"Fakty" liderem oglądalności. Pokonały "Wiadomości" i "Teleexpress"

• W sierpniu 2016 roku "Fakty" TVN oglądały ponad 2 miliony widzów
• Drugie miejsce zajęły "Wiadomości" TVP1
• Na trzecie miejsce spadł "Teleexpress", który był wcześniej liderem

To spore przetasowanie wśród telewizyjnych programów informacyjnych. Jak podają Wirtualnemedia.pl., powołując się na dane Nielsen Audience Measurement, udostępnione przez jednego z nadawców, „Fakty” TVN  znalazły się na  pierwszym miejscu podium. Awansowały na nie z trzeciego miejsca.

"Fakty" straciły najmniej

W sierpniu "Fakty" oglądało średnio 2,42 mln widzów, co zapewniło stacji 23,05 proc. udziału w rynku telewizyjnym. Co prawda w porównaniu do sierpnia zeszłego roku wcześniej serwis stracił 1,49 proc. widzów, czyli 36 tys. oglądających, ale jednocześnie był to najmniejszy spadek widowni w zestawieniu.

'Wiadomości" na 2. pozycji

Na drugim miejscu znalazły się „Wiadomości” TVP1. Jednak wyniki tego programu wciąż spadają - widownia zmniejszyła się o 7,96 proc. (206 tys. osób) do 2,38 mln oglądających. Z kolei udział „Wiadomości” w TVP1 w rynku zmalał z 24,05 proc. do 20,49 proc.

 "Teleexpress" traci

Nie najlepiej przedstawiają się też wyniki „Teleexpresus” TVP1. Dawny lider zajął trzecie miejsce na podium. Jego oglądalność spadła najbardziej w zestawieniu - o 25 proc. (765 tys. widzów) i w sierpniu 2016 roku wyniosła ona 2,21 mln osób. Natomiast udział serwisu wyniósł 26,72 proc.  - rok wcześniej było to 35,01 proc. Przypomnijmy, że w środę, 31 sierpnia ostatni raz „Teleexpress” poprowadził Maciej Orłoś. Z danych, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl wynika, że to wydanie programu zobaczyło niemal 2,7 miliona widzów.

Kto poza podium

Czwartą lokatę zajęły „Wydarzenia” Polsatu, z widownią 1,52 mln (spadek o 9,05 proc.), a wynik znajdującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 poszedł w dół o 1,71 proc. do 1,30 mln widzów.