Liroy-Marzec i Jakubiak z nową partią. Kukiz "na nie". "Jakby antyrasista szedł z szefem KKK"

Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec tworzą nową formację polityczną. Początkowo planowano, że dołączy do niej Kukiz'15, ale po rozmowach liderów wszystko się zmieniło. Przeszkodą nie do przejścia dla Pawła Kukiza okazał się Janusz Korwin-Mikke.
Zobacz wideo

Zawiązał się nowy sojusz w polityce - w ramach Konfederacji powstaje partia Federacja, zrzeszająca Marka Jakubiaka (ex Kukiz'15) i Piotra Liroya-Marca (także w przeszłości w Kukiz'15, aktualnie w Stowarzyszeniu Skuteczni). Obydwaj posłowie należą do sejmowego koła Konfederacji, razem startowali z list Konfederacji KORWiN-Braun-Liroy-Narodowcy w wyborach do PE.

Na konferencji prasowej od razu podkreślono, że porozumienie miało być szersze, a "łamistrajkiem" ogłoszono Pawła Kukiza, lidera Kukiz'15.

Federacja bez Kukiza. Miało pójść o PSL

Maciej Maciejowski, wiceprzewodniczący Skutecznych, powiedział:

Mieliśmy ogłosić plan przystąpienia Pawła Kukiza do partii. Federacja miała nazywać się Jakubiak-Liroy-Kukiz. Uzgodniliśmy podstawę programową tej partii, ale czy Kukiz to podpisze - zobaczymy. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że warunkiem przystąpienia Pawła Kukiza do tego porozumienia, wcześniej wynegocjowanego, jest uwzględnienie w nim PSL-u, co troszeczkę nas zaskoczyło.

Później dodał, że to miało zaskoczyć szefostwo nowo powstałej partii, które uznało, że Kukiz deklaracją o PSL-u, robi "bardzo dziwną rzecz". Również Piotr Liroy-Marzec wspominał, że liczyli na Pawła Kukiza, m.in. dlatego, że "schowali animozje" z Kukiz'15 i chcieli zaprezentować plany wspólnie z Kukizem.

Liroy-Marzec powiedział też, że nie sądzi, by ktoś w Konfederacji pozwolił sobie na to, by iść razem z ludowcami na wybory. - Dzisiejsza sytuacja jest kuriozalna, dziwna, jestem zdumiony - mówił zaś Jakubiak.

Kukiz odpowiada Jakubiakowi i Liroyowi: Nie mam zamiaru być łączony z Korwinem. Schiza

Do sprawy odniósł się też Paweł Kukiz, który zabrał głos na Facebooku. Jak tłumaczył, wcale nie stawiał warunku akcesji PSL, a jedynie przekonywał niedoszłych sojuszników, by poczekali aż "wyjaśni się sytuacja z PSL, SLD, PO i Wiosną".

Warunki "technicznego porozumienia" przedstawione przez Marka Jakubiaka i Piotra Liroya były absolutnie nie do zaakceptowania.
Nie mam zamiaru - już wielokrotnie mówiłem - być łączony jakimkolwiek "pomostem" z panem Korwinem. Choćbym miał nigdy więcej Sejmu na oczy nie zobaczyć

- napisał Paweł Kukiz. Dodał przy tym:

Nie wyobrażam sobie, jak można połączyć proobywatelskie postulaty przedstawione przez Marka Jakubiaka i Piotra Liroya-Marca z "dupokracją" Korwina??? To tak jakby antyrasista szedł w koalicji z szefem Ku-Klux-Klanu. Schiza.
Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (131)
Liroy-Marzec i Jakubiak budują nową partię. Twierdzą, że Kukiz chciał zaprosić PSL. Lider K'15 komentuje
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 70 razy 60

  Czad!

  Niech sobie wezmą jeszcze do składu: tańczącego jamnika, babę z wąsem (najwięcej ich w PiS!), ślepego akordeonistę i koniecznie, KONIECZNIE chór pcheł!

  Będzie sukces!

 • ryslew2061

  Oceniono 70 razy 56

  Stadko żałosnych błaznów, którzy siedzą w piaskownicy, stawiają babki i wyobrażają sobie, że robią wielką politykę.

 • justas32

  Oceniono 60 razy 48

  Oszołomy licytują się kto jest większym oszołomem. Na szczęście żaden z nich nie przekroczy progu 5 % ...

 • anonim_ka

  Oceniono 44 razy 36

  Pamiętam początki Kukiza , och jaki to był kozak . Tyle że wciągnął do Sejmu mnóstwo badziewia nacjonalistycznego , jeden lepszy od drugiego i .... chłopaki zaczęli pączkować czyli się rozrastać . D O Ś Ć bezmózgowego awanturnictwa za nasze społeczne pieniądze ! ! ! !

 • dadelog

  Oceniono 35 razy 27

  Z tą "dupokracją" Korwina to akurat Kukiz trafił w samo sedno...

 • qurczak

  Oceniono 26 razy 24

  Jakoś wcześniej Kukizowi oni nie przeszkadzali i to akurat nikt inny, jak Kukiz odpowiada za wciągnięcie do polskiej polityki stada dziwadeł.

 • hen-live

  Oceniono 32 razy 24

  Widac że resztki rozumu jeszcze Kukizowi zostało. Dzisiaj już widzi jakie brunatne i pro kremlowskie bagno wprowadził do Sejmu którzy zresztą olali go szybko. Liroya miałem kiedyś za postac pozytywną ale facet kompletnie się pogubił i zeszmacił.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 23 razy 23

  To tera jak będzie? .. Jakubiak zapuści brodę, czy Szczyzoryk zacznie nosić apaszkę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX