PO traci kolejnego członka. Wojciech Krzysztonek wystąpił z partii, bo ta "dryfuje bez celu"

Radny i działacz Platformy Obywatelskiej Wojciech Krzysztonek zrezygnował z członkostwa w partii oraz w klubie KO w Radzie Miasta Krakowa. Swoją decyzję tłumaczył m.in. tym, że "od wielu miesięcy z niepokojem obserwuje to, co dzieje się w PO".

Wojciech Krzysztonek, który pełnił funkcję wiceprzewodniczącego zarządu Platformy Obywatelskiej w Krakowie i wiceprzewodniczącego Klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Krakowa, postanowił wystąpić z partii, z którą był związany od 16 lat. Swoją decyzję wytłumaczył we wpisie na Facebooku.

Zobacz wideo Polska2050 ciągle przed PO. Co się stało na opozycji?

"Mam wrażenie, że Platforma nie płynie w żadnym konkretnym kierunku, ale dryfuje bez celu. Nie ma strategii, nie kreuje żadnej polityki, potrafi jedynie reagować. Symbolem tego bezwładu była kompromitująca postawa przy pracach nad Funduszem Odbudowy" - napisał samorządowiec.

Krzysztonek nawiązał do ustawy o ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, którą Sejm uchwalił 4 maja. Przyjęcie takiej decyzji przez wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej umożliwi uruchomienie Funduszu Odbudowy po pandemii COVID-19. W sejmowym głosowaniu w tej sprawie "za" zagłosowała większość klubu PiS (oprócz Solidarnej Polski) Lewica, PSL i Polska 2050.  Posłowie Koalicji Obywatelskiej w przeważającej większości wstrzymali się od głosu.

Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej. Warszawa, 14.12.2019.Decydujące chwile Platformy. "Jest wkur*****, ale to jeszcze nie desperacja"

Radny PO z Krakowa wystąpił z partii. "Nie jest to moja PLATFORMA OBYWATELSKA"

Samorządowiec z Krakowa zajął też stanowisko ws. wyrzucenia z PO dwóch posłów - Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego. Wojciech Krzysztonek napisał, że ta decyzja spowodowała, że "coś w nim pękło". 

"Wyrzucenie posłów I. Rasia i P. Zalewskiego tylko dlatego, że mieli odwagę otwarcie domagać się dyskusji nad sytuacją w partii, jest najlepszym dowodem najgłębszego w historii PO kryzysu przywództwa, ale też tego, że PO - zamiast sprawami wyborców - woli zajmować się sobą" - czytamy we wpisie polityka. 

Długo myślałem nad sensem swojego dalszego działania w PO. Uświadomiłem sobie, że nie jest to już ta sama partia, do której wstępowałem 16 lat temu. Nie jest to moja PLATFORMA OBYWATELSKA…  Pozostanie w niej byłoby nie fair wobec samego siebie, ale także byłoby nieuczciwym dawaniem członkom PO fałszywego poczucia, że wciąż jestem częścią ich organizacji. Dlatego podjąłem decyzję o rezygnacji z PO oraz z klubu KO w Radzie Miasta Krakowa

- wyjaśnił Wojciech Krzysztonek.

Samorządowiec z Krakowa jest kolejnym politykiem, który opuszcza szeregi Platformy Obywatelskiej. 18 maja pisaliśmy o tym, że z PO wystąpił były wiceprezydent Kielc oraz szef Platformy Obywatelskiej w województwie świętokrzyskim Arkadiusz Kubiec. Dzień wcześniej z PO pożegnała się europosłanka Róża Thun.

Więcej o: