Nasz Dziennik

"Nasz Dziennik" jest dziennikiem o zasięgu ogólnopolskim. Posiada charakter katolicko – narodowy. Na jego łamach publikowane są przede wszystkim wiadomości, podzielone na różne działy.
Pierwszy dział dotyczy aktualności z Polski. Znajdują się w nim również wiadomości dotyczące Kresów Wschodnich jak i Polonii, rozsianej po całym świecie. Drugi dział do wiadomości ze świata, w którym czytelnicy dowiadują się o sprawach społecznych i politycznych w innych państwach. Dział "wiara" opisuje wszystkie aktualności z życia Kościoła Katolickiego, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Pozostałe działy dotyczą innych dziedzin życia społecznego, takich jak ekonomia i sport. Pismo wzbogacane jest ponadto o kilka tematycznych dodatków, traktujących między innymi o domu i ogrodzie czy turystyce.

Powstanie pisma i redaktorzy naczelni

Pierwszy numer "Naszego Dziennika" trafił do kiosków w roku 1998. Dziennik powstał dzięki staraniom ojca Tadeusza Rydzyka i jest blisko związany z innymi mediami – Radiem Maryja i Telewizją "Trwam". Pierwszym redaktorem pisma był Artur Zawisza, po którym funkcję tę objął Artur Górski. W roku 1999 posadę redaktora naczelnego objęła Ewa Nowina – Konopka.

Współpracownicy "Naszego Dziennika"

Na łamach "Naszego Dziennika" pojawiają się artykuły i felietony wielu znanych publicystów. Stałą współpracę z pismem prowadzi między innymi prof. Krystyna Pawłowicz, dr. Cezary Mech, Marian Piłka, Ryszard Czarnecki czy Barbara Wachowicz. Oprócz samych wiadomości, dziennik publikuje felietony poświęcone sprawom społecznym, polityce i gospodarcze.

Nasz Dziennik

Więcej o:

Nasz Dziennik