"Czy prezydent musi patronować akcjom gazety, która wylansowała matkę Madzi w stroju kąpielowym, na koniu?"

"Super Express" chwali się nagrodą od prezydenta Komorowskiego, za dołączenie do gazety biało-czerwonych flag. - Patriotyzm polega na czym innym niż rozdawanie chorągiewek. Zastanawiam się, czy prezydent musi patronować akcjom gazety, która wylansowała matkę Madzi w stroju kąpielowym na koniu i ma na koncie wiele "wybitnych" dokonań, które sprowadzają się do szczucia - komentowała w TOK FM Dominika Wielowieyska.

W Dniu Flagi RP Bronisław Komorowski nagrodził redakcję "Super Expressu", za dołączenie do gazety biało-czerwonych chorągiewek. Wcześniej prezydent objął patronat nad akcją tabloidu.

- Patriotyzm polega dziś na czym innym, niż na rozdawaniu chorągiewek. Zastanawiam się, czy rzeczywiście prezydent musi patronować akcjom gazety, która wylansowała matkę Madzi w stroju kąpielowym, na koniu. I ma na koncie wiele innych "wybitnych" dokonań, artykułów, akcji, które w gruncie rzeczy sprowadzają się do szczucia - komentowała w TOK FM Dominika Wielowieyska.

Dziennikarka uważa, że działania "SE" wobec Katarzyny Waśniewskiej - także słynna sesja na koniu - miały "charakter publicznego linczu". Tej opinii nie zmienia, jak podkreślała dziennikarka "Gazety Wyborczej", ocena na temat samej Waśniewskiej.

- Mam poważne wątpliwości, co do decyzji prezydenta - podkreślała Wielowieyska.

Prezydent Komorowski 2 maja wyróżnił - prócz "SE" - także m.in. spółkę Polskapresse i pilota Agnieszkę Wizner, medalistkę ME, MŚ i złotą medalistkę Pucharu Świata w lataniu precyzyjnym.

Więcej o: