-
Seniorzy 70+ w nowym harmonogramie będą rejestrować się jako ostatni. Dworczyk wyjaśnia nam, dlaczego
W harmonogramie rejestracji na szczepienia ogłoszonym w czwartek osoby powyżej 70. roku życia zostały umieszczone na końcu, po osobach urodzonych w latach 1952-1956. Jak wyjaśnia w rozmowie z Gazeta.pl szef KPRM Michał Dworczyk, ma to związek z informacjami o dostawach szczepionek, a w zasadzie ich brakiem.
-
Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. Kiedy będzie można się zapisać? Rząd podał harmonogram
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk ogłosił harmonogram zapisów na szczepienie przeciw COVID-19. Osoby starsze będą mogły rejestrować się od 11 marca. Podzielono je jednak na kilka grup. Kiedy i jak będzie można się zapisać?
-
TVP Info porównała zamieszki na Kapitolu do działań opozycji. RPO Adam Bodnar interweniuje
Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar interweniował w sprawie kontrowersyjnego wpisu TVP Info, w której porównano zamieszki na Kapitolu do działań opozycji. Mimo szerokiej krytyki, TVP Info kontynuuje swoje działania.
-
Michał Dworczyk zostanie pełnomocnikiem rządu ds. narodowego programu szczepień
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk ma zostać pełnomocnikiem rządu ds. narodowego programu szczepień przeciw SARS-CoV-2. Projekt widniejący na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego opisuje jego obowiązki.
-
Koronawirus. Czterolatek z Włoch był zakażony już w listopadzie 2019 roku. Wydawało się, że to odra
Naukowcy z Włoch odkryli, że czteroletni chłopiec, który mieszka w pobliżu Mediolanu, był zakażony koronawirusem już w listopadzie 2019 roku. Oznacza to, że wirus SARS-CoV-2 pojawił się we Włoszech co najmniej trzy miesiące przed wykryciem pierwszego przypadku.
-
Abp Stanisław Gądecki w liście na Adwent o protestach kobiet. "Niegodne człowieka", "niechęć do Kościoła"
Arcybiskup Stanisław Gądecki napisał list pasterski, w którym odniósł się do protestów, które wybuchły po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Duchowny stwierdził m.in., że "żądanie prawa do zabijania nienarodzonego dziecka jest niegodne człowieka".
-
List otwarty pielęgniarek. "Chaos organizacyjny, szpitale wydmuszki, buble prawne i gra na czas"
Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe opublikowało list otwarty, w którym środowisko pielęgniarek zwraca się do polityków, dziennikarzy i pacjentów, prosząc o to, abyśmy "stanęli ramię w ramię i zamanifestowali swoje niezadowolenie".
-
Borys Budka: Będziemy namawiać do poparcia wniosku o odwołanie Jarosława Kaczyńskiego
Przewodniczący PO Borys Budka zapowiedział, że Koalicja Obywatelska zaproponuje, żeby Senat podjął uchwałę dotyczącą budżetu Unii Europejskiej. Mówił także o wniosku o odwołanie Jarosława Kaczyńskiego z funkcji wicepremiera.
-
Koronawirus. WHO: Co 17 sekund w Europie umiera chory na COVID-19. Eksperci winią dezinformację
W Europie co 17 sekund umiera osoba chora na COVID-19 - powiedział dyrektor europejskiego oddziału Światowej Organizacji Zdrowia Hans Henri P. Kluge. Lekarz zaapelował o przestrzeganie obostrzeń, podkreślając, że wielu zgonów związanych z koronawirusem można uniknąć.
-
Strajk Kobiet. Policja próbuje tłumaczyć działanie "tajniaka". "Nastąpiła próba wyrwania pałki"
Komenda Stołeczna Policji udostępniła nagranie, chcąc pokazać, dlaczego nieumundurowany policjant uderzył manifestującego teleskopową pałką. Mundurowi wskazują, że "tajniak" bronił się przed mężczyzną, który chciał mu wyrwać pałkę.
-
Włochy. 90-latek chory na COVID-19 mówił lekarzom, żeby nie tracili na niego czasu. Wyzdrowiał
Włochy. Medycy ze szpitala Lanzo w Lombardii wyleczyli 90-letniego pacjenta chorego na COVID-19. Mężczyzna, który prosił, aby pozwolić mu odejść, czuje się coraz lepiej i opuścił oddział intensywnej terapii.
-
Arcybiskup Kupny komentuje sprawę kardynała Gulbinowicza. Ofiarom "należy się słowo 'przepraszam'"
Metropolita wrocławski abp Józef Kupny napisał list dotyczący kard. Henryka Gulbinowicza. Wyraził w nim nadzieje, że Stolica Apostolska zbadała sprawę rzetelnie i stwierdził, że osobom, które "w przeszłości doznały krzywd i cierpienia" należą się przeprosiny.
-
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: Zmarły 303 osoby chore na COVID-19
W ciągu ostatniej doby zmarły 303 osoby chore na COVID-19 - poinformowało Ministerstwo Zdrowia w niedzielę 15 listopada. Z najnowszych statystyk wynika, że od początku epidemii w Polsce śmierć poniosło 10 348 osób zakażonych koronawirusem.
-
Jerzy Owsiak został uniewinniony za słowa podczas Pol'and'Rock. Decyzja sądu "przywraca normalność"
Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został uniewinniony przez Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim. Sprawa dotyczyła wulgarnej wypowiedzi Owsiaka podczas Festiwalu Pol'and'Rock w 2019 roku.
-
Dziennikarze poszkodowani podczas Marszu Niepodległości. Fotograf postrzelony, inni spałowani przez policję
Podczas Marszu Niepodległości 11 listopada policja biła pałkami dziennikarzy. Jeden z fotoreporterów został postrzelony z broni gładkolufowej i trafił do szpitala. Policja wyjaśnia, że podczas "dynamicznych działań" zdarzają się sytuacje, gdy poszkodowane zostają osoby postronne.
-
Komitet Nauk o Kulturze PAN apeluje do premiera. "Pan Przemysław Czarnek musi odejść"
Komitet Nauk o Kulturze Polskiej Akademii Nauk domaga się odwołania ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Naukowcy wskazują m.in. że szef MEN zapowiedział "ideologizację procesu nauczania i kształcenia na wszystkich szczeblach".
-
Gdańsk Główny. Wykoleił się pociąg z tłuczniem. Wstrzymane przejazdy SKM Trójmiasto
Na stacji Gdańsk Główny wykoleił się pociąg z tłuczniem. SKM Trójmiasto informuje, że w związku z tym zdarzeniem wstrzymano ruch między stacjami Gdańsk Śródmieście a Gdańsk Stocznia. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.
-
Strajk kobiet. Muzeum Gdańska zbiera transparenty, flagi i zdjęcia z protestów
Muzeum Gdańska ogłosiło, że zbiera transparenty, flagi, zdjęcia i filmy z protestów przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. "Kto wie? Być może materialne pamiątki związane z protestami za 100 lat będzie posiadał tylko Gdańsk?" - czytamy na stronie internetowej instytucji.
-
Czy czerwona błyskawica nawiązuje do symboliki hitlerowskiej? Naukowcy z UW zajęli stanowisko
"Błyskawica i piorun to znak gniewu, oburzenia, ale również siły i szybkości działania" - napisali naukowcy, sprzeciwiając się łączeniu czerwonej błyskawicy znanej z protestów kobiet z symboliką hitlerowską. Ich zdaniem takie działania to manipulacja mająca na celu dyskredytację manifestujących.
-
Dotarliśmy do opinii biegłego księdza ws. zwolnionego pracownika IKEA. "Dyskryminacja w pracy"
Portal Gazeta.pl dotarł do pełnej treści opinii wydanej przez biegłego księdza w sprawie zwolnionego w ubiegłym roku pracownika IKEA. Mężczyzna stracił pracę za wpis odnoszący się krytycznie do dnia solidarności z osobami LGBT. Duchowny w wydanej na zlecenie prokuratury opinii stwierdza m.in., że "dla człowieka wierzącego (chrześcijanina) obowiązkowe uznanie homoseksualizmu jest zgorszeniem".