Starcie byłych kolegów. Jakubiak do Tyszki: "Na 'ty' mogą mówić przyjaciele, ok. 38 mln Polaków"

Warto w piątek zaglądać na Twittera. Dzięki temu można dowiedzieć się, kto może mówić do posła Marka Jakubiaka na "ty". Jak twierdzi parlamentarzysta, w ten sposób mogą zwracać się do niego jedynie jego przyjaciele, m.in. około 38 mln Polaków. A do takich nie zalicza się jego były kolega z klubu Stanisław Tyszka.

Czy na pozór niewinne "wywołanie do tablicy" może zakończyć się małą awanturą? Może, jeśli ktoś w piątek jeszcze nie poczuł weekendu, rozmowa jest między dotychczasowymi klubowymi kolegami a w dodatku środkiem komunikacji jest Twitter.

Wicemarszałek Sejmu z Kukiz'15  Stanisław Tyszka uznał za stosowne "przeciąć spekulacje części folklor-prawicy" i oznajmił, że Kukiz'15 wymienił w komisji śledczej ds. VAT Marka Jakubiaka (odszedł z ugrupowania) na Błażeja Pardę.

"PiS chciał zatrzymać Jakubiaka jako swojego posła (w komisji - red.), ale na gruncie ustawy nie miał do tego prawa. Kropka" - stwierdził Tyszka.

Zareagował na to szybko były kolega Tyszki, obecnie poseł niezrzeszony (choć z własną partią - Federacja dla Rzeczypospolitej) Marek Jakubiak. Zaapelował, by wspominając o jego osobie, Tyszka nazywał go "panem Jakubiakiem" lub "posłem Jakubiakiem".

Wymiana zdań między posłami: Tyszką i JakubiakiemWymiana zdań między posłami: Tyszką i Jakubiakiem Twitter

Na co Tyszka szybko zareagował, odpowiadając, że w tej chwili Jakubiak "walczy o interesy swoje i PiS-u", ale jeśli to się zmieni, to będzie mieć "i pana, i posła".

Odpowiedź na tego tweeta nie należała do najmilszych. Marek Jakubiak szybko przeszedł do kontrataku i nie doczekał się później riposty. Stwierdził bowiem:

Panie Tyszka jeszcze raz Panu zwracam uwagę na formę zwracania się do mnie. Otóż na "Ty" mogą do mnie mówić jedynie moi przyjaciele tj. około 38 mln Polaków, a Pana do grona przyjaciół nie zaliczam. Czy Pan zrozumiał? Cała reszta wywodu nie zasługuje na jakikolwiek komentarz

Wymiana zdań między Stanisławem Tyszką a Markiem JakubiakiemWymiana zdań między Stanisławem Tyszką a Markiem Jakubiakiem Twitter

Niestety wszystkich tweetów teraz na próżno szukać - wicemarszałek Sejmu skasował swoje wpisy.

Więcej o:
Komentarze (182)
Marek Jakubiak do Stanisława Tyszki: Tylko moi przyjaciele mogą mówić do mnie na "ty", tj. około 38 mln Polaków
Zaloguj się
 • marc.pl

  Oceniono 88 razy 68

  Przecież ten pawian z apaszką nie ma przyjaciół - najbardziej obrzydliwa postać w polskiej polityce.

 • antonikarcz

  Oceniono 67 razy 51

  Towarzysza Jakubiaka, byłego podoficera politycznego od początku ciągnie w kierunku swoich kolegów komuchów w PiS.

 • jebniety.krolik

  Oceniono 44 razy 32

  mnie też może pan odliczyć, panie Jakubiak

 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 41 razy 29

  Tykać, TY pisiorska przystawko, to możesz swojego kochanka wieczorami... Jak będzie miał ochotę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX