Fakty

Fakty

Fakty to program informacyjny, emitowany w stacji TVN i TVN24 BiS, a także w rozdzielczości HDTV na kanale TVN HD i TVN 24 HD, każdego dnia o godzinie 19:00. Pierwsze wydanie Faktów na stacji TVN miało miejsce dnia 3 października 1997 roku. Wcześniej Fakty emitowane były na regionalnym kanale Telewizja Wisła, która została później wcielona do TVN. Współtwórcami oraz jednocześnie pierwszymi prowadzącymi Faktów byli Grzegorz Miecugow oraz Tomasz Lis. Aktualnym redaktorem naczelnym programu jest Adam Pieczyński, a w latach 2006 - 2015 funkcję tą pełnił Kamil Durczok. Od 3 października 2012 roku Fakty emitowane są w jakości HD, na co pozwala obecne studio.

Format Faktów

Fakty realizowane są przez dziennikarzy TVN i TVN24, w formie 26 minutowych programów informacyjnych. Wiadomości przekazywane są w formie kilkuminutowych, zwięzłych materiałów, lub jako skrótowe, kilkudziesięciosekundowe opisy najważniejszych wydarzeń dnia. Fakty poruszają tematy polityczne, kulturalne i społeczne. Po głównym wydaniu Faktów, emitowane są wiadomości sportowe oraz prognoza pogody. Główna siedziba Faktów znajduje się w Warszawie, zaś oddziały terenowe rozsiane są w różnych regionach kraju:
Kraków
Łódź
Białystok
Katowice
Toruń
Wrocław
Szczecin
Gdańsk
Poznań.
Wydarzenia w Faktach prezentują także korespondenci zagraniczni, znajdujący się w Moskwie, Brukseli, Londynie czy Waszyngtonie. Główne hasło Faktów brzmi Liczą się tylko Fakty. Do czerwca 2007 roku o godzinie 16:00 emitowane były Fakty Popołudniowe, które wróciły na antenę w styczniu 2010 roku jako Fakty po południu - także o godzinie 16:00, w TVN24.

fakty

Więcej o:

fakty