Finał WOŚP 2022. Na aukcję trafiła 30-letnia Sierra. Taką samą jeździł Owsiak podczas pierwszej edycji

30. Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. Do przedmiotów, które zostały wystawione na aukcje charytatywne, dołączyła 30-letnia Sierra. Właśnie takim samochodem jeździł Jurek Owsiak podczas pierwszej edycji w 1993 roku.

"Wylicytuj auto, które przyjechało wprost ze wspomnień Jurka Owsiaka! 30 lat temu, podczas pierwszego finału Orkiestry, główny dyrygent WOŚP poruszał się niezawodnym Fordem Sierra Kombi. To auto odegrało ogromną rolę w życiu Jurka - towarzyszyło mu na początku przygody z WOŚP, a pieniądze z jego sprzedaży pomogły w organizacji Przystanku Woodstock w Polsce" - czytamy w opisie licytacji na Allegro.

Zobacz wideo Owsiak do TVP: Możecie mówić o nas co chcecie. Nie jesteście moją telewizją

30. Finał WOŚP 2022. Do wylicytowania 30-letnia Sierra

Na aukcję charytatywną 30.finału WOŚP trafiła 30-letnia, odrestaurowana Sierra. Takim właśnie samochodem jeździł Jurek Owsiak podczas pierwszej edycji WOŚP w 1993 roku. "Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nowa sierra była równie niezawodna jak oryginał" - zapewnia pośrednik sprzedaży samochodów Poleasingowe.pl, który przekazał auto na licytację.

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w LublinieLublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

"W lutym 2021, po długich tygodniach poszukiwań, znaleźliśmy na Śląsku identyczny model. W ciągu 9 miesięcy prac renowacyjnych w warsztacie Poleasingowe.pl odnowiliśmy auto blacharsko i mechanicznie. Wymieniliśmy wszystkie części eksploatacyjne i wykonaliśmy kompleksową renowację wnętrza. Bardzo nam zależało, żeby estetyka i stan techniczny zostały przywrócone do pierwotnej wersji" - zapewniają właściciele.

Sierra na aukcji WOŚP. Właściciele: liczymy na spektakularny wynik aukcji

"Włożyliśmy w to całe serducho i po cichu liczymy na spektakularny wynik aukcji, który będzie odzwierciedleniem pracy włożonej w ten samochód" - pisze w opisie aukcji Artur Kopania, prezes Poleasingowe.pl.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

W przygotowanie samochodu do aukcji włączył się również Adam Klimek, czyli najbardziej znany mechanik i konstruktor samochodowy w naszym kraju. Zwycięzca licytacji wraz z 30-letnią Sierrą otrzyma 12- miesięczną gwarancję Adama Klimka, która obejmie bezpłatną naprawdę usterek samochodu.

Łąkie - wydrukowano kalendarz z błędemKalendarze z "kościołem Bedoesa" trafią na aukcję WOŚP z podpisem rapera

Dodatkowo zwycięzca otrzyma certyfikaty z podpisami Jurka Owsiaka oraz Adama Klimka. Podpis Jurka Owsiaka znajdzie się również na osłonie przeciwsłonecznej pasażera. Aktualna oferta licytacji to 35 501 złotych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku odbędzie się już po raz 30. Finałową licytację zaplanowano na 30 stycznia. Przed rokiem organizacja kierowana przez Jurka Owsiaka zbierała fundusze na sprzęt dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Padła wówczas rekordowa kwota, bo aż 210 813 830 zł.

Więcej o: