Ta akcja wykorzystuje nazwę WOŚP, ale wcale nie pomaga! Wielka Orkiestra wydała oświadczenie

Łańcuszki z serduszkami na Facebooku to nie jest akcja WOŚP. Fundacja Jurka Owsiaka dementuje i informuje, jak realnie wesprzeć 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"Pytacie nas masowo o akcję z rekordem w przesyłaniu serduszek - nie jest to nasza akcja. Dziękujemy za dobre chęci organizatorowi, ale my dzisiaj zapraszamy do przesyłania poniższego postu z konkretnymi informacjami na temat naszego grania" - pisze WOŚP na Facebooku. 

W komentarzach ludzie dopytywali o tzw. łańcuszki na Messengerze. WOŚP odcięło się również i od tej akcji. "To nie nasza akcja. Rzeczywiście ktoś chciał rozsyłać dobre emocje, ale nie przedyskutował tego z nami" - skomentowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

26. finał WOŚP już 14 stycznia

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia. Już teraz organizatorom udało się pozyskać 2 miliony złotych na pomoc oddziałom neonatologicznym. Celem WOŚP-u w 2018 roku będzie wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy będzie już siódmą edycją, której celem będzie zebranie pieniędzy na ratowanie niemowląt. Ostatnim razem środki na wsparcie neonatologii były zbierane blisko 5 lat temu. Jak informują organizatorzy WOŚP, szpitale same proszą o nowy sprzęt potrzebny do ratowania życia najmłodszych.

- Celem przyszłorocznego, 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków, na takich właśnie oddziałach jak ten w słubickim szpitalu - mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP.- Celem przyszłorocznego, 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków, na takich właśnie oddziałach jak ten w słubickim szpitalu - mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP. FOT. MATERIAŁY PRASOWE

Za sprawą poprzednich edycji WOŚP na oddziały noworodkowe polskich szpitali trafiło do tej pory 3844 urządzeń o łącznej wartości ponad 121 mln zł. - Napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, ale także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach – wyjaśnia Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zdaniem organizatorów od ostatniej zbiórki na cele neonatologiczne zmieniło się bardzo wiele w tej dziedzinie medycyny, dlatego konieczna jest jak najszybsza pomoc.

Jak przekonują członkowie fundacji WOŚP, w ostatnim czasie w Polsce wzrasta liczba urodzeń, ale coraz częściej zdarzają się przypadki noworodków, które od urodzenia wymagają intensywnej opieki medycznej. Pieniądze zebrane w czasie 26. finału WOŚP mają trafić na doposażenie podstawowych oddziałów noworodkowych w Polsce i zakup m.in. nowoczesnych inkubatorów, pomp infuzyjnych, aparatów do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, specjalistycznych aparatów USG i innych sprzętów diagnostycznych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018 gra też za granicą

Podobnie jak w poprzednich latach, w czasie 26. finału WOŚP, który rozpocznie się 14 stycznia 2018 roku, na ulicach polskich miast będzie kwestować wiele tysięcy wolontariuszy. W szkołach pierwsze zbiórki i wydarzenia związane z WOŚP rozpoczęły się już kilka tygodni temu.

WOŚP rośnie z roku na rok. W czasie 26. finału znów będą zbiórki za granicą. Jeden ze sztabów WOŚP będzie zbierał pieniądze w Chinach.

Aukcje WOŚP 2018

Na stronie internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można trafić na wiele
interesujących aukcji. Jedną z nich jest muszka podarowana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Znajdziemy też naszyjnik jego żony Agaty Kornhauser-Dudy, plecak Antoniego Królikowskiego z drugiej edycji programu "Azja Express", a także gitara Slasha, czyli popularnego gitarzysty Guns 'N' Roses.

Więcej sprawdzonych informacji na temat WOŚP 2018 oraz link do aukcji znajdziesz na stronie internetowej orkiestry >>>

Jest rekord finału WOŚP - i to jaki! W tym roku Orkiestra zebrała 105 mln zł

Więcej o: