Marek Jakubiak niechcący zdradza przekaz dnia PiS w sprawie KNF? Powtarza to samo, co Gliński

Poseł Marek Jakubiak niechcący już wczoraj wpisał się w "przekaz dnia". - PO robi z pisowców to samo, co z Żydów robiła NSDAP - mówił w TVP Info. W podobnym tonie w rozmowie z "Wprost" wypowiadał się wicepremier Piotr Gliński.

- Język, którym mówi się o PiS, ma wykluczać, unicestwiać, ma nas odczłowieczyć, delegitymizować, mamy być traktowani jak Żydzi przez Goebbelsa. Ma wzbudzić do nas obrzydzenie - tak skomentował narrację opozycji w poniedziałkowym wydaniu "Wprost" minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Co ciekawe, w bardzo podobny sposób, ale dzień przed publikacją wywiadu z ministrem kultury, taką narrację przedstawiał Marek Jakubiak, obecnie poseł niezrzeszony, a w przeszłości członek klubu Kukiz'15.

W niedzielę, w programie "W pełnym świetle" w TVP Info, Jakubiak tak nakreślał sytuację:

NSDAP znalazła w Niemczech wspólnego wroga, a Platforma nie ma w Polsce Żydów. Więc wymyśliła sobie pisowców i robi z pisowców to samo, co z Żydów robiła NSDAP

Jak wyjaśniał dalej Jakubiak, w ten sposób udało się wygrać PO wybory w Warszawie, ponieważ "straszyła PiS-em". Stwierdził też, kierując te słowa do opozycji: - Idziecie do ściany.

Więcej o: