Tomasz Lenz

Tomasz Lenz

Tomasz Lenz urodził się 8 grudnia 1968 roku w Mogilnie. Uczył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu, a następnie studiował na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i w 2011 roku zdobył tytuł magistra historii.

Działał w Izbie Przemysłowo-Handlowej. Pracował jako konsultant i wykładowca National Democratic Institute for International Affairs - organizacji prowadzącej działania mające na celu umacnianie demokracji w Europie Środkowej i Wschodniej. Był praktykantem w Parlamencie Europejskim w Brukseli w biurze posła Nirja Devy - brytyjskiego polityka lankijskiego pochodzenia. Odbył też staż w pozarządowym organie publicznym Westminster Foundation for Democracy w Wielkiej Brytanii.

W latach 90. wstąpił do Unii Wolności. Później związał się z Platformą Obywatelską - był przewodniczącym regionu kujawsko-pomorskiego, a potem członkiem zarządu krajowego PO. W 2005 roku kandydował do Sejmu w okręgu toruńskim - z sukcesem. Potem 2007 roku otrzymał 34 545 głosów i zdobył kolejny mandat. Wybrano go na przewodniczącego polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej oraz przewodniczącego podkomisji ds. Partnerstwa Wschodniego w ramach Europejskiej Polityki Sąsiedztwa. W wyborach 2011 roku ubiegał się o reelekcję i otrzymał poparcie 28 998 głosami. Następnie został członkiem Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Wybrano go też na przewodniczącego klubu parlamentarnego partii. W 2015 roku został ponownie wybrany do sejmu za sprawą 21 323 głosów.

Pozostali:

Tomasz Rzymkowski - Tomasz Siemoniak - Witold Waszczykowski - Witold Zembaczyński - Władysław Kosiniak Kamysz

Tomasz Lenz

Więcej o:

Tomasz Lenz