-
Co w moim życiu zmieni równość małżeńska? W moim zupełnie nic. Jest trailer "Jesteśmy rodziną"
Z tymi ludźmi spędzicie czas w warsztacie samochodowym, przy stole, kapliczce i w rehabilitacyjnej sali. Będziecie słuchać, jak szepcą "kocham", milczą. Patrzeć jak się śmieją, oglądają Netfliksa i gadają z bliskimi "o niczym". Jak my u siebie w domu. Jak to w rodzinie. Premiera serialu dokumentalnego Barta Staszewskiego już wkrótce. Dziś przedsmak - trailer.
-
Alexa, powiedz, kto zabił. Zamordował żonę, dożywocie dostał dzięki plikom z chmury
36-letni Daniel White kopniakiem otworzył drzwi do sypialni Angie White, poddusił ją, potem zszedł po nóż, a gdy wrócił - poderżnął żonie gardło. Do zbrodni doszło w ubiegłym roku. Teraz sąd w walijskim Swansae skazał mężczyznę na dożywocie, rekonstruując przebieg wydarzeń z pomocą... urządzenia Alexa.
-
Postulator procesu kanonizacji Jana Pawła II nowym biskupem gliwickim. Duda pisze o "polskiej racji stanu"
W asyście m.in. nuncjusza papieskiego, kardynałów Dziwisza i Nycza, abp. Mokrzyckiego, a nawet Tadeusza Rydzyka, bp Sławomir Oder został w sobotę wprowadzony na biskupstwo gliwickie. Nowy ordynariusz znany jest jako postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II i sam mówi, że jest on "szczególnym punktem odniesienia". O polskim papieżu jednoznacznie pisał też prezydent Andrzej Duda.
-
"Tu życie się skończyło. Zostaniemy tutaj". Turcja i Syria na zdjęciach z ziemi i z drona
To był jeden dzień, a tureckie miasta i wsie wyglądają po nim jak po latach wojny. Takiej wojny, jak w Syrii, gdzie wydawałoby się, że gorzej być nie może. Trzęsienia ziemi pokazały, że jednak może. Kataklizm zabrał już ponad 50 tysięcy śmiertelnych ofiar, w tym ponad 44 tys. w Turcji i ponad pięć tys. w Syrii. Dziennikarski kolektyw Outriders po raz kolejny zabiera widzów i czytelników do miejsca naznaczonego trudną historią, a Gazeta.pl wspiera projekt.
-
"Fenomen". Dokument o Jerzym Owsiaku to puszka wspomnień o Polsce. Jest słodko-gorzko
To nie tylko wspomnienie pierwszych finałów WOŚP. W dokumencie o Jerzym Owsiaku wraca program "Róbta co chceta" czy moment przeniesienia idei Woodstoku do Polski. Jest też jednak Radio Maryja i sporo goryczy. Pierwszy kinowy film dokumentalny o Owsiaku to encyklopedyczne podsumowanie 30 lat WOŚP i jej przyległości. Którego - o dziwo - dotąd nie mieliśmy.
-
Benedict Cumberbatch - "potomek białych właścicieli plantacji". Barbados nie wyklucza roszczeń
"Każdy potomek białych właścicieli plantacji powinien zapłacić odszkodowanie", w tym hollywoodzki aktor, twierdzi wysoki urzędnik Barbadosu, cytowany przez "The Telagraph" i SkyNews. Media wskazują, że przodek aktora, Joshua Cumberbatch, kupił plantację Cleland na północy wyspy w 1728 roku.
-
Korea Północna. Po dronach czas na kolejne pociski. USA już skomentowały
Korea Północna wystrzeliła w sobotę trzy pociski balistyczne w kierunku morza na wschód od Półwyspu Koreańskiego - informuje Reuters. "Nie stanowią one bezpośredniego zagrożenia dla rakiet amerykańskich, personelu lub terytorium Stanów Zjednoczonych czy też sojuszników Waszyngtonu" - skomentowały to Stany Zjednoczone.
-
Francja i Wielka Brytania wprowadzają testy dla podróżnych z Chin. WHO domaga się prawdy
Francja i Wielka Brytania dołączyły do krajów, które zamykają się na swobodny przepływ osób podróżujących z Chin. By mogły one wjechać do tych krajów, będą musiały przedstawić negatywne testy na COVID-19. Światowa Organizacja Zdrowia nalega tymczasem, by Chiny rzetelniej raportowały dane z zachorowań.
-
Serbia-Kosowo. Ten konflikt jest niemal równie blisko, co wojna w Ukrainie. A Rosja jest w tle
- Kosowo może stać się kolejnym poważnym kryzysem europejskim, jeśli utrzymają się obecne trendy - komentuje nowe odsłony konfliktu na Bałkanach Ted Galen Carpenter z amerykańskiego think tanku Cato Institute. Cytuje go najstarszy serbski dziennik "Politika", tuż obok wypowiedzi prezydenta Serbii Aleksandara Vucicia: "To nasze małe zwycięstwo, ale nie koniec problemu". Co to oznacza? W skrócie: że na Bałkanach znów tyka bomba i po 23 latach może wybuchnąć. Zaś gdzieś zza węgła wygląda Rosja.
-
Francja. Podejrzany o zastrzelenie trzech osób wychodzi z aresztu. Ze względu na stan zdrowia
69-latek, podejrzany o zabicie trzech osób w - być może motywowanym rasizmem - ataku na kurdyjski ośrodek kultury w Paryżu, został przeniesiony na oddział psychiatryczny - informuje AFP, powołując się na francuską prokuraturę. W Paryżu trwały w sobotę gwałtowne zamieszki po piątkowej strzelaninie.
-
Piotr Kraśko wrócił jako prowadzący "Fakty" TVN. To drugi raz na antenie w tym tygodniu
Najpierw wrócił do prowadzenia "Faktów po Faktach", a w wigilię Bożego Narodzenia, pierwszy raz od ponad pół roku, Piotr Kraśko poprowadził główne wydanie "Faktów". Wiadomo, że dziennikarz od dłuższego czasu zmaga się z problemami wizerunkowymi. Trudno też powiedzieć, czy dzisiejsze wydanie to nagroda czy kara - jako dyżurujący dziś dziennikarze możemy śmiało powiedzieć, że dyżur w Wigilię nie jest tym najbardziej pożądanym.
-
Francja. Zamieszki po strzelaninie. Wywrócone auta, zniszczone witryny sklepów, ogień na ulicach
Już drugi dzień trwają w Paryżu zamieszki po piątkowej strzelaninie, której ofiarami byli Kurdowie. Najpierw członkowie tej społeczności zorganizowali pokojową demonstrację, ale przerodziła się ona w gwałtowne protesty, włączając w to starcia z policją.
-
Nie żyje Maxi Jazz. Wokalista Faithless zmarł w wieku 65 lat
"Ze złamanymi sercami powiadamiamy, że Maxi Jazz zmarł minionej nocy. Był człowiekiem, który zmienił nasze życia na tylu poziomach. Nadał właściwe znaczenie naszej muzyce" - napisali członkowie zespołu na Facebooku.
-
Przed Karolem III pierwsze orędzie bożonarodzeniowe. Wciąż w cieniu Elżbiety II
W swoim pierwszym orędziu, które Karol III wygłosi na Boże Narodzenie jako monarcha, znajdzie się hołd dla Elżbiety II - pisze BBC News.
-
Mógł zginąć Piłsudski, zginął Narutowicz. "Warunki niniejszej zbrodni są zupełnie wyjątkowe"
To był cios w demokrację, zamach na władzę, na urząd prezydenta. Gdyby został nim Józef Piłsudski, to on byłby celem. Zginął jednak Gabriel Narutowicz. Profesor, polityk, dyplomata, powołany na urząd zaledwie siedem dni wcześniej. Zabójca nie uciekał, o zbrodni mówił z dumą, został za nią rozstrzelany. W 100. rocznicę śmierci prezydenta Narutowicza publikujemy relacje świadków procesu Eligiusza Niewiadomskiego i fragmenty oświadczeń samego zamachowca.
-
Krwawa łaźnia w Gąsawie. "Mordowali, nie szczędząc bezbronnych i nagich"
Drugi tydzień obrad, napięta sytuacja między książętami i tylko chwila wytchnienia. Poranek 24 listopada 1227 roku był dla księcia Leszka Białego ostatnim. Napastnicy dopadli go, kiedy zażywał kąpieli. Zdołał z niej uciec, dosiąść konia i popędzić przed siebie - lecz go dopadli i zabili. Jego śmierć zmieniła Polskę Piastów na lata, a tajemnica zamachu nie została do końca wyjaśniona do dziś.
-
Premier potwierdza eksplozję, nie mówi o rakietach. "Apeluję, by zachować spokój"
- W Przewodowie doszło do eksplozji, w wyniku której dwójka naszych rodaków straciła życie - potwierdził Mateusz Morawiecki po nadzwyczajnym posiedzeniu rządu to, co wiemy już od kilku godzin. Nie potwierdził, czy eksplozję spowodowały rakiety. Tuż po premierze wystąpienie miał prezydent Andrzej Duda. On już o rakiecie wspomniał, ale podkreślił, że "nie ma dowodów na to, kto wystrzelił". Do eksplozji w woj. lubelskim doszło we wtorek, ok. godz. 15.40.
-
Przewodów. Burmistrzyni Hrubieszowa składa kondolencje i apeluje do mieszkańców: Zachowaj spokój
Po eksplozji w Przewodowie, w której zginęło dwóch mężczyzn, burmistrzyni Hrubieszowa Marta Majewska zaapelowała na Facebooku, by "powstrzymać się przed komentowaniem i niepotrzebnym podsycaniem emocji w sprawie wydarzeń w Przewodowie". Złożyła też kondolencje rodzinom ofiar.
-
Telewizyjną karierę Krecik skończył prawie jak Hanka Mostowiak. Prawie
Karierę zaczynał od filmu reklamującego tekstylia, a konkretnie spodnie. Pierwsze zdanie Krecika brzmiało "Ooo, to jsou krasne kalhotky!". W kolejnych filmach, poza "ahoj!", już niewiele mówił. Choć pewnie część z was usłyszy teraz w głowie: ach, jo! kuku! ajajaj! uuuuuuu! halo! W ostatnim wyemitowanym odcinku Krecik miał poważny wypadek. Z winy żabki. Przeżył, ale w oryginalnej wersji na antenę już nie wrócił. A sądowa batalia o prawa do niego skończyła się zaledwie dwa lata temu.
-
Wojna zmieniła wszystko - poza naszym zaangażowaniem. Sprawdź raport zaangażowania Gazeta.pl za pierwszą połowę 2022
Chcemy, żeby Gazeta.pl była portalem na nowe czasy - nawet jeśli to czasy trudne. Deklarujemy zaangażowanie w sprawy społeczne. Dziś możecie rozliczyć nas za pierwszą połowę 2022 roku. Przed wami raport, w którym wymieniamy czytelniczkom i czytelnikom nasze najważniejsze działania. Zapraszamy do lektury.