Marek Jakubiak

Marek Jakubiak

Marek Jakubiak to polski polityk i przedsiębiorca, a także emerytowany żołnierz. Jest twórcą i prezesem przedsiębiorstwa Browary Regionalne Jakubiak oraz posłem na Sejm VIII kadencji.

Marek Jakubiak urodził się w 1959 roku w Warszawie. Ukończył szkołę chorążych oraz policealne studium zawodowe z zakresu organizacji pracy kulturalno-oświatowej. Był żołnierzem zawodowym ludowego Wojska Polskiego, a następnie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie zajmował się naziemną obsługą samolotów. Odszedł z wojska w 1991 roku w stopniu starszego chorążego.

Po przejściu na emeryturę Marek Jakubiak prowadził w Warszawie własną firmę, zajmującą się montażem telewizji kablowej. Po 1996 roku zasiadł w radzie nadzorczej i w zarządzie browaru w Krotoszynie. W 2002 roku wykupił browar w Ciechanowie i w ciągu kilku kolejnych lat rozwinął browarnicze przedsiębiorstwo, a później holding BRJ.

Marek Jakubiak był jednym ze sponsorów portalu internetowego Kresy.pl, prowadził także wykłady w ramach Forum Edukacji Biznesowej na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Od 20015 roku związany jest z polityką. W 2015 roku kandydował do Sejmu w okręgu płockim z list komitetu wyborczego Kukiz'15 z poparciem Ruchu Narodowego. Otrzymał mandat poselski i został przewodniczącym klubu poselskiego Kukiz'15. 20 lipca 2018 roku został wiceprzewodniczącym komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT.

Kandydat na prezydenta Warszawy - wybory samorządowe 2018

W 2018 roku Marek Jakubiak został kandydatem partii Kukiz'15 na prezydenta Warszawy. Jego konkurentami w wyścigu o ten urząd są m.in. Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej oraz Patryk Jaki – kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Wybory samorządowe 2018 Warszawa

Marek Jakubiak

Więcej o:

Marek Jakubiak