Super Express

Super Express

Super Express to polski dziennik o charakterze sensacyjno - rozrywkowym, wydawany od 1991 roku w Warszawie. Gazeta ma format tabloidowy, a zasłynęła przede wszystkim przez publikację afer politycznych i obyczajowych. Redaktorem naczelnym Super Expressu był najpierw Grzegorz Lindenberg, obecnie funkcję tą pełni Sławomir Jastrzębowski. Właścicielem dziennika jest spółka Murator S.A. Gazeta ukazuje się nakładem 212 789 egzemplarzy (dane na listopad 2017 r.), a sprzedaż oscyluje wokół 122 551 egzemplarzy. W październiku 2007 roku ukazał się 5000 numer Super Express.

Najciekawsze fakty o Super Express

Super Express, podobnie jak Fakt, chętnie podejmuje się pisania na tematy polityczne, poruszając kontrowersyjne kwestie, a także publikując nieraz drastyczne fotografie.
W latach 1993 i 1995 Super Express opublikował wyniki sondaży przedwyborczych, łamiąc w ten sposób ciszę przedwyborczą. W 1999 roku gazeta opublikowała dane z PIT Leszka Balcerowicza, będącego wówczas ministrem finansów i wicepremierem. Po tragedii, jaką była śmierć korespondenta TVP Waldemara Milewicza w Iraku, Super Express opublikował zdjęcia jego ciała. Głośnym echem odbiła się również publikacja fotomontażu, którego głównym bohaterem był Leo Beenhakker z odciętymi głowami Joachima Löwa (trenera Niemiec) oraz Michaela Ballacka (piłkarz).
Gazeta posiada również swoje strony w sieci: superexpress.pl i Se.pl. To jedna w pierwszych witryn gazet w Polsce - istnieje od 1995 roku. Funkcję pierwszego redaktora naczelnego Se.pl pełniła Agnieszka Starewicz - Jaworska, obecnie jest nim Sławomir Jastrzębowski.

super express

Więcej o:

super express