Tomasz Kaczmarek

Tomasz Kaczmarek, niezrzeszony poseł na Sejm VII Kadencji (2011 – 2015) oraz były funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego to jedna z najbarwniejszych i najbardziej kontrowersyjnych postaci na polskiej scenie politycznej tego początku XXI wieku.

Kariera medialna

„Agent Tomek”, jak nazywają Kaczmarka media, brał udział w głośnych akcjach CBA, które wymierzono przeciwko Beacie Sawickiej (posłance Sejmu V Kadencji z listy PO) oraz Weronice Marczuk (producentce filmowej, byłej żonie Cezarego Pazury).

Zatrzymanie Beaty Sawickiej spowodowane było podejrzeniem ustawiania przez nią przetargów. To właśnie w czasie tek akcji Tomasz Kaczmarek wysunął się na pierwszy plan, co wzbudziło niemałe kontrowersje. Zarzucano mu bowiem, że przekroczył uprawnienia i manipulował Sawicką, wykorzystując jej uczucia.

Polityka

W 2011 r., po odejściu z CBA (wynikało to z wielu niejasności związanych z jego służbą) Tomasz Kaczmarek wystartował w wyborach parlamentarnych. Był kandydatem popieranym przez PiS, nigdy jednak do partii nie dołączył, pozostając posłem niezrzeszonym. Narastające kontrowersje zmusiły go do zrzeczenia się mandatu posła (luty 2015).

Obecnie

Po odejściu z polityki Tomasz Kaczmarek zaangażował się w działa fundacji Helper, która prowadzona jest przez jego żonę. W 2016 r. Urząd Kontroli Skarbowej stwierdził liczne nieprawidłowości w pracach fundacji, formułując nawet oskarżenie o defraudowanie środków finansowych. Kaczmarek jeszcze raz znalazł się więc w centrum uwagi publicznej. Odpowiadając na zarzuty były poseł stwierdził jednak, że jest to forma zemsty za przeprowadzone przez niego akcje.

Tomasz Kaczmarek

Więcej o:

Tomasz Kaczmarek