Kornel Morawiecki trafił do szpitala. Jego stan jest ciężki. "Wszyscy się modlimy, żeby wrócił do zdrowia"

Kornel Morawiecki, Marszałek Senior kończącej się kadencji Sejmu oraz polityk kandydujący do Senatu z list PiS, trafił do szpitala. Ojciec premiera zmaga się z rakiem trzustki. Jego stan jest ciężki - donosi "Super Express".
Zobacz wideo

Kornel Morawiecki od miesięcy zmaga się z rakiem trzustki. Niespełna dwa tygodniu temu Morawiecki udzielił wywiadu dla "SE", w którym opowiadał o swoich planach kampanijnych oraz o pomysłach na aktywność w Senacie. Od tamtego czasu ojciec premiera podupadł na zdrowiu. Kornel Morawiecki trafił do warszawskiego szpitala. Jego stan jest ciężki.

- Niestety, od tego czasu jego stan znacznie się pogorszył - zdradziła bliska krewna Kornela Morawieckiego w rozmowie z "SE". - Trafił do szpitala, a lekarze jego stan określają jako ciężki. Trzeba dodać, że jest przytomny i świadomy. Wierzymy, że wyjdzie z tego, że kolejny raz wygra. Wszyscy się modlimy, żeby wrócił do zdrowia - czytamy.

Pod koniec stycznia Morawiecki informował w rozmowie z Fakt24, że leczy się na raka trzustki. Wtedy to 78-letni polityk trafił do szpitala MSWiA w Warszawie, gdzie przeszedł trwająca trzy godziny operację.

Kornel Morawiecki walczy z chorobą

Niespełna dwa tygodnie temu Gazeta.pl informowała o wywiadzie, w którym Morawiecki zdradził kulisy walki z chorobą. Polityk wyjawi m.in , że po chemioterapii wystąpiły u niego problemy związane z sercem i z nerkami.

- Nie poddaję się, nie mam tego w zwyczaju. Przy życiu trzyma mnie rodzina, no i polityka - zadeklarował w rozmowie z "SE" Kornel Morawiecki.

Poseł koła Wolni i Solidarni zdradził również swoje plany na nadchodzącą kampanie wyborczą. 78-letni polityk wyznał, że w nadchodzącej kadencji Senatu chciałby zajmować się zagadnieniami polityki zagranicznej.

Uważam, że Polska powinna szukać porozumienia z Rosją. Mówiłem już zresztą o tym Mateuszowi, że nie możemy sobie pozwolić na konflikt z tym krajem

- mówił.

Kornel Morawiecki jest politykiem koła Wolni i Solidarni. W wyborach parlamentarnych startuje do Senatu z listy Prawa i Sprawiedliwości, z województwa podlaskiego (okręg nr 59). W Sejmie VII kadencji Morawiecki pełnił funkcję Marszałka Seniora.

Więcej o:
Komentarze (532)
Kornel Morawiecki trafił do szpitala. Jego stan jest ciężki
Zaloguj się
 • k_rol

  Oceniono 188 razy 166

  Każdy coś po sobie zostawia. KM mógł po sobie zostawić legendę, a zostawi wstyd

 • justas32

  Oceniono 148 razy 128

  Jakby mój syn był złodziejem i łamał konstytucję to sam bym wykitował ...

 • tomek.pt

  Oceniono 104 razy 94

  po co do szpitala?niech mu zdrowie wymodlą,taki ten kraj katolicki a bóg podobno miłościwy i wszechmogący.Wiara czyni cuda,powiadam wam.

 • franko66

  Oceniono 70 razy 66

  nie powinno sie życzyc śmierci ale ten człowiek to oszust i kłamca
  . czy spłacił już długi za usługi i naciągnął ludzi na straty.Synalek jeszcze większy kłamca.

 • eclipse97

  Oceniono 72 razy 66

  78 lat, chory na raka i jeszcze chce uprawiac polityke, pod katem polityki zagranicznej. Obys Kornel nie musial tej polityki prowadzic z zaswiatami i niebem. Tylko pytanie czy tam trafisz.
  Z grzechem kradziezy Kukizowych pieniedzy ciezko bedzie stanac przed Sw, Piotrem.
  Po drugie w tym wieku bredzic jeszcze o polityce to oblęd. Czas pod piec w fotelu bujanym.

 • abm1

  Oceniono 57 razy 55

  Wystawienie na listy wyborcze ciężko chorego człowieka jest zwykłym łajdactwem synalka Matołuszka i potwierdza, że jest on zepsutym człowiekiem do szpiku kości.

 • g106

  Oceniono 61 razy 55

  Prywatnie współczuję ale jakim moralnym i etycznym prawem do cholery ciężko chory człowiek ma sprawować władzę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX