Kornel Morawiecki trafił do szpitala. Jego stan jest ciężki. "Wszyscy się modlimy, żeby wrócił do zdrowia"

Kornel Morawiecki, Marszałek Senior kończącej się kadencji Sejmu oraz polityk kandydujący do Senatu z list PiS, trafił do szpitala. Ojciec premiera zmaga się z rakiem trzustki. Jego stan jest ciężki - donosi "Super Express".
Zobacz wideo

Kornel Morawiecki od miesięcy zmaga się z rakiem trzustki. Niespełna dwa tygodniu temu Morawiecki udzielił wywiadu dla "SE", w którym opowiadał o swoich planach kampanijnych oraz o pomysłach na aktywność w Senacie. Od tamtego czasu ojciec premiera podupadł na zdrowiu. Kornel Morawiecki trafił do warszawskiego szpitala. Jego stan jest ciężki.

- Niestety, od tego czasu jego stan znacznie się pogorszył - zdradziła bliska krewna Kornela Morawieckiego w rozmowie z "SE". - Trafił do szpitala, a lekarze jego stan określają jako ciężki. Trzeba dodać, że jest przytomny i świadomy. Wierzymy, że wyjdzie z tego, że kolejny raz wygra. Wszyscy się modlimy, żeby wrócił do zdrowia - czytamy.

Pod koniec stycznia Morawiecki informował w rozmowie z Fakt24, że leczy się na raka trzustki. Wtedy to 78-letni polityk trafił do szpitala MSWiA w Warszawie, gdzie przeszedł trwająca trzy godziny operację.

Kornel Morawiecki walczy z chorobą

Niespełna dwa tygodnie temu Gazeta.pl informowała o wywiadzie, w którym Morawiecki zdradził kulisy walki z chorobą. Polityk wyjawi m.in , że po chemioterapii wystąpiły u niego problemy związane z sercem i z nerkami.

- Nie poddaję się, nie mam tego w zwyczaju. Przy życiu trzyma mnie rodzina, no i polityka - zadeklarował w rozmowie z "SE" Kornel Morawiecki.

Poseł koła Wolni i Solidarni zdradził również swoje plany na nadchodzącą kampanie wyborczą. 78-letni polityk wyznał, że w nadchodzącej kadencji Senatu chciałby zajmować się zagadnieniami polityki zagranicznej.

Uważam, że Polska powinna szukać porozumienia z Rosją. Mówiłem już zresztą o tym Mateuszowi, że nie możemy sobie pozwolić na konflikt z tym krajem

- mówił.

Kornel Morawiecki jest politykiem koła Wolni i Solidarni. W wyborach parlamentarnych startuje do Senatu z listy Prawa i Sprawiedliwości, z województwa podlaskiego (okręg nr 59). W Sejmie VII kadencji Morawiecki pełnił funkcję Marszałka Seniora.

Więcej o: