Spór na linii Duda-Buda. "Sprzeczki z dzieciakami są fajne, ale trochę nie wypada" [KOMENTARZE]

"Panie Prezydencie. Sprzeczki z dzieciakami są fajne, ale trochę nie wypada" - napisał na Twitterze europoseł KO Bartosz Arłukowicz. To jedna z reakcji na wymianę zdań w mediach społecznościowych pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a ministrem Waldemarem Budą, który przekonywał, że głowa państwa jest "uspokojona" rozmowami nt. ustawy o Sądzie Najwyższym.

Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii, na antenie radiowej Trójki w poniedziałek przekonywał, że prezydent Andrzej Duda jest "uspokojony" rozmowami dotyczącymi nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Do wypowiedzi tej odniósł się na Twitterze prezydent, twierdząc, że Buda przekazuje "nieprawdziwe informacje". Minister tłumaczył się później, że nie uczestniczy w rozmowach i "jeżeli są na innym etapie, niż wskazałem, mogę tylko najmocniej przeprosić". Ta wymiana zdań nie uszła uwadze polityków opozycji, którzy żywo komentowali ją w mediach społecznościowych. 

Andrzej DudaDuda zareagował na słowa Budy o ustawie o SN. "Mija się z prawdą"

Politycy opozycji o zgrzytach między Dudą a Budą. "Fajna grupa rządzi naszym krajem"

Do sprzeczki między prezydentem a minister Budą odniósł się na Twitterze m.in. europoseł KO Bartosz Arłukowicz. "Panie Prezydencie. Sprzeczki z dzieciakami są fajne, ale trochę nie wypada. Zostały 2 lata. Proszę poczuć siłę rządzenia. Będzie co wspominać" - napisał. 

"Fajna ta Polska PiSu. Panowie sobie gaworzą na tt jak lekko pokłócone psiapsiółki w liceum. Pajdokracja" - skomentował poseł PO Bartłomiej Sienkiewicz. 

Zobacz wideo Bartosz Arłukowicz o KPO: Jesteśmy jednym z ostatnich państw, które z tych pieniędzy nie korzysta

"Ziobro ryje, Morawiecki udaje Greka, Buda insynuuje, prezydent dementuje i się odcina. Fajna grupa rządzi naszym krajem" - napisał natomiast senator KO Marek Borowski. 

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

"Robi się coraz ciekawiej… do sporu na osi Rząd / Solidarna Polska dołącza Kancelaria Prezydenta. Verrry Nice" - pisał Arkadiusz Myrcha z PO. 

"Rewolucja skłócenia pożera własne dzieci. Skłócili Polaków, szczuli na różne grupy społeczne. Teraz otwarcie kłócą się między sobą" - komentował Krzysztof Brejza z PO. 

Prezes Orlenu z nadania PiS Daniel Obajtek podczas gali ''Sportowe Podsumowanie 2022 roku'. Warszawa, 19 stycznia 2022 r.Zawiadomienie do prokuratury na Obajtka. "Ofiarami są miliony Polaków"

"Była zjednoczona, była popękana, a teraz to już dziurawa prawica. Prezydent odcina się o ministra, minister odcina się od premiera, a wszyscy przecież zawodowi oszukańcy. A tak poza wszystkim, panie Andrzej Duda, o tym Waldemarze Budzie, to my w Łodzi mówimy, 'cwany Waldek'" - skomentował z kolei poseł Lewicy Tomasz Trela

"No to mamy komplet. Już nie tylko posłowie opozycji, posłowie koalicji rządzącej, ale także prezydent piętnuje kłamstwa rządu ws. polityki unijnej. Całkowite zakiwanie rządu Jarosława Kaczyńskiego" - napisał Krzysztof Bosak z Konfederacji. 

Więcej o: