Opozycja reaguje na rewelacje agenta Tomka. "Nadchodzi czas zapłaty za przestępstwa"

Tomasz Kaczmarek, znany jako agent Tomek, w nagraniu ujawnionym przez "Superwizjer" obciąża swoich były przełożonych w CBA, w tym obecnego ministra spraw wewnętrznych Mariusza Kamińskiego. Politycy opozycji wzywają do wyciągnięci konsekwencji, zaś rzecznik koordynatora ds. służb specjalnych podważa wiarygodność Kaczmarka.
Zobacz wideo

- Moje notatki i złożone zeznania są efektem nacisków ze strony moich byłych przełożonych - mówi Tomasz Kaczmarek w nagraniu ujawnionym przez "Superwizjer" TVN. Chodzi o sprawę tzw. "willi Kwaśniewskich".

Były agent CBA twierdzi, że ówcześni szefowie - Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik - mieli nakazywać mu podkoloryzować swoje notatki i tak sporządzać dokumentację, "by wytworzyć przeświadczenie, że dom w Kazimierzu Dolnym w nielegalny sposób należy do małżeństwa Kwaśniewskich". Jako agent biura Kaczmarek udawał przedsiębiorcę i starał się zdobyć informacje i rzekomym łamaniu prawa przez parę prezydencką, jednak nic takiego nie udowodniono. Sama akcja jest nazywana "najdroższa w historii" biura: opłacono wystawne życie Kaczmarka w jego fałszywej tożsamości i zakup willi za trzy miliony złotych. Teraz Kamiński kieruje MSWiA, zaś Wąsik - sekretarzem Kolegium do Spraw Służb Specjalnych.

Ustalenia dziennikarzy i słowa Kaczmarka ostro komentują politycy opozycji. "Ten materiał jest wstrząsający. Służbami specjalnymi rządzą psychopaci, którzy fabrykują dowody przeciw przeciwnikom politycznym. Dymisje i niezależne dochodzenie natychmiast" - napisał na Twitterze Sławomir Nitras. Radosław Sikorski nawiązał do innej sprawy związanej z CBA. "PiSowska bolszewia zniszczyła Leppera, próbowała zniszczyć Kwaśniewskich. To nie może pozostać bezkarne" - stwierdził. 

Część komentujących podkreśla, że ujawnione informacje powinny wiązać się z konsekwencjami. Krzysztof Gawkowski z Lewicy napisał: "Służby specjalne za czasów PiS łamały prawo i nie szanowały żadnych zasad. Nadchodzi jednak czas zapłaty za przestępstwa! Lewica nie odpuści i razem z Włodzimierzem Czarzastym jutro o 10.30 poinformujemy pod siedzibą CBA o działaniach, które podejmujemy!". Sam Czarzasty skomentował sprawę dostanie. "Sprawa haków na A.Kwaśniewskiego. Czas skur....syństwa się skończy wcześniej lub później. Weźcie ułaskawienia od Andrzeja Dudy już dziś. Bo jak prezydentem zostanie ktoś przyzwoity to będziecie siedzieć" - napisał na Twitterze.

Żaryn: Kaczmarek usłyszał zarzuty i stał się demaskatorem

Autorzy reportażu "Superwizjera" wysłali pytania do Kamińskiego i Wąsika, jednak ci odmówili komentowania sprawy. Po emisji materiału Stanisław Żaryn, rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych zabrał głos na Twitterze, podważając wiarygodność Kaczmarka:

"'Agent Tomek' przez lata publicznie tłumaczył, że wie do kogo należała 'willa Kwaśniewskich', brylował w mediach opowiadając o szczegółach akcji. Jak usłyszał zarzuty dot. oszustw finansowych, nagle przypomniał sobie o 'naciskach' M. Kamińskiego i Macieja Wąsika. Gdy T. Kaczmarek był funkcjonariuszem CBA, TVN24 kpił z niego i robił nieodpowiedzialnego, groźnego 'karierowicza bez sumienia'. Jak teraz Kaczmarek usłyszał zarzuty dot. oszustw finansowych i zaczął kłamać nt. M.Kamińskiego i M.Wąsika stał się wiarygodnym demaskatorem".
Więcej o:
Komentarze (349)
Opozycja reaguje na rewelacje agenta Tomka. "Nadchodzi czas zapłaty za przestępstwa"
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 204 razy 192

  Polski chwilowo nie ma jest tylko mafijne państwo PiS popierane przez 8 mln politycznych prostytutek 500+ ... Wypierpol nadchodzi...

 • urian

  Oceniono 148 razy 138

  Trzeba spytać prezes Trybunału konstytucyjnego, pani Przyłebska rozstrzygnie czy agent Tomek powiedział prawdę czy kłamie.

 • pdppdp

  Oceniono 134 razy 130

  Wiarygodność Stanisława Żaryna jest równie wielka jak jego ojca Jana. W jakim my qrwa państwie żyjemy?!

 • antipatico

  Oceniono 124 razy 112

  Porachunki mafijne w państwie mafijnym. Ksiądz to okadzi i będzie cacy.

 • dynac

  Oceniono 104 razy 98

  Duda i Kamiński do pierdla! A Wąsik za nimi z nocnikiem, wy pisowskie bydlaki.

 • helena1481949

  Oceniono 88 razy 82

  w podły podstępny sposób ta mafia doszła do władzy i w podły, obrzydliwy sposób niszczy wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób stawiają opór niszczycielom POLSKI. Kiedy "suweren" wreszcie to zrozumie????????? Argument "kradną, ale sie dzielą" już wkrótce przestanie istnieć, a dzieci i wnuki dzisiejszych wyborów pis będą płakać i płacić

 • jael53

  Oceniono 86 razy 80

  Nie bardzo wiem, z czym Żaryn ma problem - przecież to nadal jest karierowicz bez sumienia. A że nie jest wyjątkiem w tej ekipie? To też oczywiste - gdyby wyjątkiem był, to by nie robił kariery w tak zgranym zespole.

 • notremak

  Oceniono 75 razy 71

  Skoro pissdzielce gwałtownie zaprzeczają, to jest oczywistą oczywistością, że agent Tomek mówi prawdę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX