"Gdyby żył Lech Kaczyński, nie byłoby ofiar na Majdanie". "Kiedy to przeczytałam, ręce mi opadły"

Były szef kancelarii Lecha Kaczyńskiego nie ma wątpliwości, że gdyby prezydent żył, "nie byłoby ofiar na Majdanie". Tak Andrzej Urbański mówił w wywiadzie dla "SE". - W pierwszej chwili, kiedy to przeczytałam, ręce mi opadły. Ale potem pomyślałam, że nieszczęsny pan Andrzej niechcący oskarżył Jarosława Kaczyńskiego. Bo prezes Prawa i Sprawiedliwości żyje, był na Majdanie... - komentuje Dominika Wielowieyska.

"Gdyby żył Lech Kaczyński, nie byłoby ofiar na Majdanie" - to tytuł rozmowy "Super Expressu" z Andrzejem Urbańskim, byłym szefem kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego. "Być może w ogóle by nie doszło do tego, co dziś dzieje się na Majdanie, ponieważ on (Lech Kaczyński - red.) pojawiłby się tam dużo wcześniej. Wtedy, gdy obecny prezydent Ukrainy wykazywał coraz słabszą wolę do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską, a rzeczona Unia Europejska nie wiedziała, jak go przeciągnąć na swoją stronę. Nie zostawiałby takiej sprawy na ostatnią chwilę" - uważa Urbański.

Dominika Wielowieyska nie zostawia na nim suchej nitki, nazywając "tytanem intelektualnym zaplecza PiS-owskiego". Jak przyznała dziennikarka "Gazety Wyborczej", kiedy przeczytała rozmowę z Urbańskim, ręce jej opadły.

Zobacz wideo

- Potem pomyślałam, że nieszczęsny pan Andrzej niechcący oskarżył Jarosława Kaczyńskiego. Bo prezes Prawa i Sprawiedliwości żyje, był na Majdanie... Panie Andrzeju, proszę się powstrzymać z oskarżeniem Jarosława Kaczyńskiego! - stwierdziła Wielowieyska w "Poranku Radia TOK FM".

Rady dla obecnego prezydenta

Andrzej Urbański nie ograniczył się w wywiadzie do gloryfikowania byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ma także rady dla obecnej głowy państwa. Jak mówił, w obliczu skomplikowanej sytuacji na Ukrainie, Bronisław Komorowski "powinien w trybie pilnym objechać kilka stolic europejskich i uzgadniać wspólne stanowisko wobec tej skomplikowanej sytuacji. Dzisiaj dla wszystkich na Ukrainie - dla obozu rządowego i dla opozycji - ważne jest stanowisko Unii Europejskiej".

Urbański jest bezlitosny dla obecnych władz Polski. Bo, jak stwierdził, "dziś Ukrainę opuściła także Polska".

Nowy blog - Anna Gmiterek-Zabłocka zajmie się Twoją sprawą! >>

Więcej o: