Jurek Owsiak

Jurek Owsiak urodził się 6 października 1953 roku w Gdańsku. Jest dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, pracę dziennikarską rozpoczął od Rozgłośni Harcerskiej, w której prowadził audycję autorską. Prywatnie jest mężem Lidii Niedźwiedzkiej – Owsiak i ojcem dwóch dorosłych córek.

Jurek Owsiak największą popularność zyskał dzięki fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której jest współzałożycielem. Dzięki swojemu talentowi i charyzmie to właśnie on napędza każdy Finał WOŚP organizując koncerty i wydarzenia, podczas których są pieniądze dla chorych. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została założona w 1993 roku. Co roku Finał WOŚP pokazywany jest na antenie TVP 2, a Jurek Owsiak pełni tam rolę gospodarza i konferansjera. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest organizacją o największym zaufaniu publicznym w Polsce. Mimo tego, że działalność Jurka Owsiaka ma przeciwników, statystyki pokazują, jak wielką sympatię i zaufanie wzbudza i jak skutecznie potrafi porwać tłumy do niesienia pomocy. Za swoją działalność został wyróżniony wieloma odznaczeniami, np. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, nagrodą Europejczyk Roku 2006, czy Orderem Ecce Homo. Jurek Owsiak jest także Honorowym Obywatelem Warszawy.

Jerzy Owsiak był hippisem. Swoją miłość do muzyki i wolności zaszczepia w młodych ludziach nie tylko z Polski, ale z całej Europy, organizując Przystanek Woodstock. Jest to największe tego typu wydarzenie w Europie. Po raz pierwszy Przystanek Woodstock zorganizowano w 1995 roku. Założeniem imprezy jest podziękowanie wolontariuszom za pomoc w zbieraniu pieniędzy podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundusze, z których organizowana jest impreza, pochodzą od sponsorów. Festiwal odbywa się w Kostrzynie nad Odrą na przełomie lipca i sierpnia i trwa trzy dni. Wstęp na Przystanek Woodstock jest darmowy. W 2015 roku Jurek Owsiak został uznany za najlepszego promotora koncertowego na świecie w plebiscycie International Music Industry Awards.

jurek owsiak

Więcej o:

jurek owsiak