Katarzyna Lubnauer

Katarzyna Lubnauer

Z wykształcenia i pierwszego zawodu matematyczka, od wyborów parlamentarnych 2015 roku zasiada w sejmie. Działa również w magazynie „Liberte” i prowadzi blog podejmując w nim najbardziej aktualne tematy społeczne i polityczne.

Katarzyna Lubnauer urodziła się w 1969 roku w Łodzi, tutaj też, na Uniwersytecie Łódzkim, ukończyła studia matematyczne. Po uzyskaniu dyplomu pracowała krótko jako nauczycielka matematyki w szkole średniej, a następnie wróciła jako pracownik naukowy na macierzystą uczelnię. W 2001 na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Łódzkiego uzyskała stopień doktora nauk matematycznych i podjęła pracę jako adiunkt w Katedrze Teorii Prawdopodobieństwa i Statystyki.

Działalność polityczną Katarzyna Lubnauer rozpoczęła w 1993 roku wstępując do Unii Demokratycznej i podejmując najpierw w UD, a następnie w Unii Wolności aktywną działalność. Była członkinią ostatnich władz krajowych Unii Wolności, a w 2005 weszła w skład władz krajowych Partii Demokratycznej – demokraci.pl. Jednocześnie w latach 1998–2002 zasiadała w radzie miejskiej Łodzi, gdzie między innymi przewodniczyła Komisji Edukacji. Uczestniczyła w inicjatywie Świecka szkoła, należy również do Instytutu Tolerancji.

Poczynając od 2001 roku kilkukrotnie bezskutecznie startowała w wyborach do sejmu, najpierw z ramienia Unii Demokratycznej, z kolei w 2005 roku z ramienia Partii Demokratycznej. Nieudane okazały się także próby ponownego wyboru na radną miasta Łodzi – w 2002 roku z lokalnego komitetu, w 2006 z partii Lewica i Demokraci, w 2010 z listy Platformy Obywatelskiej.

Przełomowy okazał się dopiero rok 2015, kiedy to Katarzyna Lubnauer uzyskała mandat posłanki na Sejm VIII Kadencji startując z listy partii Nowoczesna. W 2016 została wiceprzewodniczącą Nowoczesnej, od stycznia do maja 2017 była rzecznikiem prasowym klubu parlamentarnego, natomiast w kwietniu tego samego roku objęła stanowisko przewodniczącej klubu na miejsce Ryszarda Petru. Była członkiem komisji: regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych oraz etyki poselskiej, a obecnie zasiada w komisji do spraw edukacji, nauki i młodzieży.

Pozostali:

Kinga Gajewska Płochocka - Konstanty Radziwiłł - Kornel Morawiecki - Kornelia Wróblewska - Krystyna Pawłowicz

Katarzyna Lubnauer

Więcej o:

Katarzyna Lubnauer

Wypowiedzi na forum o:

Katarzyna Lubnauer

  • Re: Katarzyna Lubnauer-Brawo!

    Katarzyna Lubnauer nie jest prawniczką. Kamila Gasiuk-Pihowicz i owszem. -- "ten rząd obalą kobiety!" Forum ze Dworum/ Freedom

  • Biję brawo Katarzynie Lubnauer.

    "Jestem pełen najwyższego uznania dla wiceprzewodniczącej Nowoczesnej, posłanki Katarzyny Lubnauer, która wykazała się wzorową lojalnością wobec swojego partyjnego szefa i dzielnie stanęła przed dziennikarzami w beznadziejnej dla niego, siebie oraz całej Nowoczesnej sytuacji. Bez mrugnięcia okiem i

  • Re: Biję brawo Katarzynie Lubnauer.

    Lubnauer pochodzi z dobrej komunistycznej rodziny i klamanie ma we krwi. Matka ? członek plenum, ojciec w RWPG "Broniła przeszłości Lecha Wałęsy i domagała się ? w przeddzień szczytu NATO ? odwołania ministra obrony Antoniego Macierewicza