Córka ministra odpowiada na rewelacje "SE" nt. alimentów. "Rok prosiłam ojca o regularną pomoc"

"Super Express" ujawnił, że córka Grzegorza Tobiszowskiego domaga się od niego alimentów w wysokości 2,5 tys. złotych. - Forma, w jakiej to zrobiła, niezwykle mnie boli - stwierdził minister, zaznaczając, że nigdy nie szczędził córce pieniędzy. Ta odpowiedziała: - Obraz kupowany w telewizji i w gazecie pod szyldem wartości i zasad moralnych to tylko fikcja.
Zobacz wideo

W artykule z 23 marca 2019 roku "Super Express" ujawnił, że Grzegorz Tobiszowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii, otrzymał od córki Moniki żądanie zapłaty comiesięcznych alimentów w wysokości 2,5 tys. złotych. Ujawnił również, na co dziewczyna miałaby potrzebować pieniędzy (wydatki miały być wyszczególnione w żądaniu). Miało chodzić m.in. o ubrania, kosmetyki, manicure, lekcje języka niemieckiego i prywatne wizyty lekarskie. 

Grzegorz Tobiszowski był zaskoczony żądaniem córki

Minister Tobiszowski, jak powiedział, nie spodziewał się, że otrzyma od córki żądanie zapłaty. Zaznaczył, że przesyła jej co miesiąc 1000 złotych, a także chciał jej pomóc w spłacie kredytu mieszkaniowego, ale odmówiła.

- Oczywiście, że będę płacił. Już to zadeklarowałem córce. Kocham ją. To moje jedyne dziecko i zrobię dla niej wszystko. Ale forma, w jakiej to zrobiła, niezwykle mnie boli - powiedział "Super Expressowi". 

Monika Tobiszowska: Nie róbcie ze mnie rozkapryszonej dziewczyny

Córka ministra Tobiszowskiego zareagowała na publikację dziennika. Jej odpowiedź pojawiła się m.in. na Facebooku. Jak napisała, od ponad roku prosiła ojca o regularną pomoc finansową. Dodała też, że informowała go, że jeśli nie będzie jej pomagał, będzie zmuszona dochodzić swoich praw drogą sądową, więc wysłanie żądania nie mogło być dla Tobiszowskiego zaskoczeniem.

- W sądzie jest tak, że przedstawia się wszystkie wydatki, wobec powyższego chciałam nadmienić, iż pieniądze potrzebne mi są po prostu do życia, to znaczy utrzymania mieszkania (co było koniecznością, jak wspomniałam wcześniej), opłacenia studiów, dojazdów, dodatkowego kursu językowego oraz przede wszystkim na wyżywienie - stwierdziła. Zaznaczyła, że wydatki na wizyty lekarskie uzasadnione są jej stanem zdrowia.

- Szanowna Redakcjo, proszę nie robić ze mnie rozkapryszonej młodej kobiety, żyjącej ponad stan, tylko podejść do tematu realnie, w oparciu o prawdę - dodała.

Córka zarzuca Tobiszowskiemu kłamstwo

Monika Tobiszowska zaprzeczyła słowom ministra Tobiszowskiego dotyczącym jego stosunku do wydatków finansowych na córkę oraz przelewania co miesiąc 1000 złotych, a na potwierdzenie swoich słów wyliczyła, ile pieniędzy miało trafić od ojca na jej konto w ciągu ostatnich dwóch lat.

Zaznaczyła, że była zmuszona wyprowadzić się z domu z powodu zachowania ojca. - Obraz kupowany w telewizji i w gazecie pod szyldem wartości i zasad moralnych TO TYLKO FIKCJA - podkreśliła i dodała, że dopiero odkąd przestała mieszkać z Tobiszowskim, ma dom. 

Według niej jednak, minister miał nie tylko nie pomagać jej finansowo. - Ojciec w rozmowie ze mną stwierdził, że jeżeli będę się sądownie dopominać o alimenty to spowoduje, że "wy....li mnie ze studiów". Z początku obawiałam się, że może to zrobić, ale potem stwierdziłam, że nie damy się już więcej zastraszać - napisała.

Więcej o:
Komentarze (292)
Córka ministra odpowiada na rewelacje "SE" nt. alimentów. "Rok prosiłam ojca o regularną pomoc"
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 80 razy 70

  Przecież najgorsze tragedie mają miejsce w domach tych pseudokatolików z pierwszych ławek w kościołach. W pisie więcej niż rozwodników jest chyba tylko kryptogejów.

 • bokaj

  Oceniono 74 razy 68

  Ale na pewno trzymał się za rączki i śpiewał w tzw. świątyni toruńskiej sekty - jak cały ten rząd.
  Szczerbaty się zainteresuje, on się bardzo przejmuje losem dzieci...

 • mamagda3

  Oceniono 58 razy 48

  Przypominam wszystkim, którzy zaraz zaczną wysyłać dziewczynę do pracy, że dzieciom studiującym stacjonarnie przysługuje utrzymanie ze strony rodziców. Wiceminister na pewno może sobie pozwolić na wsparcie córki. I coś mi wygląda na to, że dziewczyna ma szczególne powody, żeby się tego domagać. Tatuś na pewno zapłaci, PiS nie potrzebuje kolejnego skandalu.

 • herbat

  Oceniono 47 razy 41

  Drą się "ręce precz od naszych dzieci" a o swoje nie dbają. Typowe.

 • polakadam

  Oceniono 42 razy 38

  A teraz w kampanii wyborczej pis w kółko powtarza że rodzina jest najważniejsza. Tobiszowski psuje im obraz. Niech się chociaż pójdzie pomodlić przed kamerami żeby poprawić swój wizerunek wśród twardogłowych pisowców.

 • zdybka1

  Oceniono 44 razy 38

  Wartosci rodzinne, wierzacy, niedziele spedza w kosciele. Polityk pisu.
  Nie trzeba sobie zbytnio wyobrazac co on musial wyprawiac w domu, skoro corka na szybko sie wyprowadzila. Sam fakt, ze ja zastrasza stawia go w najgorszym swietle.

 • wolak007

  Oceniono 36 razy 32

  Pani Monika domaga się prawa i sprawiedliwości od posła PiS?
  Paradne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX