Wyniki wyborów Łódź. Buda o Zdanowskiej: Mam nadzieję, że jak najszybciej wyjaśnimy tę sytuację

Wybory samorządowe 2018. Waldemar Buda, rywal Hanny Zdanowskiej w walce o fotel prezydenta Łodzi, pogratulował jej zwycięstwa w I turze, stwierdzając jednocześnie, że martwią go niektóre "problemy prawne".

Sondażowe wyniki wyborów exit poll wskazują na to, że w Łodzi wygrała Hanna Zdanowska z wynikiem ponad 70 procent poparcia. Waldemar Buda, kandydat PiS w wyborach samorządowych na prezydenta Łodzi, uzyskał wynik na poziomie ok. 24 procent, co – jak podkreślił – jest lepszym wynikiem od tego, jaki uzyskała cztery lata temu jego koleżanka z partii, Joanna Kopcińska.

Waldemar Buda o wynikach wyborów w Łodzi i Hannie Zdanowskiej

Waldemar Buda podczas swojego wiecu wyborczego przyznał, że realizacja planów PiS-u będzie teraz nieco trudniejsza, ale on sam chce domagać się prospołecznych rozwiązań. Waldemar Buda dodał, że "nie napawają optymizmem pojawiające się problemy prawne".

Hanna Zdanowska została niedawno skazana za poświadczanie nieprawdy. Według PiS przejęcie fotela prezydenta Łodzi przez Hannę Zdanowską jest sprzeczne z prawem. Słowa Budy o wynikach wyborów podaje portal niezalezna.pl:

Nie napawają one optymizmem o przyszłość Łodzi. Mam nadzieję, że jak najszybciej wyjaśnimy tę sytuację, tak żeby Łódź się rozwijała. Bo to jest dla nas najważniejsze.

Wybory samorządowe 2018. Czy PiS wprowadzi komisarza w Łodzi? 

Dziennikarze onet.pl zapytali Waldemara Budę, czy w takim razie PiS planuje wprowadzenie komisarza w Łodzi. Kandydat PiS zdecydował się na wymijającą odpowiedź:

Ja dalej jestem posłem, wracam do obowiązków w parlamencie, a sprawą Hanny Zdanowskiej zajmować będą się inni, to kompetencja innych urzędów.

Jak liczy się głosy w wyborach samorządowych i czym jest metoda D'Hondta? Wyjaśniamy

Więcej o: