Duda dał na Orkiestrę muszkę, a Kwaśniewski konstytucję. W niej specjalna dedykacja

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 14 stycznia. W tym roku tysiące wolontariuszy będzie zbierać pieniądze na leczenie noworodków. Choć do finału pozostało jeszcze trochę czasu, to już ruszyły pierwsze licytacje oraz wydarzenia związane z kolejną edycją WOŚP.

W tegorocznej edycji można pomagać na wiele sposobów. Fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze m.in. poprzez wirtualne puszki, aukcje na portalu Allegro.pl, a nawet bitcoiny. Tradycyjnie orkiestrowe puszki pojawiają się na ulicach wraz z wolontariuszami w dniu finału, choć już teraz udało się pozyskać ponad 2 miliony złotych. 

WOŚP 2018 – licytacje trwają w najlepsze

Jak informują organizatorzy 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w serwisie Allegro jest już ponad 12,5 tys. aukcji, z których środki zostaną przeznaczone na cel tegorocznej edycji. Kwota zadeklarowana we wszystkich aukcjach wkrótce przekroczy milion złotych. Na WOŚP-owe cele można wylicytować m.in. reprodukcję obrazu Leonarda Da Vinci, charakterystyczne okulary koncertowe wokalisty T.Love Muńka Staszczyka, glany Jurka Owsiaka, a także kolację z Robertem Więckiewiczem.

Para prezydencka wspiera Orkiestrę

Wśród przedmiotów wystawionych na aukcję przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można spotkać także podarowane przez znane osobistości. Do pomocy chorym noworodkom wraz z WOŚP-em dołączyła para prezydencka. Andrzej Duda przeznaczył na licytację ekskluzywną muszkę smokingową.

Jak można wyczytać w aukcji, należącą do Prezydenta RP muszka jest czarna, jedwabna i ręcznie wiązana. Jej cena stale rośnie i w momencie publikacji materiału przekroczyła tysiąc złotych. Z kolei Agata Kornhauser-Duda podarowała luksusowy naszyjnik oraz kostium wizytowy, który miała na sobie podczas wizyty Donalda i Melanii Trump. Z kolei były Prezydent Aleksander Kwaśniewski wystawił na aukcję Konstytucję RP wraz z własnym autografem i specjalną dedykacją. "Polska będzie demokratycznym państwem, jeżeli Konstytucję będziemy czytać, stosować i bronić" - napisał były prezydent. 

WOŚP: Chajzer wystawił Poloneza

Choć do końca WOŚP-owych licytacji pozostało jeszcze sporo czasu, Polonez należący do dziennikarza TVN Filipa Chajzera osiągnął już astronomiczną kwotę ponad 30 tysięcy złotych. - To dla mnie bardzo, ale to bardzo ważna rzecz, w którą wsadziłem kupę serca i pieniędzy – opisał swoje cacko na licytacji Chajzer. Polonez z 1997 roku wyróżnia się wyglądem, ponieważ oryginalny zielony kolor zastąpiono szarą matową folią ze wzorami nawiązującymi do panoramy Warszawy. Jak przekonuje Chajzer, wystawiony Polonez ma także oryginalny przebieg w wysokości 50 tysięcy km.

ZOBACZ TEŻ Ta akcja wykorzystuje nazwę WOŚP, ale wcale nie pomaga! Wielka Orkiestra wydała oświadczenie

Jest rekord finału WOŚP - i to jaki! W tym roku Orkiestra zebrała 105 mln zł

Więcej o:
Komentarze (104)
WOŚP 2018: Ruszyły licytację. Andrzej Duda przekazał muszkę
Zaloguj się
 • ttako

  Oceniono 25 razy 17

  Muszka od pana Dudy? Szał... No, to widze tylko jedno miejsce, na którym przyzwoity facet mógłby ją sobie powiesić....

 • waldi1953

  Oceniono 20 razy 14

  Prezentem od Dudy jest przede wszystkim polecenie polskim placówkom dyplomatycznym i konsularnym by nie włączały się pomoc dla chorych dzieci. A muszka... no cóż może nazywać się hipokryzja.

 • kataryniarski

  Oceniono 19 razy 13

  Za każde pieniądze jestem w stanie wylicytować długopis, którym Maliniak podpisywał sprzeczne z prawem i konstytucją ustawy. Potem mogę je wspaniałomyślnie podarować prokuratorom, którzy będą go oskarżać przed TRYBUNAŁEM STANU!

 • evergreen111

  Oceniono 17 razy 13

  Duda nie mógł dać Konstytucji, bo jej kartek użył jako papieru toaletowego...

 • konigin

  Oceniono 14 razy 10

  Muszka od lamacza Konstytucji z aberracja umyslowa, ktory w tej muszce wygladal jak z drugiego pokolenia w butach. A posel "Pienta" ´jak to skomentuje ?

 • wujojano

  Oceniono 14 razy 10

  "Andrzej Duda przeznaczył na licytację ekskluzywną muszkę smokingową" - ciekawe, dlaczego nie długopis, którym podpisał "reformę" sądów. Czyżby spodziewał się, że będzie miał małe wzięcie?

 • antropoid

  Oceniono 18 razy 10

  ŁAMIE KONSTYTUCJĘ, służy rydzykowi, wspiera WOŚP, której rydzyk nienawidzi... Mówiłem, że to nie kandydat na prezydenta - tylko licha chorągiewka.

 • lewaczka_z_fejsbuczka

  Oceniono 15 razy 9

  No to pisuary zaczęły wielki bieg do muszki.
  I bardzo dobrze. A niech sobie budyniowa muszka zdobędzie największą popularność i furę kasy dla WOŚP.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX