Ta akcja wykorzystuje nazwę WOŚP, ale wcale nie pomaga! Wielka Orkiestra wydała oświadczenie

Łańcuszki z serduszkami na Facebooku to nie jest akcja WOŚP. Fundacja Jurka Owsiaka dementuje i informuje, jak realnie wesprzeć 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"Pytacie nas masowo o akcję z rekordem w przesyłaniu serduszek - nie jest to nasza akcja. Dziękujemy za dobre chęci organizatorowi, ale my dzisiaj zapraszamy do przesyłania poniższego postu z konkretnymi informacjami na temat naszego grania" - pisze WOŚP na Facebooku. 

W komentarzach ludzie dopytywali o tzw. łańcuszki na Messengerze. WOŚP odcięło się również i od tej akcji. "To nie nasza akcja. Rzeczywiście ktoś chciał rozsyłać dobre emocje, ale nie przedyskutował tego z nami" - skomentowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

26. finał WOŚP już 14 stycznia

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia. Już teraz organizatorom udało się pozyskać 2 miliony złotych na pomoc oddziałom neonatologicznym. Celem WOŚP-u w 2018 roku będzie wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy będzie już siódmą edycją, której celem będzie zebranie pieniędzy na ratowanie niemowląt. Ostatnim razem środki na wsparcie neonatologii były zbierane blisko 5 lat temu. Jak informują organizatorzy WOŚP, szpitale same proszą o nowy sprzęt potrzebny do ratowania życia najmłodszych.

- Celem przyszłorocznego, 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków, na takich właśnie oddziałach jak ten w słubickim szpitalu - mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP.- Celem przyszłorocznego, 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków, na takich właśnie oddziałach jak ten w słubickim szpitalu - mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP. FOT. MATERIAŁY PRASOWE

Za sprawą poprzednich edycji WOŚP na oddziały noworodkowe polskich szpitali trafiło do tej pory 3844 urządzeń o łącznej wartości ponad 121 mln zł. - Napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, ale także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach – wyjaśnia Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zdaniem organizatorów od ostatniej zbiórki na cele neonatologiczne zmieniło się bardzo wiele w tej dziedzinie medycyny, dlatego konieczna jest jak najszybsza pomoc.

Jak przekonują członkowie fundacji WOŚP, w ostatnim czasie w Polsce wzrasta liczba urodzeń, ale coraz częściej zdarzają się przypadki noworodków, które od urodzenia wymagają intensywnej opieki medycznej. Pieniądze zebrane w czasie 26. finału WOŚP mają trafić na doposażenie podstawowych oddziałów noworodkowych w Polsce i zakup m.in. nowoczesnych inkubatorów, pomp infuzyjnych, aparatów do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, specjalistycznych aparatów USG i innych sprzętów diagnostycznych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018 gra też za granicą

Podobnie jak w poprzednich latach, w czasie 26. finału WOŚP, który rozpocznie się 14 stycznia 2018 roku, na ulicach polskich miast będzie kwestować wiele tysięcy wolontariuszy. W szkołach pierwsze zbiórki i wydarzenia związane z WOŚP rozpoczęły się już kilka tygodni temu.

WOŚP rośnie z roku na rok. W czasie 26. finału znów będą zbiórki za granicą. Jeden ze sztabów WOŚP będzie zbierał pieniądze w Chinach.

Aukcje WOŚP 2018

Na stronie internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można trafić na wiele
interesujących aukcji. Jedną z nich jest muszka podarowana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Znajdziemy też naszyjnik jego żony Agaty Kornhauser-Dudy, plecak Antoniego Królikowskiego z drugiej edycji programu "Azja Express", a także gitara Slasha, czyli popularnego gitarzysty Guns 'N' Roses.

Więcej sprawdzonych informacji na temat WOŚP 2018 oraz link do aukcji znajdziesz na stronie internetowej orkiestry >>>

Jest rekord finału WOŚP - i to jaki! W tym roku Orkiestra zebrała 105 mln zł

Więcej o:
Komentarze (95)
WOŚP 2018. Kiedy odbędzie się 26. finał WOŚP?
Zaloguj się
 • tilow3

  Oceniono 62 razy 50

  Ja rozumiem niechęć pisowców do Jurka Owsiaka, po prostu tak macie w mózgu, że nienawidzicie wszystkiego co nie jest powiązane z PiS. No ale gdy przeczytałem, że pan Waszczykowski w imieniu rządu RP, wydał zarządzenie, by absolutnie żadna placówka nie uczestniczyła w akcji Orkiestry, to we mnie coś się gotuje! Nawet to wam przeszkadza? nawet takie akcje to dla was zło absolutne? jak bardzo tkwi w was nienawiść, by być takimi ludźmi. Ludźmi?

 • aksonometria

  Oceniono 41 razy 37

  Nie wrzucam na WOŚP do puszki. Wysyłam przelew przez ich stronę internetową, dzięki temu mogę to odpisać sobie od podatku. Mniej pieniędzy na rząd PiS :) W tym roku dostaną znowu wyższą kwotę niż w poprzednim.

 • sailor20170605

  Oceniono 36 razy 30

  Owsiak jest dla piSSlamistów jak drzazga w dudzie. Powodzenia panie Jurku.

 • sailor20170605

  Oceniono 29 razy 23

  Wszyscy co tak plują na WOŚP powinni podpisać taką klauzulę sumienia, że ich poglądy nie pozwalają im ani ich rodzinom korzystać ze sprzętu dostarczonego przez ten szatański pomiot Owsiaka.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 23 razy 19

  Ja w tym roku zamierzam podwoić stawkę. Nie daję na tacę przez cały rok to mnie stać...

 • spyderman2

  Oceniono 20 razy 16

  kaczor powiedział że kwiatki to symbol nienawiści a co dopiero taki WOŚP.
  pisi sÓweren to stan Ómysłu

 • spyderman2

  Oceniono 20 razy 16

  nie leczyć sprzętem z WOŚP pisiego sÓwerenia i pisich pociotków pisiego nierządu totalnego szczującego na WOŚP i Polaków

 • sailor20170605

  Oceniono 22 razy 16

  Dzięki Jurkowi i WOŚP u mojego siostrzeńca została zdiagnozowana wada serca. Teraz jest wszytko pod kontrolą ale gdyby nie aparatura od WOŚP to nikt by o niczym nie wiedział. Państwo by tej aparatury nie zakupiło. Zresztą wystarczy popatrzeć co ze służba zdrowia robiły kolejne rządy, a ten to przekracza wszystkie granice. Dlatego do końca świata i o jeden dzień dłużej będę dawał kasę na Orkiestrę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX