Waldemar Buda

Waldemar Buda

Waldemar Buda to polski polityk, radca prawny, poseł na Sejm VIII kadencji.

Waldemar Buda urodził się w 1982 roku w Turku (woj. wielkopolskie). Ukończył studia z zakresu prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Po studiach ukończył także aplikację radcowską, od 2011 roku pracuje w charakterze radcy prawnego

Waldemar Buda rozpoczął swoją działalność polityczną nawiązując współpracę z partią Prawo i Sprawiedliwość. W roku 2014 został radnym Rady Miejskiej w Łodzi, rok później pracował w biurze pomocy prawnej kandydata na prezydenta Polski Andrzeja Dudy.

W 2015 roku podjął decyzję o kandydowaniu w wyborach parlamentarnych. Waldemar Buda startował z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 9 w Łodzi, otrzymał mandat poselski zdobywając 15 028 głosów. Jako poseł VIII kadencji wstąpił w szeregi Klubu Parlamentarnego PiS, został członkiem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Komisji Ustawodawczej, a także Komisji Nadzwyczajnej ds. Zmian w Kodyfikacjach. Współtworzył ustawę dotyczącą komorników sądowych. Biuro poselskie Waldemara Budy specjalizowało się w prawach lokatorów, udzielało także bezpłatnych porad prawniczych.

Kandydat na prezydenta Łodzi - wybory samorządowe 2018

W kwietniu 2018 roku Jarosław Kaczyński ogłosił, że Waldemar Buda jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Łodzi. Podczas wyborów samorządowych 2018 konkuruje m.in. z ówczesną prezydent Łodzi, Hanną Zdanowską.

Wybory samorządowe Łódź 2018

Waldemar Buda

Więcej o:

Waldemar Buda