Agent Tomek

Agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek był politykiem i posłem na Sejm VII kadencji. Stał się jedną z najgłośniejszych postaci na polskiej scenie politycznej.

Wczesne życie i kariera w polskich służbach
Tomasz Kaczmarek urodził się w 1976 roku we Wrocławiu. Jako młody człowiek odnosił sukcesy jako pływak - między innymi czterokrotnie zajmował drugie miejsce w mistrzostwach Polski juniorów. Karierę w służbach zaczął w latach 90. w roku 1995 wstępując do policji. W kolejnych latach kontynuował naukę, w 2006 roku zdobywając na Uniwersytecie Wrocławskim tytuł magistra na wydziale socjologii. Jego kariera zawodowa rozwijała się równolegle – Kaczmarek w ciągu kilku lat pracował w kilku wydziałach policji. W roku 2002 uzyskał tytuł Agenta, czyli zdobył uprawnienia do pracy pod przykryciem.

Agentem Tomkiem stał się w roku 2006, kiedy powstało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Kaczmarek stał się jego funkcjonariuszem, otrzymując pseudonim Tomasz Małecki i Tomasz Piotrowski. Pracując pod przykryciem brał udział w licznych akcjach, z których kilka zyskało znaczny rozgłos. Jedną z najważniejszych było ujawnienie działań Beaty Sawickiej, ówczesnej posłanki Platformy Obywatelskiej, która dopuszczała się tak zwanego ustawiania przetargów publicznych. Rozpracowywanie tych głośnych spraw spowodowało, że stał się jednym z najbardziej znanych funkcjonariuszy w Polsce.

Dalsza kariera
Tomasz Kaczmarek przestał być czynnym agentem w roku 2010, przechodząc do pracy biurowej. Wkrótce po tym odszedł z pracy w służbach, przechodząc na emeryturę. Zajął się działalnością gospodarczą, zakładając firmę świadczącą usługi z zakresu wywiadu gospodarczego. W roku 2011 rozpoczął też karierę polityczną, zdobywając mandat poselski z list Prawa i Sprawiedliwości.

agent Tomek

Więcej o:

agent Tomek