CNN - Cable News Network

CNN

CNN, a właściwie: Cable News Network, to amerykańska telewizja informacyjna, działająca od 1980 roku. Nadaje programy informacyjne przez 24 godziny na dobę. Stworzona została przez Teda Turnera i Reese Schonfelda. Obecnie należy do koncernu Time Warner.

Charakter stacji CNN

CNN to stacja, która była pionierem w kwestii emitowania informacji przez całą dobę. Aktualnie jest powszechnie dostępna w całych Stanach Zjednoczonych, a także innych krajach na świecie. Główna siedziba zlokalizowana jest w Atlancie, a ośrodki między innymi w Londynie, Hong Kongu czy Nowym Jorku. CNN posiada kilka wersji, między innymi: amerykańską CNN, międzynarodową CNN International, CNN en Espa?ol nadawaną w krajach ameryki łacińskiej, CNN Airport Network (na lotniskach), CNN + (w Hiszpanii), a także CNN Turk (Turcja) czy CNN Chile. CNN prowadzi także portale informacyjne w sieci. CNN jako sieć posiada 36 biur (z czego 10 to krajowe, 26 - międzynarodowe), 900 stowarzyszonych stacji telewizyjnych, a także kilka regionalnych na całym świecie. W latach 2001 - 2010 stacja CNN utrzymywała współpracę także z polskimi programami informacyjnymi i stacjami. Były to:

Wydarzenia w Telewizji Polsat
Polsat News w Telewizji Polsat.
Aktualnie stacja CNN współpracuje z:

TVN 24
TVN 24 BiS
Fakty TVN.
CNN nie posiada jednak swoich stałych korespondentów w Polsce, korzystając najczęściej z materiałów nagranych przez swoich wysłanników oddelegowanych na ważne wydarzenia, lub też posiłkuje się materiałami filmowymi Telewizji Polsat

CNN

Więcej o:

CNN