Kwaśniewscy wydali oświadczenie ws. materiałów CBA ws. willi w Kazimierzu. "Raport jest manipulacją"

Centralne Biuro Antykorupcyjne upubliczniło materiały dotyczące śledztwa w sprawie tzw. willi w Kazimierzu Dolnym. W reakcji na działania służb Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy wydali oświadczenie. "Raport CBA jest manipulacją. Przedstawia argumenty jednej strony, która 13 lat temu postanowiła nas za wszelką cenę zdezawuować" - napisali Kwaśniewscy w oświadczeniu przesłanym portalowi Gazeta.pl.

We wtorek Centralne Biuro Antykorupcyjne opublikowało materiały ze śledztwa dotyczącego "willi w Kazimierzu Dolnym". Pod koniec stycznia minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński zwrócił się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o ich przekazanie opinii publicznej.

Zobacz wideo Waldemar Buda o raporcie CBA ws. Banasia

Materiały zawierają m. in. notatki funkcjonariuszy, stenogramy z rozmów oraz nagrania. Wśród nich jest raport końcowy ze śledztwa. Jak informował w komunikacie Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych "w wyniku działań kontrolnych, analitycznych i operacyjnych, CBA przez szereg miesięcy gromadziło dowody, wskazujące, że realnym właścicielem willi w Kazimierzu Dolnym są Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy". Materiały opublikowano kilka tygodni po emisji w reportażu TVN, w którym były agent CBA Tomasz Kaczmarek oskarżał ówczesne kierownictwo CBA o wywieranie nacisków podczas operacji dotyczącej okoliczności nabycia i finansowania willi w Kazimierzu Dolnym.

CBA upubliczniło część materiałów ze śledztwa ws. willi w Kazimierzu. Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy wydali oświadczenie

W środę do kwestii upublicznionych przez CBA materiałów odnieśli się Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy. Poniżej publikujemy treść oświadczenia byłej prezydenckiej pary, przesłanego do redakcji portalu Gazeta.pl. 

"Panowie Kamiński i Ziobro ścigają się z Orwellem, tyle, że w realnym życiu, a nie książkowym.

Raport CBA jest manipulacją. Przedstawia argumenty jednej strony, która 13 lat temu postanowiła nas za wszelką cenę zdezawuować. Pomija fakty i zeznania, które nie pasują do linii ataku na nas.

Mamy pytania:

 • Jeżeli CBA ma tak mocne dowody, prowadziła wielce kosztowną akcję przeciwko nam to dlaczego po 13 latach sprawa nie ma finału w niezawisłym sądzie?
 • Dlaczego od wielu lat jesteśmy podsłuchiwani, a nie przesłuchani przez prokuratora?
 • Dlaczego i jakim prawem CBA i Prokuratura ujawniają materiały śledztwa w mediach, nie dając możliwości przedstawienia naszych racji?
 • Dlaczego CBA i Prokuratura nie ujawniła wszystkich materiałów śledztwa? Żądamy tego!
 • Dlaczego jesteśmy traktowani instrumentalnie w sporze między Mariuszem Kamińskim i byłym posłem PIS, agentem Tomkiem, który zawiódł miłość swoich szefów i powiedział prawdę o prowadzonej akcji przeciwko nam?
 • Dlaczego CBA zataja fakt, że oskarżony przez was właściciel domu Marek Michałowski został uniewinniony prawomocnym wyrokiem sądu, a własność domu nie budzi wątpliwości i zostało to potwierdzone w dalszych postępowaniach?"

Śledztwo dot. majątku Kwaśniewskich

Śledztwo w sprawie majątku byłej pary prezydenckiej Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich toczy się ponownie od 2016 roku w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach. Postępowanie jest prowadzone "w sprawie", a dotąd nikomu nie przedstawiono zarzutów. W listopadzie 2019 roku śledztwo zostało przedłużone do 3 czerwca tego roku.

Więcej o:
Komentarze (339)
Kwaśniewscy wydali oświadczenie ws. materiałów CBA ws. willi w Kazimierzu. "Raport jest manipulacją"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 161 razy 143

  Podsłuch zastępuje przesłuchanie. Potem umiejętnie zmontować i puścić w świat. Bez stawiania zarzutów. Państwo mafijne.

 • vontomke

  Oceniono 121 razy 103

  Za tę ustawkę pisowców cały rząd powinien podać się do dymisji. To jest afera pokazująca że nie mamy służb tylko policję polityczną na użytek władzy.

 • hatteras

  Oceniono 97 razy 79

  Proponuje oglosic liste zasluzonych i powszechnie szanowanych Polakow oczernianych,ponizanych i szykanowanych przez PiS i radio Maryja.
  Z nienawisci i zazdrosci atakowali:Walese,Mazowieckiego,Geremka,Tuska,Milosza,Wajde,Szymborska,Tokarczuk ,a najbardziej chyba Owsiaka za jego dobre uczynki z ktorych sami korzystaja i ich rodziny.
  Nigdy nie bylem sympatykiem Kwasniewskiego,ale pytam sie czy sa dowody?
  A jezeli juz mowimy o panstwowych pieniadzach ,to ile kosztowaly wszystkie spedy smolenskie,polacanie specjalistow od sztucznej mgly i pancernej brzozki?Ile PiS wydal na sekte radia Maryja ,ktora jest profanacja chrzescijanstwa???
  Mam nadzieje ,ze dostaniecie rachunek od narodu!!!

 • jackanapes

  Oceniono 91 razy 75

  Przyznaję rację Państwu Kwaśniewskim.
  Próba urzeczywistnienia świata orwellowskiego była (i jest nadal) główną myślą przewodnią tych neobolszewickich popaprańców.

 • bydlejaki

  Oceniono 80 razy 66

  Pięrdolone CBA jako Gang Olsena tylko bez pozytywów tego ostatniego. Nawet Ziobro nie dał rady wtrynić takiego oskarżenia. Nie jestem jakimś fanem Kwaśniewskich ale to co się dzieje to skandal i wstyd. Poziom Szmaciarewicza i Zamachu Smoleńskiego.

 • borek-skorek

  Oceniono 73 razy 61

  Jeśli CBA jest takie skore do publicznego ujawniania szczegółów postępowania prokuratorskiego w tej sprawie, czemu nie poinformuje nas o toczącym się śledztwie w sprawie Getback?

 • bronek176

  Oceniono 67 razy 57

  PiS a z nim Kaczyński są zdolni do każdego świństwa i łajdactwa!

 • silnamor

  Oceniono 59 razy 49

  Podłość i Skundlenie - tłumaczy wszystko.

 • helena1481949

  Oceniono 46 razy 40

  z wniesieniem aktu oskarżenia czekają do momentu przejęcia sądów, bo wtedy będą mogli wsadzić KAŻDEGO !!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX