Bardzo kosztowne podróże senatorów. Chiny, Australia, Kenia. Rekordzistą Adam Bielan

Od kiedy PiS przejął władzę, podatnicy wydali 666,7 tys. zł na zagraniczne podróże marszałków i wicemarszałków Senatu - podaje "Super Express". Rekordzistą jest Adam Bielan.

Jak informuje „Super Express”, podatnicy od początku rządów PiS za podróże Adama Bielana zapłacili 265,7 tys. zł, za wojaże marszałka Stanisława Karczewskiego - 205,4 tys. zł, zaś wicemarszałkini Marii Koc - 106,5 tys. zł. Dla porównania, wyjazdy Bogdana Borusewicza z PO, podatnicy od 2015 roku zapłacili 34,2 tys. zł.

Kosztowne podróże prezydium Senatu

Według informacji, do których dotarli dziennikarze „Super Expressu”, członkowie Senatu odwiedzili wiele egzotycznych krajów, m.in. Kenię, USA, RPA, Rumunię, Chorwację (marszałek Stanisław Karczewski); USA, Chiny, Albanię, Gruzję i Arabię Saudyjską (wicemarszałek Adam Bielan) czy Nową Zelandię, Izrael, Mołdawię, Chiny i Australię (wicemarszałkini Maria Koc).

Koszty każdej z tych podróży wahały się od kilkuset do 30 tys. zł – podaje „Super Express”.

I tak jak np. wizyta Marii Koc w Australii była spowodowana Obchodami Roku Kościuszki, to wizyta wicemarszałka z PiS Michała Seweryńskiego w Passaic w USA miała miejsce z okazji obchodów setnej rocznicy istnienia Parafii Matki Bożej Różańcowej. Zdaniem dziennikarzy gazety, kosztowała blisko 19 tys. zł.

Stany Zjednoczone odwiedził też Adam Bielan. Gdy pojechał otworzyć New York Polish Film Festiwal, za jego podróż podatnicy zapłacili 23,6 tys. zł - informuje „Super Express”.

Kaczyński: Ministrowie oddadzą nagrody, senatorowie i posłowie z pensją mniejszą o 20 proc.

Więcej o:
Komentarze (212)
Kosztowne podróże senatorów. Rekordzistą Bielan, Karczewski i Koc
Zaloguj się
 • szaja25

  Oceniono 76 razy 66

  Jak osiem lat staliśmy w blokach startowych do "koryta+ " to nie po to, żeby małymi łyżeczkami jeść. Wystarczy, że by inni nie kradli, a dla nas zawsze wystarczy.

 • mcguirre

  Oceniono 41 razy 39

  Pan Sewerynski jak ma ochotę pielgrzymować po parafiach w USA to niech sobie płaci z własnej kasy. Kiedy my z tego gooowna wyjdziemy... ?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 36 razy 30

  Przez osiem długich lat, tak się bidusie wypościły to teraz już nie wiedzą z którego koryta chłeptać... A pisowskie mlaskanie słychać na cały kraj...
  Ale cóż, im się należy

 • tilow3

  Oceniono 30 razy 26

  Może bym i zrozumiał cel takich "wycieczek" gdyby one przynosiły jakieś korzyści Polsce, ale kto uwierzy, że politycy PiS nie znający języków obcych, bez inteligencji (nawet poseł Piotrowicz przyznał to otwarcie) cokolwiek osiągną dla kraju, poza prezentacją wątpliwej jakości, oraz zwyczajnym zwiedzaniem na koszt podatnika. No i najważniejsze! Beatka pierwsze co głosiła w kampanii, to "skromność" a sama w rok wydała na swoje latanie 2,5 mln. I wiecie co pisowcy? podliczcie sobie takie "skromne kwoty" razy ilość członków PiS. razy ich rodziny i wychodzi, że ten cały PiS kosztuje normalnych Polaków miliardy. I nie ujdzie to pisowcom na sucho, taką mam nadzieję.

 • homo_lupus

  Oceniono 32 razy 24

  żryjmy, żryjmy, tak szybko robi się ciemno

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX