Katolicki dziennik rusza z "modlitewną krucjatą" i namawia do codziennych modlitw za polityków

"Nasz dziennik" i hiszpańska chrześcijańska organizacja pozarządowa namawiają Polaków do codziennej modlitwy za polityków. Tak aby prawo przez nich stanowione było "zgodne z nauką Jezusa Chrystusa".

"Nasz Dziennik" i pozarządowa organizacja chrześcijańska z siedzibą w Madrycie na stronie ZaPolskę.pl namawiają do "modlitewnej krucjaty". Ma ona polegać na "codziennej modlitwie za naszą Ojczyznę i za polityków". W uzasadnieniu akcji czytamy, że "Polska wymaga głębokich i mądrych zmian (...) i dlatego chcemy w naszych modlitwach polecać Bogu polskich polityków (...), żeby prawo, które będą stanowić, i decyzje, jakie będą podejmować, były zgodne z nauką Jezusa Chrystusa".

"Otocz modlitwą"

"Otoczyć modlitwą" można wszystkich 460 posłów, 100 senatorów, prezydenta i rząd, a także: szefową Kancelarii Prezydenta RP, prezesa IPN-u, Rzecznika Praw Dziecka i Rzecznika Praw Obywatelskich.

Najwięcej osób modli się teraz za Andrzeja Dudę, bo 254. Za nową premier - 171, a za Jarosława Kaczyńskiego modli się tylko 38 osób.

Polityk w modlitwie zostaje ofiarowany Matce Boskiej Trybunalskiej - patronce parlamentarzystów.

Aby "otoczyć modlitwą" należy zadeklarować, że będzie ona odmawiana codziennie. Ponadto obowiązkowo należy podać swoje imię, nazwisko, miasto i adres mejlowy. Dane osobowe - wyłączając e-mail - trafiają na stronę dostępną do podglądu dla wszystkich, pod politykiem za którego zadeklarowano się modlić.

Deklaracja 'otoczenia modlitwą' politykaDeklaracja "otoczenia modlitwą" polityka Fot. Portal zapolske.pl

Fot. Deklaracja "otoczenia modlitwą" polityka

Więcej o: