli sie na 100 błaszczaków. Np, "obatel" jest równy w tym wymiarze 1,30 sasinów, czyli jest o 30 błaszczaków głupszy od sasina. Karczewski zaś jet równy 2 sasinom czylii jest dwa razy większym mnipulatorem i kłamcą. Brudziński można ocenic na 0,7 sasina, czyli o 30 błaszczaków jest mądrzejszy od Sasina.Głupoty jakie w mediach wygaduje Sasin nadają się jedynie do kabaretu i to podrzędnego.

 • spyderman2

  Oceniono 21 razy 7

  sasin z pis lepiej niech zajmie się układem radomskim który poseł siuśki z pis zamiata pod dywan a jest tam szwindel i korupcja, bieg autostrady zmieniają aby na działkach zarobili pisowskie kacyki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX