"Fakty" liderem oglądalności. Pokonały "Wiadomości" i "Teleexpress"

• W sierpniu 2016 roku "Fakty" TVN oglądały ponad 2 miliony widzów• Drugie miejsce zajęły "Wiadomości" TVP1• Na trzecie miejsce spadł "Teleexpress", który był wcześniej liderem

To spore przetasowanie wśród telewizyjnych programów informacyjnych. Jak podają Wirtualnemedia.pl., powołując się na dane Nielsen Audience Measurement, udostępnione przez jednego z nadawców, „Fakty” TVN  znalazły się na  pierwszym miejscu podium. Awansowały na nie z trzeciego miejsca.

"Fakty" straciły najmniej

W sierpniu "Fakty" oglądało średnio 2,42 mln widzów, co zapewniło stacji 23,05 proc. udziału w rynku telewizyjnym. Co prawda w porównaniu do sierpnia zeszłego roku wcześniej serwis stracił 1,49 proc. widzów, czyli 36 tys. oglądających, ale jednocześnie był to najmniejszy spadek widowni w zestawieniu.

'Wiadomości" na 2. pozycji

Na drugim miejscu znalazły się „Wiadomości” TVP1. Jednak wyniki tego programu wciąż spadają - widownia zmniejszyła się o 7,96 proc. (206 tys. osób) do 2,38 mln oglądających. Z kolei udział „Wiadomości” w TVP1 w rynku zmalał z 24,05 proc. do 20,49 proc.

 "Teleexpress" traci

Nie najlepiej przedstawiają się też wyniki „Teleexpresus” TVP1. Dawny lider zajął trzecie miejsce na podium. Jego oglądalność spadła najbardziej w zestawieniu - o 25 proc. (765 tys. widzów) i w sierpniu 2016 roku wyniosła ona 2,21 mln osób. Natomiast udział serwisu wyniósł 26,72 proc.  - rok wcześniej było to 35,01 proc. Przypomnijmy, że w środę, 31 sierpnia ostatni raz „Teleexpress” poprowadził Maciej Orłoś. Z danych, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl wynika, że to wydanie programu zobaczyło niemal 2,7 miliona widzów.

Kto poza podium

Czwartą lokatę zajęły „Wydarzenia” Polsatu, z widownią 1,52 mln (spadek o 9,05 proc.), a wynik znajdującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 poszedł w dół o 1,71 proc. do 1,30 mln widzów.

Więcej o: